رییس اداره صنعت، معدن و تجارت پردیس:

درصورت عدم کارشکنی شهرک صنعتی پردیس سه شنبه آتی مصوب می شود

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت پردیس گفت: سه شنبه هفته گذشته شهرک صنعتی شهرستان پردیس در کمیته فرعی دولت تصویب شده و سه شنبه آینده در کمیسیون اصلی مطرح و در صورت عدم کارشکنی و یا بروز مشکلات دیگر در کمیسیون اصلی مصوب می شود.

حجت الله فضلعلی رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان پردیس در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی که با حضور مسئولین شهرستانی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: در شهرستان پردیس که قریب به پنج سال است مدیریت کلان شهرستان و ادارات مستقر شدند حدود ۱۲ هزار واحد صنفی، صنعتی، تولیدی، خدماتی، کارگاهی و معدنی وجود دارد.
وی اضافه کرد:  ۵۶۳ واحد صنعتی وجود دارد که از وزارت صنعت، معدن و تجارت پروانه فعالیت گرفته اند.
فضلعلی افزود: شهرستان های دماوند یا فیروزکوه تنها با حدود ۲۰۰ واحد دارای شهرک صنعتی مصوب هستند.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پردیس متذکر شد: حدود پنج هزار واحد تولیدی صنفی در سطح شهرستان وجود دارد که بعضی از آنها به اندازه یک واحد صنعتی یا بیشتر نیرو و کارایی دارند.
فضلعلی توضیح داد: در شهرستان پردیس ۱۷ معدن داریم که از این تعداد هفت واحد فعال و هشت واحد به علت تعارض با دستگاه دولتی و رکود بازار غیر فعال و دو واحد معدنی متروکه وجود دارد.
وی اضافه کرد: نزدیک به ۲۰۰ واحد دانش بنیان هایتک در پارک علم و فناوری شهرستان مستقر هستند و حدود ۴ هزار نفر هم در این پارک فناوری مشغول به کار هستند.
فضلعلی گفت: جهت حل مشکلات واحدهای صنعتی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در محل فرمانداری با حضور واحد های مسئله دار و مشکل دار برگزار شده که تدابیری اندیشیده شد.
وی ادامه داد: در سال ۹۷ تعداد ۳۴ مصوبه داشته و ۴۷ شرکت را مورد بررسی قرار داده ایم که عمده مصوبات آن بحث تسهیلات بانکی بوده که معرفی شده اند.
رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان پردیس افزود: مشکلات موجود دیگر در رابطه با امور مالیاتی تامین اجتماعی و مسائل دیگر بوده که به دستگاههای مربوطه معرفی شده اند.
فضلعلی تاکید کرد: سه شنبه هفته گذشته شهرک صنعتی شهرستان پردیس در کمیته فرعی دولت تصویب شده و سه شنبه آینده در کمیسیون اصلی مطرح و در صورت عدم کارشکنی و یا بروز مشکلات دیگر در کمیسیون اصلی مصوب می شود.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *