مهرداد بذرپاش:

دولت بانک ها را تغییر ندهد، بانک ها دولت را تغییر می دهند/ ما را با اکبر گنجی مقایسه نکنید /دولت مسئله حل کن می خواهیم نه مسئله بیان کن

کاندیدای احتمالی جبهه مردمی انقلاب با بیان این که ما دولت مسئله حل کن می خواهیم نه مسئله بیان کن ، گفت: دولت بانک ها را تغییر ندهد، بانک ها دولت را تغییر می دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر به نقل از تهران نیوز ، مهرداد بذرپاش در دومین مجمع ملی جبهه مردمی انقلاب اسلامی اظهار داشت: قرار ما این نبود که از مردم بگذریم و نجومی‌بگیر شویم. قرارمان از ابتدا این نبود که موجودی به نام بانک را در کشور درست کنیم که به جای یار شاطر بودن، بار خاطر باشد. مردم گله‌مندند‌.

وی گفت: با این نظام بانکداری که ما در کشور رقم زده‌ایم، مردم گله‌مندند. یک فرهنگی درخواست ۵ میلیون تومان وام می‌کند اما نمی‌دهند ولی یک شخص هزاران میلیارد برداشت می‌کند و می‌گویند که معوقات بانکی بوده است.

کاندیدای احتمالی جبهه مردمی انقلاب افزود: با هزینه ۳۰ درصد از معوقات بانکی می‌توانیم به هر زوج ایرانی میلیون‌ها تومن وام و زندگی‌شان را سامان بدهیم.

وی ادامه داد: ما با یک رکود بی‌سابقه ۵۰ ساله در تاریخ مواجه هستیم. تولید کنندگان و سرمایه‌گذاران ز شرایط ناراضی هستند. عدد قاچاق ما ۱۰۰ هزار میلیارد تومان یعنی نزدیک به ۴۰۰ هزار شغل است. ما ریگی را از آسمان به زمین می‌آوریم اما این همه قاچاق که از جلوی چشمانمان رد می‌شود و نمی‌بینیم؟ این جای تعجب دارد.

بذرپاش تاکید کرد: ۱۰۰ هزار مهندس کشاورزی بیکار داریم‌. همه ناراضی و مهندسین کشاورز بیکار هستند. مگر با این مدیریت می‌توان خوشحال بود؟ ۱۵ میلیون هکتار اراضی مستعد ما به خاطر مدیریت نامطلوب آب در زیر کشت نمی‌رود. ۶۵ درصد آب‌های ما در حال هرز رفتن است.

وی ادامه داد: بیش از ۷۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه مردم در بانک‌ها بلوکه شده است. بانک‌های ما در سال گذشته ۵۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات دادند که مقدار کمی از آن وام جدید بوده است. بانک‌ها دولت هستند و دولت تعیین می‌کنند و هیچ دولتی هم نمی‌تواند با آن‌ها مقابله کند.

کاندیدای احتمالی جبهه مردمی انقلاب بیان داشت: یا دولت باید بانک‌ها را تغییر دهند یا بانک‌ها دولت را تغییر می‌دهند. با این مدل بانکداری ما محال است که تولید در کشور ما رونق بگیرد. آیا ما برای تولیدکنندگان خودمان ارزش قائل می‌‌شویم که توقع رقابت با خارجی‌ها را از آن‌ها داریم.

وی ادامه داد: آمار برای کتمان حقایق و واقعیت‌ها نیست اما امروز تقریبا از آمار داریم برای کتمان و پوشاندن حقایق استفاده می‌کنیم.

بذرپاش تاکید کرد: نظام آموزشی ما با مشکل مواجه شده است. فقط تعداد را افزایش داده‌ایم. دانشگاه‌های ما از آغاز انقلاب ۲۵ درصد افزایش یافته است و روز به روز هم در حال اضافه شدن به مشکلات ما است. ما با پول جمهوری اسلامی در حال حل کردن مشکلات آمریکا، نروژ و کانادا هستیم اما به داخل توجه نمی‌کنیم.

وی گفت: ما دولت مسئله‌ حل کن می‌خواهیم نه دولت مسئله اعلام کن. اعلام کردن مشکلات برای قبل از انتخابات است.

کاندیدای احتمالی جبهه مردمی انقلاب خاطرنشان کرد: راه حل فساد امروزی چیست؟ ما این همه سازمان نظارتی داریم. حقوق‌های نجومی را اگر رسانه مطرح نمی‌کرد، کسی پیگیری نمی‌کرد و پنهان می‌ماند. ما تا دولت شیشه‌ای نداشته باشیم مشکلاتمان بیشتر هم می‌شود‌.

وی افزود: ساختار در نظام مدیریتی ما اشتباه است. ما به تحول ساختاری نیاز داریم و این شرط کافی حل مشکلات کشور است. مردم حق دارند گله‌مند باشند.

بذرپاش خاطرنشان کرد: ما به دولتی نیاز داریم که به وسعت ایران حکومت کند نه فقط در تهران. ما باید برویم و روستاهای محروم را ببینیم و متوجه شویم که در کشور چه خبر است. نزدیک به ۹۰۰ هزار میلیارد تومان سالانه در حال هزینه شدن برای منابع کشور است ولی هیچ فایده‌ای هم ندارد.
وی گفت: ۳۳ میلیون جوان در کشور داریم. دولت بانشاط و پرتحرک می‌خواهیم نه دولت سست و تنبل. ما چه جوابی برای ۱۰۰ هزار مهندس کشاورزی بیکار داریم؟

کاندیدای احتمالی جبهه مردمی انقلاب افزود: امروز بازار ما که ناموس کشور است در حال یارانه دادن به کشورهای خارجی از جمله چین و فرانسه است. امروزه یارانه دادن برعکس شده است.

بذرپاش در پایان تصریح کرد: تاکنون افراد جبهه‌های انقلاب پیروز شده‌اند و من به شما این اتحاد را تبریک می‌گویم. ما را با اکبر گنجی و بنی‌صدر مقایسه نکنید، ما به رجایی‌ها افتخار می‌کنیم. ما از نسل قاسم سلیمانی هستیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *