راستی آزمایی از ارکان مهم در برجام است

دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: راستی آزمایی در روند اجرای توافقنامه بین ایران اسلامی و ۱+۵ از ارکان مهم و محوری در بررسی برجام است و ایران اسلامی در این راستا تردید دارد .

محمد حسن آصفری دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد وضعیت برجام و تاثیرات آن بر رفع مشکلات کشور گفت: اجازه بازدید از مراکز نظامی و هسته ای و مصاحبه با دانشمندان هسته ای در کشور به هیچ کس داده نمی شود .
دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست های خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب تصریح کرد: وزارت امور خارجه هم ملزم است که گزارش روند اجرایی برجام در آژانس بین المللی را در مسیر جریان اجرای این سند بین المللی به سمع و نظر مجلس شورای اسلامی برساند .
آصفری با بیان محوری ترین موضوع بررسی برجام به عنوان یک سند بین المللی، به واژه راستی آزمایی از جانب دوطرف این قرارداد بین المللی، اضافه کرد: راستی آزمایی در روند اجرای توافقنامه بین ایران اسلامی و ۱+۵ و به ویژه امریکا، از ارکان مهم و محوری در بررسی برجام است و ایران اسلامی در این راستا تردید دارد.
دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست های خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه روند اجرای برجام باید هر شش ماه یک بار به کمیسیون امنیت ملی و سیاست های خارجی مجلس شورای اسلامی ارائه شود، اظهار داشت: ایران اسلامی به طرف غربی اعتماد ندارد زیرا نمی توان اعتماد داشت تا آنها به تعهدات خود پایبند باشند .
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *