در نماز جمعه امروز اعلام شد

دهه فجر بهار جهاد تبیین است

پردیس خبر_ امام جمعه پردیس گفت: اکثر ائمّه (ع) جهادشان «جهاد تبیین» بود و امروز هیئت محلّ تبیین و بیان مهم‌ترین مفاهیمِ معارف اسلامی است.

🔹 حجت الاسلام حسین حسینی امام جمعه شهرستان پردیس در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به مسائل این هفته در قالب «جهاد تبیین» به خاموش شدن نور وجودی مادر شهید نقدی و محرومیت  از این نور اظهارداشت: درگذشت این مادر شهید والامقام  همه دوست داران شهدا و خانواده شهدا را در حزن و اندوه قرار داد و یک به یک این مربیان شهدا از بین ما میروند و این پدر و مادرهایی که منشاء خیر و برکات برای کشور و مردم عزیزمان هستند و این پدر و مادرهای شهدا در شهرها و محله ها نور هستند و خداوند به واسطه اینها به مردم آن محل و شهر خیر میرساند و بلا را رفع و دفع میکند.

🔹 وی افزود: شهدا به خاطر پدر و مادر خود به آن شهر رفت و آمد می کنند و عنایت ویژه ای دارند و حاجت می دهند و از خیلی ها دستگیری میکنند و شفاعت میکنند پس قبل از خاموش شدن این نور، قدر بدانیم  و تا میتوانیم از نور وجود اینها توشه بگیریم.

🔹 وی همچنین با بیان جهاد تبیین در مقابله با جنگ ترکیبی روایت ‌ها یادآور شد: این چندمین‌ بار است که امام خامنه ‌ای در سال ۱۴۰۰ به‌ موضوع مهم جهاد تبیین پرداخته ‌اند، بیانات روز اربعین و دیدار مردم قم و سخنان مهم اخیرشان در دیدار با مداحان، همه این تاکید ها حساسیت و اهمیت رسالت ما را در این باره مشخص می‌کند.

🔹 حجت الاسلام حسینی افزود: تبیین ما، گاهی نسبتِ درستی با نیاز و سوالات جامعه ندارد و میزان تمرکز برای تبیین در موضوعات مهم در یک سطح نیست.

🔹 امام جمعه پردیس در ادامه سخنرانی های امروز خود در نماز جمعه تصریح کرد: دشمن که امروز در قالب جریان ضدانقلاب و رسانه‌ های تابعه آن ظهور دارد، از عملیات روانی، هدفی مهم‌تر و بنیادی‌ تر را دنبال می‌کند و آن هم؛ «تبدیل عملیات روانی به‌ عملیات میدانی است.» به بیان دیگر، تمام این سیاه ‌نمایی‌ها، نفرت ‌پراکنی‌ها، یأس‌ آفرینی‌ها، تشویش‌ها و اعتمادزدایی‌ها، علاوه براینکه فکر و باور مردم را نشانه رفته است درصدد آشوب و فتنه و برهم زدن نظم اجتماعی است.

🔹 وی تاکید کرد: جز معدودی بقیّه ‌ی ائمّه(ع) با شمشیر نجنگیدند؛ جهادشان «جهاد تبیین» بود.

🔹 وی ادامه داد: هیئت محلّ تبیین است، محلّ بیان مهم‌ترین مفاهیمِ معارف اسلامی و علوی است، محلّ پاسخ به ‌سؤالها است.

🔹 امام جمعه پردیس با اشاره به ۱۲ بهمن سالروز بازگشت حضرت امام خمینی (ره) به ایران و آغاز ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی اظهارداشت: دهه فجر  بهار جهاد تبیین است و آن مسئله‌ ای که اکنون جامعه را درگیر کرده، موضوع اثرگذاری بر شش محور: باورها، تشخیص‌ها، اراده‌ها، اعتمادها، امیدها و اتحادهای مردم است.

🔹 وی خطاب به نمازگزاران گفت:   با جهاد تبیین نگذاریم دشمن با جریان تحریف، پهلوی خائن را بزک کند، جریانی به ‌صورت گسترده و به ‌سبک بمباران اطلاعاتی، بدون آنکه تصویری از استبداد خاندان پهلوی نشان دهد، قطعات تقطیع‌ شده از فیلم ‌های رنگی و گزارش‌ های سال‌های پیش از انقلاب را از آرشیو خود بیرون می ‌آورد و با بازنشر آن در شبکه‌ های اجتماعی سعی دارد تا شرایط رفاه و آرامش و پیشرفت در آن دوران را القاء کند!

🔹 حجت الاسلام حسینی افزود: حتی گاهی برای دفاع از دیکتاتوری سیاه پهلوی به‌ انتشار تک عکس‌ هایی روی می‌آورد که ظاهرا نمایی جذاب و دل‌ نشین از شهرهای آن روزگار را نشان می‌دهد اما کوچک‌ترین اشاره‌ ای به ‌زاغه ‌نشین‌های تهران و اوضاع سخت زندگی روستاییان محرومی که از امکانات اولیه زندگی هم برخوردار نبوده‌ اند نمی‌کند.

🔹 تمام جمعه پردیس تاکید کرد: فعالیت جبهه مؤمن انقلابی در مقابل جریان تحریف انقلاب نیازمند تقویت است؛ اگرچه دشمن تاکنون در رسیدن به‌ اهدافش ناکام مانده است، آنها «سعى می‌کنند چهره ‌ى خاندان خبیث و منحوس پهلوى را بَزک کنند، آرایش کنند، و همان ضد انقلابها تلاش کردند تا وفاداران به انقلاب را نا امید کنند ونتوانستند و حتی نسل دوم و سوم را هم نتوانستند از انقلاب روی گردان بکنند.

🔹 وی همچنین گفت: بنابر تاکید مقام معظم رهبری برجهاد تبیین و اهمیت آن لذا بر همه ما لازم است تا در این ایام به این وظیفه خود عمل کنیم.

🔹 امام جمعه پردیس با اشاره به برنامه های سطح شهرستان توسط قرارگاه فرهنگی -که همه مسئولین عضو آن هستند، گفت: به زودی ابلاغ خواهد شد که از همه مردم  و مساجد و هیات ها و مسئولین دعوت به همکاری میکنیم و مسئولین هم که باید پشتیبانی بکنند حتما با تمام قدرت پای کار باشند و حمایت بکنند.

🔹 امام جمعه پردیس از برنامه ده شب ده مسجد خبر داد و گفت: تمام مساجد در شهر و روستاها با همت مسئولین و مردم و بسیجیان برنامه های مفصلی را دارند و تزیینات شهر و روستاها و فازهای جدید را حتما جدی بگیرید و اصحاب رسانه و مدیران کانال ها جهادی تر از گذشته به تبیین انقلاب بپردازند.

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر :

http://Www.Pardiskhabar.ir

ارسال دیدگاه