نامزد دموکرات انتخابات آمریکا:

روسیه متهم به مداخله در انتخابات ریاست جمهوری است/ پوتین به دنبال سیاست خارجی ترامپ

رئیس جمهور روسیه و دیگر مخالفان سیاست خارجی فعلی آمریکا در تلاش هستند تا دونالد ترامپِ جمهوری‌خواه پیروز انتخابات ریاست جمهوری شود.

به گزارش پردیس خبر؛ به نقل از سناباد نیوز، هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به طور جدی از مداخله روسیه در این انتخابات ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و دیگر مخالفان سیاست خارجی فعلی آمریکا در تلاش هستند تا دونالد ترامپ جمهوری خواه در این انتخابات پیروز شود.

پایگاه تحلیلی «پولتیکو» آمریکا به نقل از کلینتون نوشت: همین امر که اکنون متخصصان و مامورین اطلاعاتی در حال بررسی احتمال مداخله روس ها هستند، نشان دهنده توان بالقوه روسیه برای مداخله در فرآیند انتخابات است.

این نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ادامه اظهار داشت: ما تاکنون هیچ نامزد انتخاباتی از دو حزب بزرگ دموکرات و جمهوری خواه نداشته ایم که از روسیه بخواهد اطلاعات رقیبش را هک کند. اما در ماه جولای، ترامپ، مسکو را ترغیب کرد تا اطلاعات بیشتری در مورد ایمیل های شخصی من را [کلینتون] بدست آورد و آن ها را منتشر کند.

کلینتون درباره مداخله روسیه در انتخابات آمریکا برای پیروزی ترامپ تنها یک مثال آورد و گفت: اگر لاک پشتی را دیدید که به یک منطقه حصار شده وارد شده، به حتم بدانید که توسط کسی به آنجا آورده شده است.

هیلاری کلینتون در ادامه با اشاره به سفر ترامپ به مکزیت و دیدار او با پنا نیتو، رئیس جمهور این کشور گفت: این دیدار یک رویداد شرم آور بین المللی بود، زیرا طرفین حتی نتوانستند که صحبت های خود در کنفرانس های خبری بعد از این نشست را با یکدیگر هماهنگ کنند؛ ترامپ اظهار داشت که در این دیدار هیچ صحبتی در مورد اینکه چه کشوری پول ساخت دیوار مرزی مکزیک را پرداخت خواهد کرد، نشده است. این در حالی است که رئیس جمهور مکزیک بعد از این دیدار بارها اظهار داشت که با ترامپ در مورد این قضیه صحبت کرده است و اینکه مکزیک پرداخت هزینه ساخت این دیوار را نخواهد پذیرفت.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *