گزارشی از یک اقدام عجیب در آستانه بازگشایی مدارس:

رویای شیرین اول مهر به کام دانش آموزان کرج تلخ شد!/شهرداری کرج با لودر به جان یک مدرسه افتاد

سوال اینجاست که چرا شهرداری در این فصل از سال و بیست روز پیش از آغاز سال تحصیلی جدید به فکر تخریب دیوار یک مدرسه افتاده است؟

به گزارش پردیس خبر؛  به نقل از البرز ۲۴ روز گذشته در مقابل چشمان بهت زده دانش آموزان مدرسه علامه طباطبایی ناحیه یک کرج دیوار مدرسه فرو ریخت.

حوالی ساعت ۱۱ و نیم ظهر لودرهای شهرداری منطقه یک کرج به صورت ناگهانی به دیوار این اموزشگاه هجوم بردند و این تخریب در حالی صورت گرفت که مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز آن را بر خلاف قانون دانست.

در پی تماس تلفنی آموزش و پرورش استان البرز با پایگاه خبری البرز ۲۴ علت این تخریب را از خسرو ساکی مدیریت اموزش و پرورش جویا شدیم که به خبرنگار ما گفت: در محدوده میدان مهران پس از شریعتی حد فاصل خیابان پامچال جنوبی و حافظ جنوبی چندین واحد آموزشی وجود دارد و شهرداری در آن ناحیه به دنبال تعریض خیابان است.

13950613000892_PhotoL

وی افزود: شهرداری با مراجعه به معاون دادستانی اقدام به اخذ نامه کرده است اما در راستای اجرای ماده ۷ لایحه قانون خرید و تملک اراضی و املاک برای اجرای برنامه های عمومی و عمرانی باید با آموزش و پرورش مذاکره کند.

ساکی با اشاره به اینکه کارشناس باید ملک مورد نظر را ارزیابی کند اظهار داشت: پس از معرفی حساب ثبتی توسط آموزش و پرورش و واریز پول توسط شهرداری باید ۳ ماه مهلت برای جابجایی ابنیه و یا جایگزینی به ما اختصاص داده و سپس این سازمان اقدام به تخریب نماید.

13950613000887_PhotoL

وی تصریح کرد: ۷ شهریور ماه سال جاری نامه ای صادر شده اما شهرداری پیش از کارشناسی، مراجعه و پرداخت بهای عرصه و اعلام به ما اقدام به تخریب دیوار مدرسه کرده است و باید سوال کرد چه کسی در آستانه مهر ماه پاسخگوی این مشکل و اموال ان فضای آموزشی خواهد بود؟

ساکی با اعلام اینکه ما مخالف توسعه شهر و زیبا سازی شهر و تعریض معابر نیستیم گفت: این اقدامات باید در مسیر قانونی شکل گیرد و اینکه هر کسی با لودر اقدام به تخریب نماید کار قشنگی نیست و ما برابر قانون آماده ایم حق و حقوق آموزش و پرورش پرداخت شده و توسعه شهری نیز محقق شود.

مدیر کل اموزش و پرورش استان البرز در خاتمه با اشاره به اینکه مدرسه علامه طباطبایی پسرانه است خاطر نشان داشت: دانش آموزان در ۲ کلاس تابستانی حضور داشته و نظاره گر این اقدام قابل تامل شده اند و شکر خدا به آنها آسیبی نرسیده است.

و اما سوال اینجاست که چرا شهرداری در این فصل از سال و بیست روز پیش از آغاز سال تحصیلی جدید به فکر تخریب دیوار یک مدرسه افتاده است؟ درحالیکه با همراهی در پروژه مهر و نوسازی مدارس می توانست مهری شیرین را برای دانش آموزان رقم بزند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *