بارتاب سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های خارجی؛

رویترز: افزایش توان تهاجمی نظامی در دستور کار ایران/ اسپوتنیک: فرمایش رهبر ایران برای مقابله با قدرت‌های زورگو/ تایمز آف اسرائیل: تهران نباید با آمریکا مذاکره کند

سخنان رهبر انقلاب اسلامی در جمع وزیر، مسئولان، محققان و متخصصان وزارت دفاع، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشت.

به گزارش پردیس خبر؛ به نقل از سناباد نیوز، آیت‌الله خامنه‌ای، فرمانده معظم کل قوا بیش از دو ساعت از فناوری‌های پیشرفته، بومی و دانش‌بنیان که محصول تلاش، ابتکار و دانش محققان و متخصصان داخلی است و اثر مستقیمی بر افزایش توان رزمی نیروهای مسلح دارد، در نمایشگاه دستاوردهای صنعت دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، بازدید کردند.

در این نمایشگاه، دستاوردهایی در زمینه طراحی و ساخت انواع سامانه‌ها و تجهیزات پیشرفته «موشکی»، «راداری»، «دریایی»، «اپتیکی»، «زرهی»، «پهپاد» و «مراکز ارتباطاتی» به نمایش گذاشته شد.

سخنان رهبر انقلاب اسلامی در جمع وزیر، مسئولان، محققان و متخصصان وزارت دفاع، بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی داشت.

خبرگزاری رویترز با اشاره به سخنان رهبری نوشت: آیت الله علی خامنه ای، رهبر عالی ایران دستور به تقویت توان تهاجمی نظامی ایران داد.

رویترز با بازتاب سخنان آیت الله خامنه ای، زمانبندی آن را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت که این سخنان یک هفته بعد از این‌که کشتی جنگی آمریکا گلوله‌های هشداری را به سوی یک قایق تندروی ایران که به دیگر کشتی‌های جنگی آمریکایی در خلیج فارس نزدیک شده بود، شلیک کرده بود، بیان شدند.

این خبرگزاری در ادامه نوشت: در همین حال، چند روز پیش مقامات نظامی ایران، آمریکا را متهم به این کردند که یک پهپاد به سوی کشور ایران فرستاده است که بعد از هشدار ایران، پهپاد منطقه را ترک کرده است.

رویترز همچنین با اشاره به بخش دیگری از سخنان رهبری نوشت: آیت الله خامنه ای اظهار داشتند که توان دفاعی ایران نیز باید توسعه یاید تا قدرت های زورگو [آمریکا و متحدان اروپایی اش] احساس خطر کنند.

این خبرگزاری در پایان نوشت: نیروهای نظامی و امنیتی ایران از آیت‌الله خامنه‌ای پیروی می‌کنند و غربی ها را دشمنان خود می دانند.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نیز در بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در مطلبی با عنوان «رهبر عالی ایران دستور به افزایش توان نظامی در مقابل قدرت های زورگو داد» نوشت: تنش بین واشنگتن و تهران بعد از توافق هسته ای  سال ۲۰۱۵ و وعده بی عمل غرب برای رفع تحریم ها علیه ایران رو به افزایش است.  در همین راستا، یک مقاما دفاعی ایالات متحده اظهار داشت که تقابل نیروی دریایی آمریکا و ایران در شش ماهه نخست سال ۲۰۱۶ به نسبت همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۵، تقریبا دو برابر شده است و این مقدار به ۱۹ تقابل ثبت شده رسیده است.

این رسانه روس در ادامه به نقل از بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب نوشت: «در شرایطی که قدرتهای زورگوی دنیا، چتر قدرت خود را گسترانیده اند و هیچ رحمی در وجود آنها به چشم نمی خورد و علناً مجلس عروسی و بیمارستان را به بهانه مبارزه با تروریسم بمباران می کنند و صدها انسان بی گناه را به خاک و خون می کشند و به هیچ سازمان و نهادی هم پاسخگو نیستند، باید توان و قدرت دفاعی را افزایش داد تا قدرتهای زورگو، احساس تهدید کنند.»

روزنامه تایمز آف اسرائیل، رژیم اشغالگر صهیونستی نیز در بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در مطلبی با عنوان «[آیت الله] خامنه ای: ایران نباید با آمریکا مذاکره کند، بلکه باید توان دفاعی خود را بالا ببرد»، نوشت: [آیت الله] خامنه ای در دیدار از نمایشگاه صنایع دفاعی اعلام کرد که فرض اینکه نقاط مشترک و قابل درکی در مذاکرات با آمریکا پیدا شود، اشتباه است.

این رسانه صهیونیستی به نقل بخش دیگری از سخنان رهبر پرداخت و نوشت: تجربه ثابت کرده است که به جای مذاکره و درک متقابل، آمریکایی ها به دنبال تحمیل خواسته های خود در مذاکرات هستند.

تایمز آف اسرائیل در ادامه نوشت: رهبر ایران به مقامات صنایع دفاعی ایران دستور داد تا برنامه های تسلیحاتی را توسعه دهند و این کار را یک وظیفه ملی خواند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *