در حال بروز رسانی

دومین مجمع ملی «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» آغاز شد/ انتخاب ۵ گزینه نهایی از میان ۱۰ نفر

دومین مجمع ملی «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» صبح امروز در مجموعه شهر آفتاب آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر به نقل از دانا؛ دومین مجمع ملی «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» از دقایقی پیش در مجموعه شهر آفتاب با حضور سه هزار نفر از اعضای این جبهه آغاز شد.

قرار است در این نشست، از میان ۱۰ نفری که در مجمع ملی اول به عنوان کاندیدا انتخاب شده بودند، ۵ نفر به عنوان کاندیداهای نهایی جبهه مردمی، در جریان یک رأی‌گیری انتخاب شوند.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسن رحیمیان رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی در دومین مجمع ملی جبهه مردمی در ابتدای این مراسم گفت: همه ده نامزد جبهه مردمی، میثاق‌نامه را امضا کرده‌اند و از گزینه واحد پشتیبانی می کنند
وی  با بیان اینکه امروز از ۱۰گزینه به ۵گزینه خواهیم رسید خاطر نشان کرد: خدایا ما گواهی می‌دهیم کسانی که نامزد شدند هدفی جز خدمت به اسلام ندارند و نشانه آن این است که همگی این میثاق را امضا کردند.

نخستین مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی پنجم  اسفند ۱۳۹۵ برگزار شد. در این مجمع، که در آن منتخبان استان ها، اقشار و حامیان جبهه با حق رای حضور داشتند، ۲۱ فرد به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری به رای اعضای مجمع گذاشته شدند و اعضای محترم مجمع از میان آنها به ۱۰ تن رای دادند.

این ۲۱ نفر خود از میان ۵۳ نفر برگزیده شده بودند که اسامی آنها طی یک فرآیند دو هفته ای، منطبق بر مجموعه ای از شاخص ها، از طریق اعضای مجمع از سراسر کشور به هیئت موسس جبهه پیشنهاد شده بود. هیئت موسس، پس از مذاکره فرد به فرد با این ۵۳ نفر و اعمال ضوابط مصوب، نام ۲۱ نفر از کسانی را که با کاندیداتوری موافقت داشته یا مخالفت جدی با طرح نام خود به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نداشتند، به مجمع اول اعلام کرد.

 

خبر در حال تکمیل است…

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *