امام جمعه پردیس:

راه آشتی ملی مسدود است / گزینه نظامی امریکا علیه ایران دروغ محض است

امام جمعه شهرستان پردیس گفت: مسوولین و مردم امریکا در گذشته و حال مطرح می کردند که همه گزینه ها از جمله جنگ نظامی روی میز است، مقام معظم رهبری فرمود این خود یک انحراف و دروغ محض است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، حجت الاسلام و المسلمین حسین توسلی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته که با حضور پرشور امت حزب الله در مصلی نماز جمعه شهرستان پردیس برگزار شد، پس از توصیه و سفارش خود و دیگران به تقوای الهی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در بیانات اخیر در دیدار مردم آذربایجان و تبریز ۳ نکته مهم را بیان فرمودند که اولین آنها زبان تشکر رهبر از ملت بزرگ برای خلق حماسه ۲۲ بهمن بود.

وی ادامه داد: شاید ما کمتر به نقش و تاثیر گذاری حضور هر برادر و خواهر در یک شهرستان توجه و از ابعاد و اثرات خارجی آن آگاهی داشته باشیم، اما مقام معظم رهبری این مسایل را می داند که دشمنان از این حضور چقدر ناراحتند.

توسلی گفت: مقام معظم رهبری به چند محور مهم از جمله گله مندی مردم از مشکلات موجود در کشور اشاره کرده و فرمودند، حضور مردم برای موجودیت نظام، ارزشها، ولایت فقیه و ایثارگری ها بود.

امام جمعه شهرستان پردیس از لسان مقام معظم رهبری اضافه کرد: مردم بین مسائل تفاوت قائل هستند و حضور آنها در بیست و دوم بهمن به معنای رضایتشان از وضع موجود نیست.

وی در رابطه با نارضایتی مردم، ادامه داد: مردم از بی عدالتی، نابرابری، تبعیض، رکود، بیکاری و گرانی که حقیقتاً بر آنها فشار می آورد ناراحتند.

توسلی افزود: رکود، گرانی و بیکاری در اقتصاد ما وجود دارد و من بارها عرض کرده ام ۳ هزار واحد از ۸ هزار واحد تولیدی موجود در شهرستان پردیس بصورت رسمی تعطیل شده اند، البته مسوولین اشاره ای به آغاز کار مجدد این مراکز داشتند.

امام جمعه شهرستان پردیس بیان کرد: رکود بیکاری و گرانی مستقیم با سفره مردم در ارتباط است که توقع برای حل این مشکل حق مردم است.

وی خطر نشان کرد: نسخه شفا بخش مشکلات اقتصادی ما اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری حدود ۵ یا ۶ سال است که هر سال نام گذاری ایام را متناسب با یک بخش از مسایل اقتصادی نام گذاری می کنند و همواره ملت و مسوولین را متوجه می کنند که باید به این سمت حرکت کنید.

توسلی با اشاره به اینکه در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل قرار داریم، اضافه کرد: من همینجا از مسوولین عزیز مان در سطح شهرستان دعوت و درخواست می کنم گزارشی ارایه بدهند که در سطح شهرستان برای اقتصاد مقاومتی چه کرده اند و اقدام و عملشان چه بوده است.

امام جمعه شهرستان پردیس در ارتباط با آشتی ملی ابراز کرد: ورشکستگان، شرکت کنندگان و آتش بیارهای فتنه سال ۸۸ مبحث آشتی ملی را مطرح کرده اند، آنها می خواهند بدون عذرخواهی و محاکمه سر سفره خون شهدا نشسته و مجدداً صاحب موقعیت شوند.

وی توضیح داد: آنها می خواهند خیلی راحت خودشان را تطهیر کرده و با عده ای از مردم که در جامعه قهر هستند آشتی کنند.

توسلی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرموده اند این حرف بی ربطی است.

امام جمعه شهرستان پردیس اظهار داشت: سیل عظیم مردم در راستای حمایت و دفاع از نظام، ولایت و آرمانهای امام و رهبری متحد هستند.

وی افزود: مردم آن جایی که مانند فتنه سال ۸۸ خطوط قرمز نظام رعایت نشود قهر هستند و آشتی هم نمی کنند.

توسلی با اشاره به اینکه برخی می خواستند از خطوط قرمز نظام عبور کنند اما موفق نشدند، ادامه داد: وقتی در روز عاشورا حرمت عاشورا را شکستند و جوان بسیجی را لخت کرده و کتک زدند با اینها آشتی بکنیم؟

امام جمعه شهرستان پردیس با بیان اینکه مقام معظم رهبری مانع انجام این امر شده تاکید کرد: کسانی که پای موجودیت نظام ایستادند و خواستند به اصل نظام ضربه بزنند ملت ما با اینها آشتی ملی را برقرار نمی کنند.

وی تصریح کرد: مسوولین و مردم امریکا در گذشته و حال مطرح می کردند که همه گزینه ها از جمله جنگ نظامی روی میز است، مقام معظم رهبری فرمود این خود یک انحراف و دروغ محض است.

توسلی با بیان اینکه ملت ما می دانند امریکا بسیار کوچک تر از این است که بتواند علیه ما اقدام نظامی بکند، توضیح داد: زمانی که امریکا در سال ۲۰۰۳ لشگر کشی کرد، ایران را به عنوان یک نقطه امید در نظر گرفته بود، اما هنگام بررسی متوجه شدند دیوار دفاعی ایران غیر قابل نفوذ است.

امام جمعه شهرستان پردیس افزود: از آن سال تا به حال قدرت ما چند برابر شده بنابر این قدرت نظامی اصلاً در کار نیست این را پوششی برای جنگ اقتصادی و فرهنگی قرار می دهند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *