نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس:

دست دادن ظریف با اوباما فهوم آشتی ندارد

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی گفت: دست دادن ظریف با اوبامفهوم آشتی ندارد و به منافع ملی ضربه نمی زند.

ابراهیم نکو عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد حاشیه های ادامه دار دست دادن ظریف با اوباما گفت: دست دادن ظریف با اوبا ما به عنوان مسئولان دو کشور با برخورداری از جایگاههای مختلف اما در حوزه دیپلماسی، نمی تواند مفهوم آشتی دائمی داشته باشد و به آشتی تبدیل شود .
نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب تصریح کرد: نباید دست دادن ظریف با اوبا ما تائید متقابل دو طرف منظور و تعریف شود، این مسئله ای است که بوجود آمد و ظریف و تیم دیپلماسی هم در اظهارات خود عنوان کردند که این برخورد اتفاقی بوده است .
نکو با تاکید براینکه در عمق دیپلماتیک از اینگونه مسائل رخ می دهد، اضافه کرد: کسانی که امروز این موضوع را به عنوان ضربه به منافع ملی تلقی می کنند، اشتباه است، دست دادن یک وزیر با مقام دیگر از کشوری مانند امریکا به منزله ارتباط مجدد و بهبود روابط نیست و از جمله اقدامات ناخواسته بوده است .
وی اظهار داشت: ابراز هم دردی احمدی نژاد با مادر چاوز را نمی توان اتفاق غلط تلقی کرد ومن توجیح نمی کنم اما این گونه رفتارها در شرایط خاص اتفاقی بوده و جنبه سیاسی داشته و حاشیه های زیاد دوطرفه ای دارد .
نکو در خاتمه اظهار داشت: مقام معظم رهبری در روند بررسی برجام و توافقنامه هسته ای خطوط را ترسیم کرده اند و بارها هشدار داده اند که مواظب “نفوذ ” دشمن باشید و مسئولان و تیم دیپلماسی کشور باید به این نکته توجه کنند .
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *