فرمانده سپاه پردیس:

دشمن در جنگ بدنبال هویت ایرانی بود

فرمانده سپاه شهرستان پردیس گفت: هدف دشمن از جنگ با ما این بود که این ملت را برای قرنها سرافکنده بکنند و روحیه شجاعت و خود باوری را در ما بمیرانند.

حمیدرضا توسلی فرمانده سپاه شهرستان پردیس در آستانه هفته وفاع مقدس و در جمع خبرنگاران در خصوص این هفته اظهار داشت: جنگ یکی از محیطی ترین حوادث برای یک ملت است. ما همگی این را با وجود خودمان با گوشت و پوست و احساس خودمان درک کرده ایم.
وی افزود: این نیست که در تاریخ یک چیزی را خوانده باشیم نکته اینجاست که اگر بصیرت باشد ملتها می توانند این حادثه پر خسارت را به یک فرصت تبدیل کنند.
توسلی با تاکید براینکه ما میدانیم خسارت جنگ فقط این نیست که عزیزانمان به کام مرگ کشانده شوند، یا ویرانیها به بار آید و یا سرمایه های ملی برباد رود، ادامه داد: اگر در جنگ عزم ملی و خردمندی سردمداران نظام به کمک کشور نیاید آن سرافکندگی و ذلت و آن هزینه معنوی ای که به دوش آن ملت سنگینی خواهد کرد شاید از همه خسارتها بالاتر باشد.
فرمانده سپاه شهرستان پردیس با اشاره به قرار داد ترکمنچای در ۲۰۰ سال پیش این قرار داد را یک موضوع ننگین دانسته و از احساس حقارت و شرمندگی ایرانیان از این امر سخن گفت.
وی در خصوص قرار داد ترکمنچای توضیح داد: لشگر مهاجم دشمن تا قلب کشور آمد بعد با کلی التماس و منت و با وساطت دشمنان دوست نما قبول کردند که قدری عقب نشینی کنند. امروز که ما این را می خوانیم احساس حقارت می کنیم.
توسلی خاطر نشان کرد: در سال ۵۹ جنگی در کشور ما رخ داد که همه این حوادث ممکن بود دوباره تکرار شود. دشمن که می خواست قطعه ای از خاک ایران را جدا کند هدفشان فقط این نبود که ایران را قدری کوچکتر کنند.
فرمانده سپاه شهرستان پردیس با تاکید بر اینکه هدف از جنگ تحمیلی سرافکنده کردن ملت ایران برای قرنهای متمادی بوده است، اذعان کرد: آنها می خواستند این ملتی که جرات کرده بود در برابر امپراطوری عظیم استکبار جهانی قیام کند برخلاف همه عرفهای بین المللی یک حکومت صد در صد مردمی را که به هیچ قدرتی در جهان باج نمی دهد سرکار بیاورد این روحیه شجاعت و خود باوری را بمیراند.این قایت مطلوب بود.
وی تصریح کرد: اگر آن کاری که رزمندگان، خانواده ها، بسیج عمومی ملت و گزارشگران انجام دادند و در مقابل چشم مردم قرار دادند و آن کاری که امام بزرگوار انجام داد نبود ماهم به حقارت دچار می شدیم.
توسلی بیان کرد: این که همه پشت سر عراق قرار گرفتند هدفشان این نبود که بخشی از خاک ایران را بگیرند و به عراق بدهند آنها بدنبال نابود کردن ملت ایران بودند و هستند.
فرمانده سپاه شهرستان پردیس گفت: این خسارتی که بنابود به وجود بیاید با این عزم ملی و با این ایمان تبدیل شد به یک فرصت.
وی اظهار داشت: ما در جنگ خیلی جانهای عزیز را ازدست دادیم و خسارتهای مادی و معنوی زیادی هم تحمل کردیم اما یک چیزی در دل این ملت جوشید که برکات و ارزشش برای امروز و فردای این ملت از همه چیز بالا تر است و آن احساس اتکا به نفس، عزت، استقلال و خودباوری ملی عظیم و احساس اعتقاد به اینکه اگر یک ملت حول محور ایمان به خدا و عمل صالح جمع بشوند معجزات نشدنی یکی پس از دیگری قابل شدن خواهد شد این در زندگی ما اتفاق افتاد
وی در پایان با برشمردن برخی از برنامه های هفته دفاع مقدس این ناحیه مقاومت از برگزاری ۷۰ عنوان برنامه در راستای جنگ نرم خبر داد.
وی برگزاری رژه نیروهای مسلح، برپایی و افتتاح نمایشگاههای دفاع مقدس، برگزاری یادواره های شهدا، تجلیل از سربازان نیروهای نظامی و انتظامی، دیدار و سرکشی از خانواده های شهدا را از برنامه های این هفته برشمرد.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *