منوچهر متکی در جمع نیروهای انقلابی در بوشهر:

ذوق زدگی مذاکره با آمریکا تمرکز مذاکره کنندگان را گرفت/ اصلاح طلبان تنها یک گزینه دارند و آن هم “روحانی” است/ یک لیست و یک کاندیدا رمز موفقیت جریان انقلاب در انتخابات

وزیر اسبق امور خارجه با بیان اینکه مذاکره با آمریکا یک پروژه ملی برای کشور است نه جناجی گفت: متاسفانه براساس ذوق زدگی با این قضیه به صورت جناحی برخورد کردیم در حالیکه آمریکایی ها برای انجام مذاکره استراتژی داشتند اما ما به دلیل ذوق زدگی تمرکز کافی را نداشتیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر؛ به نقل از گام نیوز منوچهر متکی در نشست با جمعی از نیروهای انقلابی بوشهر رهبری را رکن اصلی خیمه انقلاب عنوان کرد و گفت: پیام سال های پایانی عمر امام(ره) طلب آرامش(کاذب دنیاگرایانه) نبود بلکه ایشان فرزندان خود را برای انقلاب با همه ملزوماتش فرا می خواند.

 معاون بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: کسانی که پیروان چنین تحول دینی هستند نباید تصور کنند که کارشان تمام شده است بلکه این خط را که امام(ره) تمام کرد، مقام معظم رهبری از همان نقطه پایانی آن را شروع و در پیش گرفت.

 انقلابی ماندن مهمتر از انقلابی شدن است

 وی با بیان اینکه انقلابی ماندن مهمتر از انقلابی شدن است اظهار داشت: انقلابی ماندن ساز و کارهایی دارد که باید آن را دنبال کرد و در این راه مومنان پایبندی خود را به نظام اسلامی همواره با ارتباط با یکدیگر حفظ کنند چراکه یکی از طراحی های دشمن شکست این صفوف است و نقطه این صفوف، سرچشمه آن یعنی رهبری است.

 وزیر اسبق امور خارجه اتصال به رهبری را یک هوشمندی سیاسی عنوان کرد و ابراز داشت: نیروهای ولایی دو نکته اساسی ارتباط با یکدیگر و اتصال به رهبری را رعایت کنند چراکه این کار مانع از انحراف و سقوط و شبهناک شدن حرکت خود و سلامت آنها می شود.

 وی به پرهیز از انجام کارهای جزیره ای در فعالیت های سیاسی تاکید کرد و گفت: نیروی های ارزشی و انقلابی همواره با این تصور که نهاد و نیروهای های ارزشی و انقلابی با آنها هستند در ایام انتخابات و گرفتن رأی به اندازه ای که رقبای سیاسیشان تلاش می کنند کوششی ندارد در حالی که طرف مقابل چنین تصوری ندارد.

 متکی افزود: همه بحث ما با سران فتنه این است که کسی نمی تواند در سیستم انتخابات ما دست بیاورد و این مردم هستند که در انتخابات نقش آفرینند.

 یک لیست و یک کاندیدا رمز موفقیت جریان انقلاب در انتخابات

 وزیر اسبق امور خارجه تاکتیک داشتن یک کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری و یک لیست برای انتخابات شورا را تنها راه موفقیت جریان ارزشی و انقلابی عنوان کرد و ابراز داشت: در صورتی که این امر برای انتخابات آینده محقق شود به نتیجه مثبتی منجر خواهد شد.

  معاون بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه کاندیدا جریان ارزشی باید دو خصوصیت داشته باشد گفت: ویژگی اول اجماع اصولگرایان و نیروهای انقلابی و دوم اینکه سابقه و پیشینه و زمینه رأی آوری در بین مردم را داشته باشد؛ مردم اعتقاد دارند که چهره های تکراری رأی ندارند.

 متکی با اشاره به نگاه وزارت خارجه در تعامل با کشورهای جهان گفت: مقام معظم رهبری بیشترین نگاه را به وزرات خارجه دارند که در دولت نهم برای مذاکره درباره عراق موافقت کردند و در دولت یازدهم هم بر سر مسائل هسته ای نظر مثبتی برای مذاکره دادند. به عنوان کسی که ۳۰ سال در سیاست خارجه بودم فهمم از نگاه مقام معظم رهبری این است که ایشان به تناسب شرایط و بر اساس شروطی عنوان می کنند که مذاکره صورت گیرد.

 ذوق زدگی مذاکره با آمریکا تمرکز را از مذاکره کنندگان گرفت

 وزیر اسبق امور خارجه با بیان اینکه مذاکره با آمریکا یک پروژه ملی برای کشور است نه جناجی گفت: متاسفانه براساس ذوق زدگی با این قضیه به صورت جناحی برخورد کردیم در حالیکه آمریکایی ها برای انجام مذاکره استراتژی داشتند اما ما به دلیل ذوق زدگی تمرکز کافی را نداشتیم.

 وی عنوان کرد: برای هر رئیس جمهوری استفاده از ظرفیتی مثل رهبری، سکان داری کشور را تسهیل می کند. در مسائل خارجی آمریکا بنای دخالت در کشور را دارد اما چون قدرت ما درون زا و برآمده از مردم است و نیز محور این قدرت رهبری است باید اتصالمان و تعاملات خارجی کشور بر اساس نگاه رهبری باشد.

 وزیر اسبق امور خارجه با اشاره به انتخابات آمریکا و تغییر نگاه دولت و سرنوشت برجام خاطرنشان کرد: یک سال گذشته پیش بینی کردم که ترامپ رئیس جمهور آمریکا می شود؛ آمریکا یک نوع لایه پنهانی دارد که سرنوشت آن را تعیین می کند، که نه دموکرات است و نه جمهوری خواه.

وی افزود: این لایه پنهان آمریکا ۱۶ سال انتخابات این دو حزب را رصد کرد و به این نتیجه رسید که هیچگاه به این اندازه دچار افول نشده و علت این افول را جهان اسلام عنوان کردند؛ دوره جدید رئیس جمهوری آمریکا با محوریت پرداختن به جنگ عمدتاً نرم افزاری علیه جهان اسلام شکل خواهد گرفت.

نفی برجام توسط ترامپ بعید است

معاون بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: در موضوع برجام نفی آن توسط ترامپ مساوی با از دست دادن روسیه و چین در همه توافقات است و نیز ارتباط آمریکا با اروپا دچار چالش خواهد شد بنابراین احتمال نفی برجام از جانب رئیس جمهور آمریکا بعید است.

متکی در پاسخ به سوالی درباره گزینه های اصلاح طلبان برای انتخابات آینده کدام است گفت: اصلاح طلبان تنها یک گزینه دارند و آن هم آقای روحانی است.

وی در پایان با تاکید مجدد بر داشتن یک کاندیدا در جریان ارزشی گفت: تعدد نامزدها منجر به عدم پیروزی اصولگرایان می شود.

 انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *