عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

رزمایش اقتدار ثار الله به معنای آمادگی برای دفاع است/ رزمایش پاسخ عملی به تهدیدات دشمن است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برگزاری رزمایش، انجام آزمایشات موشکی و رونمایی از پیشرفتهای نظامی را پاسخهای نزدیک به عمل خواند.

مجتبی رحماندوست عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه پردیس خبر اظهار داشت: بعد از صحبتهایی در مورد برجام در دو سال اخیر شاهد برخورد امریکایی ها طبق قول معروف که می گویند با دست پس می زنند و با پیش می کشند بودیم.
وی ادامه داد: لبخندهای در جلسات و برخوردهای ظاهرا پذیرا با تیم ایران و آن طرف تر مصاحبه رادیو تلویزیون وزیر خارجه امریکا مبنی بر اینکه همه گزینه ها روی میز است.
رحماندوست روی میز بودن همه گزینه ها را یک تعبیر کلیشه ای دانسته و افزود: خلاصه این تهدید یک کلام تهدید نظامی است.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران هم می تواند بگوید اگر چنین کنید چنان می کنیم یعنی در واقع وارد یک گفتگوی رسانه ای رسمی بین المللی پاسخ به تهدیدهای امریکا بشود.
وی برگزاری رزمایش، انجام آزمایشات موشکی و رونمایی از پیشرفتهای نظامی را پاسخهای نزدیک به عمل خواند و تاکید کرد: گرچه نه ایران قصد دارد متجاوز و ابتداگر باشد و حمله ای را نسبت به منافع امریکا و اسرائیل در منظقه انجام بدهد و نه در صدد این بوده تا کنون که چنین تهدیداتی را علیه این شیطان بزرگ و نوچه آن داشته باشد.
رحماندوست خاطر نشان کرد: از سوی دیگر سکوت کردن در برابر تهدیدات خارجی هزار جور شبهه دارد که ما اینها را تهدیدشان هم کردیم و زبانشان هم باز نشد و این نشان دهنده این است که ضعیف هستند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اگرچه قرآن تعدی به همانگونه که به شما تعدی می شود را مجاز دانسته اما به اعتقاد من این نوع پاسخی که ایران در عمل می دهد از آن تهدیدی که آنها می کنند موثرتر و کارآمد تر است.
وی اذعان کرد: آنها با زبان و ادبیات دیپلماسی از گزینه های روی میز سخن می گویند و ایران هم می گوید این توانمندی موشکی را داریم این رزمایش را انجام دادیم و این تنها نیروهای بسیجیمان است که در یک شهر حضور دارند.
رحماندوست با اشاره به برگزاری رزمایش های مشابه اقتدار ثار الله در دیگر استانهای کشور اظهار داشت: اینها ابزار عزت مندی جمهوری اسلامی و خالی نکردن میدان در برابر تهدیدات دشمن است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: هیچ کدام از اینها به معنای اعلام جنگ نیست ولی به معنای آمادگی برای دفاع است و دفاع مشروع ترین کاری است که در سرتاسر عالم و تمام موجودات روی کره زمین مشروع می دانند.
وی تاکید کرد: به اعتقاد من این فطری ترین کاری است که نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر تهدیدات غرب انجام می دهد.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *