رئیس اتحادیه پوشاک پردیس:

اکثر دست فروشان بومهن افراد بی بضاعت نیستند

رئیس اتحادیه پوشاک شهرستان پردیس گفت: عقیده داریم اکثر این دست‌فروشانی که در جای جای شهر بومهن حضور دارند بی بضاعت نیستند، بلکه به صورت حرفه‌ای به دلیل عدم نظارت مسؤولین از شهرها و شهرستانهای اطراف به این منطقه آمده اند.

علیرضا حقیقت‌شعار رئیس اتحادیه پوشاک شهرستان پردیس عصر امروز در پی تجمع اعتراضی کسبه بومهن در شهرداری این شهر در گفت ‌و‌گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، اظهار داشت: کسبه شهر بومهن تجمعی نداشتند، بلکه با حضور خود قصد داشتند حس خود را از عدم جمع‌آوری دست ‌فروشان به مسؤولین منتقل کنند.

وی گفت: کسبه می خواستند بگویند مزاحمتی که دست ‌فروشان برای کسبه، شهروندان و عابرین پیاده ایجاد میکنند برای کسب و کار آنها و رفاه شهروندان بسیار حائز اهمیت است.

حقیقت‌ شعار افزود: عقیده داریم اکثر این دست‌فروشانی که در جای جای شهر بومهن حضور دارند بی بضاعت نیستند، بلکه به صورت حرفه‌ای به دلیل عدم نظارت مسؤولین از شهرها و شهرستانهای اطراف به این منطقه آمده اند.

رئیس اتحادیه پوشاک شهرستان پردیس ادامه داد: این دست افراد سو‌استفاده‌ گر از این کم توجهی و عدم نظارت مسؤولین شهر بومهن استفاده و بستر را برای این اقدام غیر قانونی فراهم دیده اند.

وی اضافه کرد: این اقدام دست‌فروشان باعث بروز مشکلات عدیده‌ای برای کسبه شهر که با پرداخت مالیات، عوارض، کرایه مغازه، هزینه‌های آب، برق، گاز، تلفن و… به صورت قانونی مشغول به فعالیت هستند و همچنین شهروندان و‌عابرین پیاده شده است.

حقیقت‌شعار تصریح کرد: سالهاست از سوی مسؤولین قول‌هایی برای جمع‌آوری و یا ساماندهی دست‌فروشان داده شده اما اقدام عملی برای برخورد با آنها صورت نگرفته است.

رئیس اتحادیه پوشاک شهرستان پردیس اظهار کرد: طی حضور کسبه در شهرداری و اعتراض به عدم برخورد‌ با دست‌فروشان، با حضور مرتضی حیدری فرماندار شهرشتان پردیس، مرتضی مقدم سرپرست شهرداری و رضا خدادادی بخشدار بومهن قول‌هایی برای رفع این معضل شهری داده شد که امیدواریم عملیاتی شود.

وی افزود: ما هیچ چیزی جز اجرای قوانین در شهر را نمی خواهیم و اعتقاد داریم اگر اتحادیه‌های صنفی و نهادهای نظارتی بر کسبه نظارت می کنند به همان اندازه نیز از کسبه قانون مند حمایت کنند.

حقیقت‌شعار ادامه داد: ازدحام جمعیت در پیاده روهای شهر بومهن را می توان با جمع‌آوری دست ‌فروشان از بین برد زیرا پیاده‌ رو های شهر تبدیل به بازارهای سیار و بساط‌ انواع اجناس شده است.

رئیس اتحادیه پوشاک شهرستان پردیس با اشاره به فعالیت بازارهای هفتگی در روزهای پنجشنبه، جمعه، دوشنبه و سه‌شنبه در شهرستان، گفت: اگر حقی برای دست‌فروشان در نظر گرفته می شود، قاعدتاً باید در این روز بازارها اسکان پیدا کنند، نه اینکه در پیاده روهای شهر بومهن بساط کنند.

وی اضافه کرد: متاسفانه در این دوره و دوره‌های قبل شورای شهر هیچ ‌یک از اعضا پاسخگوی این معضل نبودند، و هیچگونه حمایتی از کسبه نداشتند.

photo_2017-03-01_22-45-42 photo_2017-03-01_22-46-38 photo_2017-03-01_22-45-33 photo_2017-03-01_22-45-18 photo_2017-03-01_22-43-38 photo_2017-03-01_22-43-29 photo_2017-03-01_22-46-43 photo_2017-03-01_22-46-46

انتهای‌پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *