دولت از دارائی‌ها و اموالی که در اختیار دارد مولد‌سازی کند

پردیس خبر _ نماز جمعه شهرستان پردیس به امامت حجت الاسلام حسینی امام جمعه شهرستان پردیس و با حضور پرشور مردم مؤمن و انقلابی شهرستان برگزار شد.

🔹به گزارش پردیس خبر امروز جمعه ۱۴ بهمن ماه در سومین روز از دهه مبارک فجر در نماز جمعه قبل از خطبه های عبادی سیاسی فرماندار شهرستان پردیس به سخنرانی پرداخت .

🔹سپس حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه شهرستان در بیانات خود با اشاره به اینکه این نظام همچنان پویاست، اظهارداشت: بازدید موشکافانه مقام معظم رهبری و نکات مهم و دقیق و فنی که ایشان در دیدار با تولیدکنندگان و کارآفرینان و فعالان عرصه‌های دانش بنیان داشتند، بار دیگر مهر تأییدی بود که اگر این نظام علی‌رغم برخی بی‌تدبیری‌ها همچنان پویاست و با بالندگی مسیر رشد و ترقی را طی می‌کند، به‌دلیل داشتن رهبری فرزانه چون ایشان است.

🔹وی با استناد به توصیه‌های علاج‌جویانه مقام معظم رهبری گفت: پایه اصلی در تصمیم‌گیری کارآمد در کشور این است که آمار و اطلاعات دقیق، متمرکز و علمی داشته باشیم تا بتوانیم در خصوص منابع و نیازهای متنوع و گسترده کشور برنامه‌ریزی کنیم.باید «وضعیت موجود» تبیین شود و هم «روند تغییرات» شناسایی شود تا در روزگار کنونی که سرعت تغییرات در آن بسیار زیاد است، مسئولان و تصمیم‌گیران کشور در اثر تغییر روندها غافلگیر نشوند.

🔹وی تصریح کرد: منطق مواجهه رهبری حکیم انقلاب در مواجهه با مسئولان مبتنی بر راهبرد «نقد منصفانه و دفاع واقع‌بینانه» است.

🔹امام جمعه پردیس یاداور شد: کشورهای موفق را در دهه‌های اخیر مشاهده کنید، می‌بینید که آنها از اقتصاد نئولیبرالی روی برگردانده‌اند و به اقتصاد مقاومتی و اقتصاد درون‌زا تکیه کرده‌اند و اگر در کشور می‌خواهیم به خنثی‌سازی تحریم برسیم و در اقتصاد به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنیم و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم حل بشود، باید بر ظرفیت‌های داخلی و اقتصاد درون‌زا متمرکز بشویم تا بتوانیم با رقابتی کردن محصولاتمان، هم کیفیت را بالا ببریم و هم قیمت‌ها را پائین بیاوریم که همین خواسته اقتصادی مردم از دولت هست.

🔹وی با تاکید بر مولد سازی دولت از دارائی‌ها و اموالی که در اختیار دارد، اظهارداشت:مفهوم مولد‌سازی دارایی‌های دولت این است که دولت اموال بلا استفاده‌ای که دارد یا اموالی که ارزش افزوده و بهره‌وری پایین دارد و سال‌ها رها شده‌اند و استفاده مطلوبی از این اموال صورت نمی‌گیرد را شناسایی کند تا این اموال بهینه‌سازی شود و بهره‌وری و ارزش افزوده آن‌ها افزایش یابد.لذا از این اموال نباید در هزینه‌های جاری استفاده بشود چون این اموال برای یک ملت و نسل آینده است.

🔹حجت‌الاسلام حسینی در خطبه‌های سیاسی خود به مسئله آذربایجان نیز اشاره داشت و گفت: اگر باکو با طناب پوسیده نتانیاهو به چاه برود دیگر توان بیرون آمدن نخواهد داشت، حادثه حمله فردی به سفارتخانه آذربایجان در تهران، با انگیزه‌های شخصی صورت گرفته و مقامات ایران هم با ورود سریع اجازه سوءاستفاده به جمهوری آذربایجان را نداد و ایران با این سرعت عملی که داشت رژیم صهیونیستی را ناکام گذاشت چون مطلوب رژیم صهیونیستی آن است که هم‌زمان با فعالیت سفارت جمهوری آذربایجان در تل‌آویو، سفارت باکو در تهران تعطیل یا فعالیتش محدود شود.

 

🔹وی ادامه داد: البته اسرائیل تلاش می‌کند که با فضاسازی روانی از مواضع قدرتمندانه ایران در قفقاز جلوگیری بکند که زهی خیال باطل. ایران با این اقدامات بزدلانه اسرائیل جلاد از اقدامات قدرتمندانه خود دست برنخواهد داشت و باکو هم بداند که ایران مقتدر نخواهد گذاشت تا با این حادثه حمله مسلحانه، باکو منافع رژیم صهیونیستی را تأمین کند و به دوستی و برادری ناگسستنی مردم دو کشور خدشه‌ای وارد کند؛ و در خطوط قرمز خود در قفقاز جنوبی هیچ تغییری نخواد داد.

🔹گفتنی است در پایان نمازجمعه امروز شهرستان پردیس میز خدمت مسئولان جهت پاسخگویی به مردم شهرستان برگزار شد.

🔹با ما همراه باشید…


🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir

🔸 آدرس ما در پلتفرم ایتا:

https://eitaa.com/pardiss_khabar

🔸آدرس ما در پلتفرم بله:

https://ble.ir/pardiss_khabarr

🔸آدرس ما در پلتفرم تلگرام :

https://t.me/pardiss_khabar

🔸 آدرس ما در پلتفرم اینستاگرام:

https://instagram.com/pardiss.khabarr


#پردیس_خبر

#داغ_ترین_اخبار_شهرستان_پردیس