رئیس اتحادیه آهن فروشان:

دولت در پسابرجام با تعرفه گذاری واردات به بهبود بازار کمک کند/ ذخیره ۳میلیون تن آهن در انبارها فاجعه است

رئیس اتحادیه آهن فروشان با اشاره به اینکه دولت یازدهم در امر واردات آهن تجدید نظر و با تعرفه گذاری مناسب برای واردات به بهبود این بازار کمک کند، گفت: هم اکنون ۳ میلیون تن آهن آلات در انبار کارخانه ها ذخیره شده که این امر فاجعه است.

محمد آزاد، رئیس اتحادیه آهن فروشان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی تهران نیوز؛ با اشاره به فرجام برجام و آغاز رفع تحریم ها، گفت: هیچ اتفاقی در بازار صنف آهن فروشان رخ نخواهد داد.
وی با اشاره به وضعیت بازار آهن در کشور خصوصا تهران، گفت: اگر در دوران پسا برجام به واردات آهن افزوده شود، بازار با رکود بیشتر مواجه خواهد شد.

رئیس اتحادیه آهن فروشان ضمن تاکید بر اینکه اگر دولت یازدهم در امر واردات آهن تجدید نظر کند و این مهم را مدیریت کند، بازار داخلی بهبود می یابد، افزود: به عنوان مثال از ابتدای سال تا کنون حدود ۴ میلیون تن آهن آلات به کشور وارد شده و در بنادر هم موجود است.

آزاد با بیان اینکه در مقابل واردات آهن، صادرات ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تنی تولیدا داخلی نیز از سوی تولیدکنندگان صورت گرفته است، تصریح کرد: یادآور می شود هم اکنون ۳ میلیون تن آهن آلات در انبار کارخانه ها ذخیره شده که این امر فاجعه است.

وی با اشاره به اینکه کارخانه های تولید آهن هم اکنون با کمتر از ظرفیت خود فعالیت می کنند، گفت: این کارخانه ها باید تعطیل شوند و یا مورد حمایت قرار بگیرند تا به رونق دست یابند.

رئیس اتحادیه آهن فروشان با اشاره به اینکه هم اکنون ساخت و ساز و انجام امور عمرانی در کشور صورت نمی گیرد و همین امر به تولیدکنندگان آهن آسیب رسانده است، خاطر نشان کرد: دولت یازدهم بعد از برجام دستش باز است برای کمک به تولید کنندگان، از این رو با تعرفه گذاری مناسب برای واردات می تواند به بهبود این بازار کمک کند.

انتهای متن/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *