عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری:

دین با عافیت طلبی اداره نمی‌شود/ در مسیر الهی «منم منم‌ها» وجود ندارد

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: با عافیت طلبی دین اداره نخواهد شد و این را رهبری در روز گذشته عنوان کردند که سازش با دشمنان هزینه دارد و باید مراقب بود که این موضوع رخ ندهد و از سازش با ابرقدرت‌ها هیچ چیزی گیر سازشگران نیامده است و اگر کشوری عزتمند شد به خاطر مقاومت‌ها بوده است والا استکبار هر بلایی که بگویی سر سازشگران خواهد آورد و این را باید گفت رهبران نور سازش نکرده و عزت ملت‌ها را می‌خواهند.

به گزارش پردیس خبر ، آیت‌الله سید احمد خاتمی امروز با حضور در مراسم جشن ولایت و رهبری که در مسجد امام علی (ع) شهر اندیشه برگزار شد ، ضمن گرامیداشت رحلت حضرت امام خمینی (ره) و آغاز ولایت مقام معظم رهبری اظهار داشت: برگزاری سالگرد انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با توجه به جایگاه والای ولایت و رهبری بسیار ارزنده است و برگزارکنندگان این مراسم کاری ارزنده را انجام دادند.

وی گفت: جریانات مختلفی در طول تاریخ وجود داشته و دارند که ملت‌ها را به سوی ذلت و سختی سوق داده و قرآن آنان را مستکبر می‌نامد که از فرعون به‌عنوان یکی از مستکبران یاد کرده و این‌گونه افراد جهنمی مردم را به گمراهی می‌کشند و امروزه نیز اسکتبار جهانی با همین روش ظالمانه قدرت‌نمایی می‌کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: استکبار جهانی و در رأس آن‌ها آمریکا با همراهی کشورهای مرتجع عربی و سعودی‌های جنایتکار بیش از ۳۲ هزار نفر را قتل عام کرده و امروز می‌توان گفت که این مستکبرین و حامیانشان صاف کنندگان جاده جهنم‌اند.

امام جمعه موقت تهران بیان داشت: جریان دیگری که قرآن همواره از آنان به عنوان رهبران نور نام برده و آیاتی از سوره‌های انبیاء و سجده در شرح آنان آمده، هموارکنندگان جاده بهشت بوده و دارای ویژگیهای متمایزی هستند که خدا باوری و دوری از غفلت از یاد خداوند اعتقاد آنها بوده و در تمام امور خود مدنظر قرار می‌دهند و برای خدا و راه خدا نیز هزینه می‌کنند.

سید احمد خاتمی

وی گفت: امام راحل یکی از این افراد بود که همواره رهرو مسیر حق بوده و مردم را به بهترین شکل به سمت و سوی خداوند هدایت کرد و خلف صالح ایشان یعنی رهبر معظم انقلاب نیز ادامه دهنده همان راه بوده و هدایت‌گری ایشان در مسیر نور است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: در مسیر الهی «منم منم‌ها» وجود ندارد و تنها قانون خداوند است که بر مسند می نشیند و این ویژگی در انسانهایی تبلور پیدا می‌کند که برای خداوند قدم برداشته و به تکلیف عمل می‌کنند.

خاتمی با اشاره به انتخابات و رخ دادهای آن اظهار داشت: در عرصه انتخابات تیم موفق تیمی نیست که هدفش فقط برد و گل زدن باشد و در این میان افراد با سیاست، باید این را بدانند که از گل های خورده مایوس نشده و از گلهای زده نیز مغرور نشوند و مغروریت آنجا خود را نشان می‌دهد که فرد پیروز بعد از گل زدن‌ هی نیش و کنایه زده و رفتار نامناسبی را بروز دهد.

سید احمد خاتمی

وی گفت: در سال ۸۸ برخی به خود مغرور شدند و به جای این‌که از مسیر قانونی همچون انتخابات اخیر خواسته‌های خود را پیگیری کنند چندین ماه کشور را به آشوب کشیدند که این بسیار ناپسند بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: سومین ویژگی رهبران نور این است که برای دین هزینه کرده و گاه جان خود را نیز در این مسیر می‌دهند و شکنجه‌ها و سختی‌ها را به جان می‌خرند.

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: با عافیت طلبی دین اداره نخواهد شد و این را رهبری در روز گذشته عنوان کردند که سازش با دشمنان هزینه دارد و باید مراقب بود که این موضوع رخ ندهد و از سازش با ابر قدرت‌ها هیچ چیزی‌گیر سازشگران نیامده است و اگر کشوری عزتمند شد به خاطر مقاومت‌ها بوده است و الا استکبار هر بلایی که بگویی سر سازشگران خواهد آورد و این را باید گفت رهبران نور سازش نکرده و عزت ملت‌ها را می‌خواهند.

خاتمی گفت: چهارمین ویژگی به فکر آخرت بودن مردم و نشان دادن راه سعادت توسط رهبران نور است که معمار کبیر انقلاب و رهبری معظم انقلاب از این رهبران هستند و باید قدر این داشته ها را بدانیم.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: یکی از درخشنده‌ترین افراد در مسیر انقلاب که شجاعانه حرکت میکردند مقام معظم رهبری بودند که ساده زیستی ایشان نیز سرآمد بوده و حتی برخی از مخالفانشان نیز به آن اعتراف کرده‌اند.

راه مبین

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *