عضو شورای عالی استانها:

روستاهای سیاه سنگ و حسنک و واصفجان در دل پردیس بلعیده شده اند / کلان شهر تهران گسترش بی حساب و کتاب دارد

عضو شورای عالی استانها گفت: روستاهای سیا سنگ و حسنک و واصفجان در دل پردیس بلعیده شده اند، منابع تغذیه کننده روستاها مانند رودخانه ها و قنات ها در سیستم توسعه شهری و بلعیده شدن روستاها در بدنه شهرها از بین رفته است و این جریان چنین آثار تخریبی به همراه خود داشته است.

محمد قانبیلی عضو شورای عالی استانها در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد وضعیت شهرستان پردیس گفت: شهرستان پردیس کمتر از ۱۵ سال در استان تهران قدمت دارد، با بارگزاری جمعیت بالا در این منطقه، پردیس به سمت تبدیل شدن به یک کلان شهر در پایتخت در حال حرکت است .
عضو شورای عالی استانها در ادامه این مطلب در تشریح ساختار و مدل توسعه شهری به خصوص در نوار حاشیه ای استان تهران، تصریح کرد: برخی از روستاها در شهرها بلعیده شده اند و ساخت و سازهای فراوانی در دل آنها شکل گرفته است و دیگر اثری از روستا دیده نمی شود و پردیس هم در این فهرست قرار دارد .
قانبیلی در ترسیم ساختار توسعه شهری در شهرستان پردیس از توابع استان تهران با برخورداری از مدلی تخریبی، با تاکید بر اینکه روستاهای سیاه سنگ و حسنک و واصفجان در دل پردیس بلعیده شده اند، اضافه کرد: منابع تغذیه کننده روستاها مانند رودخانه ها و قنات ها در سیستم توسعه شهری و بلعیده شدن روستاها در بدنه شهرها از بین رفته است و این جریان چنین آثار تخریبی به همراه خود داشته است .
عضو شورای عالی استانها در معرفی روند توسعه تهران، با اشاره به این موضوع که کلان شهر تهران گسترش بی حساب و کتاب دارد، اظهار داشت: شاهد توسعه پایتخت بدون رعایت استاندارد های توسعه شهری هستیم که بسیار هم تهدید آمیز است .

بهزاد دبیری رئیس بنیاد مسکن شهرستان پردیس در فر.ردین ماه سال جاری و در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران رودهن در مورد وضعیت روستاهای شهرستان پردیس گفت : کاربری بخش عمده ای از فضای روستاهای شهرستان در بخش های جاجرود و بومهن با برخورداری از جمعیت زیاد از ساختاری فرسوده و درمرز بحران قرار دارند .

رئیس بنیاد مسکن شهرستان پردیس تصریح کرد : اجرای طرح تغییر کاربری با نواسان های فراوانی در گذشته در این شهرستان همراه بوده است و در این راستا موانعی برابر روستائیان ایجاد شده است .

دبیری، با تاکید بر اینکه روستائیان باید از اراضی خود حفاظت کنند ، اضافه کرد:   اجرای طرح هادی روستایی جامه امنی را بر تن روستاهای شهرستان خواهد کرد و از نگرانی های آنها می کاهد.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان پردیس در خاتمه اظهار داشت : تغییر کاربری را در گذشته در روستاهای پردیس شاهد بودیم که بخاطر نبود مدیریت درست شاهد اقداماتی در این راستا خارج از مسیر استاندارد و قانونی بودیم و در جریان اصلاح این امور گام برداشته ایم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *