وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی:

دولت با ایجاد موج‌ رسانه‌ای به دنبال سرپوش گذاشتن بر کارنامه ضعیف خود در عرصه اقتصاد است/ فردی که به مشهد سفر می‌کند برای زیارت می‌رود نه کنسرت!/ با وجود مشکلات حاشیه شهر چه اصراری به برپایی کنسرت است

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت با ایجاد موج‌های رسانه‌ای درصدد سرپوش گذاشتن بر کارنامه ضعیف خود در عرصه اقتصاد است و از ادامه یافتن این‌چنین موضوعات استقبال می‌کند.

به گزارش پردیس خبر؛ سید محمد حسینی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی صبح توس، پیرامون لغو کنسرت‌ها در مشهد اظهار داشت: در جامعه عرف‌های نانوشته‌ای مانند تعطیلی سینماها و کنسرت‌ها در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی وجود دارد و یا اینکه فردی که به کربلای معلا سفرکرده، قطعاً برای زیارت نه شرکت در کنسرت به این شهر سفر می‌کند.

حسینی با تأکید بر اینکه در موضوعات اقتصادی دولت حرفی برای گفتن ندارد گفت: متاسفانه دولت با ایجاد موج‌های رسانه‌ای درصدد سرپوش گذاشتن بر کارنامه ضعیف خود در عرصه اقتصاد است و از ادامه یافتن این‌چنین موضوعات استقبال می‌کند.

وی تصریح کرد: ما با اصل کنسرت و موسیقی مشکلی نداریم اما کنسرت‌ها باید در یکسری چارچوب و قوانین خاص اجرا شود و تمام بحث ما در نوع و نحوه اجرای کنسرت‌ها است. باوجود مشکلات عدیده شهرهای مذهبی مشهد مانند حاشیه شهر آن‌ها، چه اصراری است که حتماً در این شهرها کنسرت اجرا شود و بجای آن مسئولان درصدد حل مشکلات این شهرها برآیند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه حتی در برخی شهرها و مناطق مذهبی اروپا نیز قوانین خاص خود رادارند گفت: در واتیکان حتی افرادی که قصد ورود به کلیسا و مناطق مقدس رادارند باید پوشش مناسبی داشته باشند و حتی در تعلیمات دین مبین اسلام آمده است که برخی کارها را در مساجد به علت قداست آن انجام ندهید.

حسینی افزود: در امور فرهنگی باید مقتضیات و مبتلا به آن شهر نیز در نظر گرفته شود و نمی‌شود یک موضوع را به تمام جامعه تعمیم داد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *