معاون اداری و مالی کمیته امداد استان تهران خبر داد:

دومین صندوق قرض الحسنه امداد در تهران افتتاح می شود

همزمان با هفته وحدت و میلاد حضرت رسول اکرم (ص) دومین صندوق قرض الحسنه امداد شعبه فرجام با هدف تبیین و ترویج سنت قرض الحسنه، بازمهندسی فرآیندها با رویکرد جلب مشارکت ،جذب سپرده و کمک های مردمی و کاهش بروکراسی اداری در مراجعه مددجویان و نیازمندان به بانک ها برای دریافت وام افتتاح می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر به نقل از  تهران نیوز ، ابوالفضل نوبخت، معاون اداری و مالی کمیته امداد استان تهران، اظهار کرد: اعتبار اولیه کمیته امداد استان تهران برای راه اندازی صندوق قرض الحسنه امداد شعبه فرجام با تامین سرمایه در گردش بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال درنظر گرفته شده است و ارائه تسهیلات با کارمزد سه درصد ثابت به متقاضیان پرداخت می شود.

وی افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده ۶۰ درصد تسهیلات مالی این صندوق به مددجویان نیازمند تحت حمایت این نهاد و ۴۰ درصد نیز به نیازمندان غیر تحت حمایت در نظر گرفته شده است.

نوبخت با اشاره به اینکه افتتاح حساب در صندوق قرض الحسنه امداد برای عموم آزاد است، تصریح کرد: دستگاه های اجرایی مختلف و مردم استان با سپرده گذاری و افتتاح حساب در این صندوق می توانند در ارائه وام قرض الحسنه به افراد نیازمند شریک شوند.

معاون اداری و مالی کمیته امداد استان تهران خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات مددجویان در حوزه کارآفرینی، اشتغال زایی، اقتصادی و معیشتی با راه‌اندازی صندوق قرض الحسنه امداد برطرف می‌شود.

شایسته ذکر است؛ نخستین شعبه صندوق قرض الحسنه کمیته امداد استان تهران با نام امداد شعبه مالک اشتر، ۲۹ شهریورماه امسال در خیابان مالک اشتر افتتاح و به بهره برداری رسید.

انتهای متن/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *