روزانه ۱۰ مدرسه در کشور ساخته شده است

پردیس خبر _ شهرستان پردیس طی ۵ سال اخیر علاوه بر رشد ۳ برابری سرانه آموزشی ورزشی، کلاس های درسی خود را از ۹۵ کلاس به هزار و ۲۳۰ کلاس افزایش داده است.

🔹”محمد فروتن” رئیس اداره آموزش پرورش شهرستان پردیس در گفتگو با پردیس خبر ضمن تبریک ایام الله دهه فجر در خصوص پیشرفت های علمی و فناوری و آموزشی کشور گفت: در حوزه علمی بعد از انقلاب پیشرفت خوبی بوجود آمده که بعنوان مثال در زمینه نانو ایران ششمین کشور جهان و در بخش فناوری سلول‌ های بنیادی جزو ده کشور برتر دنیا قرار دارد.

🔹وی افزود: به لحاظ آموزش و مبارزه با بیسوادی افراد بین ده تا ۴۹ سال همچنین شاهد رشد خوبی بودیم که بطور میانگین ۱۴ میلیون بیسواد قبل انقلاب وجود داشت و نرخ رشد سواد آموزی امروزه به بیش از ۹۶ درصد رسید.

🔹وی تصریح کرد: در حوزه ساخت مدارس روزانه میانگین ده مدرسه در کشور ساخته شده و در حوزه آموزش های فنی حرفه ای ارتقا قابل توجهی داشتیم و با رشد ۴۰ درصدی امروز تعداد هنرستان ها ۱۲ برابر شده و در حوزه دانشگاهی از تعداد ۱۵۰ دانشجو قبل انقلاب به ۵ میلیون دانشجو پس از انقلاب اسلامی رسیده ایم.

🔹رییس اداره آموزش پرورش شهرستان پردیس یادآور شد: در زمینه آموزش پرورش برنامه های خاصی اجرا شده و بزرگترین دستاورد نظام در حوزه تربیتی و فعالیت های پرورشی بوده که این نگاه رو به افزایش است.

🔹وی تصریح کرد: آموزش پرورش شهرستان پردیس از سال ۹۵ بصورت مستقل فعالیت خود را آغاز کرد و از اداره کل شهر تهران جدا شد و جداگانه زیر نظر اداره شهرستان های استان فعالیت دارد.

🔹وی به ارائه آماری در خصوص رشد کمی و کیفی حوزه آموزش و پرورش شهرستان پرداخت و گفت: ما در سال ۹۵ حدود ۱۶ هزار دانش آموز با ۴۰۰ کلاس درس در شهرستان پردیس داشتیم که امروزه به ۴۷ هزار دانش آموز با هزار و ۲۳۰ در ۱۵۶ مدرسه رسیده است.

🔹وی ارتقا دانش آموزان به لحاظ علمی و رتبه های مختلف را بیانگر رشد آموزش پرورش پردیس در عرصه کیفی و کمی دانست و تصریح کرد: در خصوص پیشرفت های آموزشی در کشور و شهرستان پردیس هر روزه شاهد موفقیت های زیادی هستیم.

🔹در حوزه دانشگاهی در شهرستان دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور را داریم و ما در حوزه افزایش مدارس در فازهای جدید رشد چشمگیری داشتیم و ۹ مدرسه تحویل گرفته شده که برای سال جدید بهره برداری می شود.

🔹وی به افرایش فضای ورزشی دانش آموزان اشاره کرد و گفت: در پردیس ۵ زمین چمن به سرانه ورزشی مدارس اضافه شده و اختصاص سالن ورزشی و احداث فضایی برای زمین ساحلی در حوزه ورزشی در دست افتتاح است.

🔹فروتن همچنین از فعالسازی مرکز مشاوره و اختلال یادگیری در حوزه آموزشی خبر داد و گفت: از سال ۱۳۹۵ رشد آموزش به لحاظ فیزیکی و سرانه جمعیتی از ۱۶ هزار نفری به بیش از ۴۷ هزار نفر دانش آموز نشان دهنده رشد کمی و کیفی تحصیلی است و رشد ۳ برابری در سرانه آموزشی و سرانه ورزشی با افزایش ۵ زمین چمن از پیشرفت در این حوزه خبر می دهد.

🔹رئیس اداره آموزش پرورش شهرستان پردیس از ایجاد فرصت‌های پژوهشی، را ه اندازی مرکز مشاوره و مرکز یادگیری یاد کرد و گفت: افزایش نمرات نهایی دانش آموزان با رشد چشمگیری در امتحانات پیشرفت آموزش و پرورش شهرستان پردیس را در حوزه کیفی و کمی نشان می‌دهد.

🔹وی به افزایش نیرو در حوزه آموزش نیز اشاره کرد و گفت: نیروی انسانی در خصوص اشتغال آفرینی در اداره ۱۸۵۰ نیروی دولتی و ۴۰۰ پرسنل در بخش غیر دولتی دارد و این آمار نشان دهنده افزایش جمعیت نیروی انسانی و اشتغال در حوزه آموزش دارد.

🔹فروتن به پتانسیل پارک فناوری پردیس در مجاورت این شهر و ارتباط خوب حوزه آموزش پرورش شهرستان با پارک اشاره داشت و گفت: در حوزه پژوهشی رتبه‌ای خوبی در سال گذشته دانش آموزان داشتند، رتبه اول المپیاد کشور با ۳۰ دانش آموز رتبه زیر هزار و رتبه‌های کشوری حاصل دلسوزی فرهنگیان و همکاری اولیا برای بهتر شدن دستاوردهای پژوهشی و آموزشی شهرستان است.

 

🔹با ما همراه باشید…


🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir

🔸 آدرس ما در پلتفرم ایتا:

https://eitaa.com/pardiss_khabar

🔸آدرس ما در پلتفرم بله:

https://ble.ir/pardiss_khabarr

🔸آدرس ما در پلتفرم تلگرام :

https://t.me/pardiss_khabar

🔸 آدرس ما در پلتفرم اینستاگرام:

https://instagram.com/pardiss.khabarr


#پردیس_خبر

#داغ_ترین_اخبار_شهرستان_پردیس