در گفتگو اختصاصی با پردیس خبر عنوان شد

پردیس خبر_ اداره مالیات و بانک ها مشکل اساسی تولید کنندگان هستند.

🔹 مگردیچیان گفت: توصیه های رهبر انقلاب بر حمایت تولید کنندگان داخل بوده و آنها با موانعی روبرو هستند که به اقتصاد کشور آسیب می زند.

🔹 ادیک مگردیچیان نائب رییس اتحادیه صنایع شیمیایی و پلیمری شهرستان پردیس در گفتگو اختصاصی با پردیس خبر بعنوان یکی از تولید کنندگان قدیمی این منطقه گفت: عدم همکاری بانک ها با تولیدکنندگان یکی از مهمترین و بزرگترین مشکلات تولید کنندگان است.

🔹 وی افزود: بخش بزرگی از مشکلات تولید کنندگان این منطقه بانکها و موسسات مالی اعتباری هستند که هیچ گونه همکاری با تولیدکننده ندارند.

🔹 این تولیدکننده تصریح کرد: برای من که زحمت کشیدم تا خدمتگزار اینجا باشم و با کار و تولید کشورم را سربلند کنم به دلیل عدم همکاری بانک ها قدرت کارم پایین آمده و این بر تولید ما تأثیر گذار است.

🔹️ وی ادامه داد: متأسفانه بانک ها روی سند مالکیت کارخانه وام نمیدهند وحمایتی ندارند، از طرفی از ما گردش مالی می خواهند و با این شرایط اداره امور مالیاتی برای ما مشکل درست میکند و مالیات های سنگین برای تولید کننده تعیین می کنند.

🔹 وی که از اقلیت های منطقه محسوب می شود، با بیان اینکه توصیه های رهبر همیشه بر حمایت تولید کنندگان داخل بوده و شعار سال ۱۴۰۰ نیز «تولید و پشتیبانی و مانع زدایی» بوده, اما تولید کننده ها با موانعی روبرو هستند که از مسئولین درخواست رسیدگی و حل آن را داریم.

🔹 مدیرعامل آریما پلاست که از تولیدکنندگان اسباب بازی آماندا در کشور است، یادآور شد: وزارت صنعت و معدن چون از جنس تولیدکنندگان هستند هماهنگی های لازم را انجام می دهند اما مشکلات ما تولیدکنندگان اکثراً در بخش های دیگر مانند موسسات مالی اعتباری، مشکلات شهرستان مثل نبود آب شرب و خدمات شهری و.. باید مرتفع شود.

🔹 نائب رییس اتحادیه صنایع شیمیایی و پلیمری شهرستان پردیس تأکید کرد: از دیگر مشکلات بزرگ صنعتگران این منطقه نبود آب شرب است و تأمین هر ماشین آب شرب خریداری شده هزینه هنگفتی برای تولید کننده دارد و اگر هم نخریم با مشکل بهداشت کارگران روبرو هستیم و اکثر وقت یک مدیر کارخانه به جای ارتقاء تولید و کار؛ صرف مدیریت آب کارخانه می شود!

🔹 مگردیچیان افزود: اداره آب و فاضلاب شهرستان هم در این زمینه همکاری ندارد و واقعا تولید کننده سرگردان است و نمی‌دانیم چکار کنیم و از طرفی هر روز بهداشت ایراد میگیرد.

🔹 وی در ادامه این گفتگو به مشکل آسفالت خیابانها در مناطق صنعتی خرمدشت، سیاهسنگ، جاجرود و…اشاره کرد و گفت: آنقدر وضعیت آسفالت و مسیر تردد ما تولید کننده ها خراب است که نه تنها خودروهای ما را آسیب می زند بلکه وقتمان هم برای تردد مداومی که در مسیر کارخانه به بیرون داریم تلف می کند.

🔹 مگردیچیان به مشکلات بیمه ای و خدمات کم و همچنین تأمین مواد اولیه در این صنعت اشاره داشت و خاطر نشان شد: در حوزه تخصصی ما یعنی پتروشیمی با اینکه تعاونی داریم اما متأسفانه آنقدر قیمتی که در بورس عرضه میشه بالاست که فرقی زیاد ندارد ما مواد اولیه را آزاد تأمین کنیم یا از تعاونی بگیریم .

🔹 وی با بیان اینکه اداره مالیاتی مشکل اساسی تولید کنندگان است که سر راه ما قرار دارد و راهکاری برای مشکلات ما ندارند اظهار داشت: اداره مالیات با ایرادات عجیب جای کمک به تولید کنندگان جای حمایت طبق تأکیدات رهبری، سنگ اندازی دارد و به راحتی وقتی با آنها در مورد مشکل مالیاتی و فاکتورها و ایرادات عجیبی که می‌گیرند صحبت می کنیم به ما می گویند اگر نمی توانید تولید را جمع کنید !

🔹 مگردیچیان با اشاره به بحث مالیات بر درآمد (۹ درصد بر ارزش افزوده) گفت: این مسئله مشکلاتی برای تولیدکننده دارد که قانونگذار باید رسیدگی کند و این مسئله در صورتی که حل نشود به اقتصاد مملکت آسیب خواهد زد.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر :

http://Www.Pardiskhabar.ir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *