رتبه نخست عشایر آذربایجان‌غربی در تولید صنایع دستی

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی گفت: عشایر آذربایجان‌غربی رتبه نخست تولید صنایع دستی را در بین استان‌های دارای عشایر به خود اختصاص داده‌ است.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی پردیس خبر، بهرام زینال‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: عشایر آذربایجان غربی رتبه نخست تولید صنایع دستی را در بین استان‌های دارای عشایر کشور به خود اختصاص داده‌اند.

وی با بیان اینکه عشایر آذربایجان غربی علاوه بر تولید صنایع دستی در تولیدات دامی نیز توفیق دارند، تصریح کرد: عشایر آذربایجان غربی ۲۵ درصد تولیدات پروتئینی آذربایجان غربی را عهده‌دار هستند.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی با بیان اینکه ۱۲٫۴۱ درصد تولیدات عشایر آذربایجان غربی از طریق پشم است، اعلام کرد: تولید جوراب پشم، دستکش و لباس پشم از مهمترین تولیدات عشایر آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود.

این مسؤول با بیان اینکه باید بتوانیم بازار مناسبی برای تولیدات عشایر تعریف کنیم، اظهار داشت: عمدتا تولیدات عشایر با قیمت پایین در بازار به فروش می‌رسد که با تعریف بازارها مناسب می‌توانیم این صنایع دستی را به قیمت مناسب عرضه کنیم.

زینال‌زاده با بیان اینکه عشایر استان در زمینه بافت قالی و قالیچه نیز سرآمد هستند، اذعان داشت: تولید سالانه ۱۵ هزار و ۷۰۰ مترمربع قال و قالیچه یکی از توان‌های عشایر آذربایجان غربی در بخش صنایع دستی است.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی اعلام کرد: در این زمینه عشایر ۱۰ درصد تولیدات قال و قالیچه عشایر کشور را به خود اختصاص داده‌اند که این رقم نیز نشان از توان بالای عشایر استان در بخش صنایع دستی است.

این مسؤول با بان اینکه در این خصوص با اداره فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی تفاهم‌نامه‌ای منعقد شده است، اظهار داشت: این اقدام در راستای توانمندسازی هر چه بیشتر عشایر آذربایجان غربی انجام گرفته است.

انتهای پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *