معاون خدمات شهری شهرداری پردیس:

روزانه ۱۰ سگ در مرکز عقیم سازی پردیس پذیرش می شود

معاون خدمات شهری شهرداری پردیس گفت: روزانه تقریبا ۱۰ سگ در مرکز عقیم سازی و واکسیناسیون سگهای بدون سرپرست شهرداری پردیس پذیرش می شوند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، جلسه ساماندهی سگهای بدون صاحب شهرستان پردیس با حضور معاون عمرانی فرماندار، نماینده شهرداری های بومهن و پردیس، دهیاری ها و مسئولین مرتبط با این امر در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.


نوید عباسی معاون عمرانی فرماندار در این جلسه به برخی مشکلات ایجاد شده از سوی این حیوانات برای عموم مردم و همشهریان اشاره کرد.
وی اظهار داشت: در صورت حذف سگ‌ها و تغییر چرخه زندگی آنها، حیوانات دیگری نظیر روباه و شغال وارد منطقه می شوند.
قلمرو سازی حیوانات دیگری نظیر روباه و شغال را در منطقه به دنبال دارد.
احمد حسنی معاون خدمات شهری شهرداری پردیس در این جلسه اظهار داشت: شهرداری پردیس با حمایت شورای اسلامی شهر فضایی را برای عقیم سازی و واکسیناسیون سگهای بدون سرپرست تهیه کرده است.
وی با اشاره به اینکه این مرکز روزانه ظرفیت پذیرش و جراحی ۱۰ سگ را دارد تاکید کرد: پردیس تنها شهرداری در سطح کشور است که با بالاترین کیفیت عملیات عقیم سازی و واکسیناسیون سگهای بلاصاحب را انجام می دهد.
مسئول خدمات شهری شهرداری پردیس افزود: امکان ارائه خدمات عقیم سازی و واکسیناسیون سگهای بلاصاحب کل شهرستان درصورت پرداخت هزینه از سوی شهردارز و دهیاری ها توسط شهرداری پردیس وجود دارد.
حسنی تصریح کرد: کار این مرکز بصورت رسمی از ابتدای آبانماه آغاز شده و تاکنون عملیات عقیم سازی بیش از ۳۰۰ قلاده سگ بدون سرپرست انجام شده است.
سعید آسیایی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پردیس نیز گفت: براساس آمار، در سال ۹۶ تعداد ۶۱۳ مورد و در سال ۹۷ تعداد ۷۵۰ مورد سگ گزیدگی در سطح شهرستان به این اداره گزارش شده است.
نماینده اداره دامپزشکی شهرستان نیز از پیدایش دو مورد هاری در شهرستان دماوند و سه مورد در شهرستان فیروزکوه سخن گفت.
در پایان جلسه مقرر شد هزینه زنده گیری، جراحی و درمان هر حیوان از سوی شهرداری پردیس به شهرداری و دهیاری ها اعلام شده و مجموعه شهرستان از ظرفیت این شهرداری استفاده کنند.

ارسال دیدگاه