دهه فجر امسال اولین جشن ملی قرن جدید است

پردیس خبر_ اولین نشست خبری فرماندار جدید شهرستان پردیس بمناسبت آغاز ایام ا… دهه فجر با حضور امام جمعه و فرمانده سپاه شهرستان پردیس و رسانه ها در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

🔹 به گزارش خبرنگار پردیس خبر؛ در ابتدای این جلسه حجت الاسلام حسین حسینی امام جمعه شهرستان پردیس با اشاره به دوران خفقان و ظلم و جنگ بین حق و باطل و طلوع فجر پس از پیروزی انقلاب ضمن تبریک این ایام گفت: دشمنان انقلاب اسلامی ایران علی رغم تلاش های که داشتن با در دست داشتن امپراطوری های خبری و رسانه ای تلاش در جهت نابودی حق کرده و ملت ایران با رهبری و فرماندهی مقام معظم رهبری سربلند از این دریای مواج خارج شد و به ساحل آرامش به امید خدا در همه ابعاد خواهیم رسید.

🔹 وی در ادامه تصریح کرد: در ستاد دهه فجر امسال بعنوان اولین جشن ملی قرن توجه به جهاد تبیین با تاکید رهبری در اولویت قرار دارد که عمده مسئولیت آن نیز بر عهده مسئولین است که با تبیین و تشریح دستاوردها بیش از پیش نقش آفرینی کنند.

🔹 سرگرد ابراهیم گرمابدری فرمانده سپاه شهرستان پردیس نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه خبرنگاران پیشتازان خط مقدم رسانه هستند، اظهارداشت: این رسانه ها هستند که در این سالها دستاوردها و تلاش های انقلاب را به اطلاع مردم رسانده اند و خدمات را ثبت کرده اند.

اولین جلسه شورای اداری در حرم امام

🔹 سرگرد گرمابدری در این نشست اظهارداشت: اولین جشن ملی قرن جدید (دهه فجر) باید با شعار محوری جشن ملی ۱۴۰۰ و باشکوه برگزار شود، گفت: تبیین و ترویج اهداف انقلاب و تقویت امید به آینده با تاکید بر امید آفرینی در سطح جامعه و توجه ویژه به نسل جوان از مهمترین اقدامات ما در این ایام است.

🔹 فرمانده سپاه شهرستان پردیس یادآور شد: بیش از ۳۵۹ عنوان برنامه در قالب جشن ملی فجر پیش بینی شده است و شهرهای مختلف شهرستان اجرا می شود.

🔹 وی همچنین به برپایی برنامه های سخنرانی و دیدار مردم و مسئولین در ده شب و ده مسجد اشاره داشت و افزود؛ ما در مجموع ۷ قرارگاه فرهنگی داریم که برنامه های این ایام مبارک را در محلات برپا می کنند.

🔹 وی در ادامه یادآور شد: تجلیل از تولید کنندگان شهرستان پردیس، خادمان انقلاب، یادواره شهدا و گلابرویی مزار آنها، پویش پرچم افتخار و حضور همه مسئولین و روسای ادارات شهرستان پردیس در حرم مطهر امام خمینی (ره) از دیگر برنامه های مشخص شده در دهه فجر است.

🔹 گرمابدری خاطرنشان کرد: مراسم عطر افشانی مقبره شهدای گمنام در جاجرود، فازهای شهر جدید پردیس و بومهن در ۱۴ بهمن ماه با حضور مردم و مسئولین انجام خواهد شد.

🔹 وی به رژه خودرویی و موتوری و برنامه راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه نیز اشاره داشت و افزود: راهپیمایی روز ۲۲ بهمن ماه هنوز مشخص نیست که بصورت خودرویی خواهد بود اما منتظر سیاست های کلی و اعلام جلسه ستاد کرونا شهرستان هستیم و پس از آن اطلاع رسانی در خصوص نحوه برپایی مراسم ۲۲ بهمن به اطلاع عموم خواهد رسید.

برپایی نمایشگاه دستاوردهای انقلاب

🔹 سرگرد گرمابدری در تشریح برنامه های دهه فجر امسال همچنین به چند برنامه دیگر اشاره داشت و افزود: امسال ۲۵ اعزام به باغ موزه دفاع مقدس، موزه عبرت و نمایشگاه هوافضا سپاه پاسداران از تمام نقاط شهرستان پردیس خواهیم داشت و مردم از طریق مساجد و پایگاه ها می توانند ثبت نام کرده و جهت بازدید در این برنامه ها شرکت کنند چرا که یادآور رشادت ها و ایثارگری ها در آن زمان است.

🔹 وی در ادامه گفت: برپایی ایستگاه های سلامت جهت رفاه مردم با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان پردیس و بسیج جهت تزریق دوز سوم واکسن طی این ایام انجام می شود.

🔹 فرمانده سپاه شهرستان پردیس افزود: ویژه برنامه آوای انقلاب، دیدار خانواده شهدا و جانبازان، برگزاری مسابقات فجر، مسابقات عکاسی کتابخوانی و دلنوشته و نور افشانی ۲۱ بهمن ماه از دیگر برنامه های است که در دهه فجر برپا می شود.

🔹 ظفر پور ابراهیم فرماندار پردیس نیز در این جلسه با بیان اینکه اولین جلسه شورای اداری شهرستان در دهه فجر و در حرم مطهر بنیانگذار انقلاب برپا می شود، اظهارداشت: هدف اصلی خدمت به مردم است و تلاش داریم با تاکید بر بحث جهاد تبیین مسئولین ما امسال پاسخگویی و خدمت به مردم را در این ایام سرلوحه کار خود قرار داده و با حضور خود هر شب در یک مسجد پاسخگوی مردم باشند، همچنین ما در برنامه های این ده شب از مسئولان کشوری و نمایندگان مجلس نیز دعوت کرده ایم که خدمت بیشتری در این ایام به مردم شود.

🔹 پور ابراهیم همچنین با تاکید بر اینکه در برنامه امسال توجه ویژه به اقشار مختلف صورت گرفته، از تقدیر بانوان موفق، نخبگان، صنعتگران در برنامه ده شب و ده مسجد خبر داد.

🔹 بگفته وی: برنامه شاد با حضور هنرمندان برای مردم شهرستان پردیس اجرا خواهد شد.

🔹 همچنین در این جلسه در خصوص نحوه دریافت پرچم جهت نصب بر سر در خانه ها اعلام شد از طریق سامانه پیامکی که در رسانه ها منتشر می شود و پایگاه های بسیج شهروندان می توانند درخواست نصب پرچم داشته باشند.

🔹 فرماندار پردیس با اشاره به جایگاه و نقش مهم رسانه ها در انقلاب اسلامی گفت: نقش اساسی را خبرنگاران پس از انقلاب داشتند و در این مدت اقداماتی که انجام میشد توسط آنها به گوش مردم می رسید و این رسالت خوبی است که بر عهده آنهاست.

🔹 در پایان این جلسه خبرنگاران به پرسش و پاسخ با مسئولین حاضر در نشست پرداختند.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر :

http://Www.Pardiskhabar.ir