امام جمعه پردیس

دولت اینترنت ملی ایجاد کند

پردیس خبر_ حجت الاسلام والمسلمین حسینی گفت: دنیای مجازی بومی مؤلفه‌ای مهم در استقلال فرهنگی است.

🔹 نماز جمعه شهرستان پردیس امروز با حضور مردم شریف و نمازگزار منطقه به امامت حجت الاسلام والمسلمین حسینی در مسجد الغدیر برگزار شد.

🔹 امام جمعه شهرستان‌پردیس در خطبه های سیاسی اجتماعی این هفته با بیان اینکه همه کشورهای پیشرفته دنیا، متناسب با فرهنگ جامعهِ متبوع، شبکه‌های اجتماعی دارند اظهار داشت: کاربران ما از محصولات بیگانه استفاده می‌کنند که به مرور زمان فرهنگ آنها مورد پذیرش قرار می‌گیرد و فضای مجازی رها شده در کشور، در یک جنگ شناختی میان‌مدت و بلندمدت، نسل انقلاب را نشانه گرفته است و از این رو باید شبکه‌های اجتماعی داخلی به سرعت تولید و با تبلیغات گسترده در اختیار کاربران ایرانی قرار بگیرد.

🔹 وی افزود: طراحان شبکه‌های اجتماعیِ داخلی در صورتی می‌توانند موفق و مؤثر باشند که همه آحاد جامعه، از مسئولین تا مردم به این نهال تازه پاگرفته اعتماد ورزند و از آن به هر صورتی که می‌توانند حمایت کنند.

🔹 حسینی با تاکید بر این مطلب که دولت باید اینترنت ملی ایجاد کند، گفت: خودِ دولت از شبکه های اجتماعی داخلی باید استفاده بکند و آن را تبلیغ کند و گروه ها و کانال های معتبر را معرفی کنند و در این زمینه سرمایه گذاری و نظارت جدی داشته باشند تا از ورود و پذیرش  فرهنگ بیگانه در جامعه ی خود جلوگیری کنیم.

🔹 وی با اشاره به فرا رسیدن روز مساجد اظهارداشت: مشارکت خانواده‌ها در اداره امور مسجد یعنی بخشی از فعالیتها را به خانواده ها واگذار کنیم و این بسیار مهم است.

🔹 وی توجه به اصل برقراربودن مساجد و باز بودن دائمی مسجد به روی مردم گفت: اصلا بسته بودن درب مسجد معنایی ندارد؛ مقام معظم رهبری خیلی تاکید دارند که باید در مساجد هرسه وعده نماز جماعت برقرار باشد.

🔹 وی با اشاره به جوان بودن شهرستان پردیس و جمعیت بالای جوان و نوجوان آن اظهارداشت: سرانه ورزشی در شهرستان خیلی پایین است و جوابگوی جوانان و نوجوانان شهرستان نمی باشد و از اینها که جای تأسف دارد، گذشته؛ تأسف بارتر اینکه در برخی از فازها و محلات پرجمعیت شهرستان حتی یک زمین چمن ورزشی هم وجود ندارد! که امیدوارم مسئولین جدید اقدامات خوبی را در این زمینه داشته باشند.

🔹 گفتنی است در نماز جمعه امروز دکتر حامد افشاری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم فناوری پردیس با توجه به نزدیک بودن زمان بازگشایی دانشگاه ها و انتخاب رشته در خصوص آشنایی بیشتر با این دانشگاه به سخنرانی پرداخت.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir