دبیر هیت دولت در پردیس:

نیاز جدی و اساسی جامعه ما اقتصاد مقاومتی است

دبیر هیت دولت گفت: امروز نیاز جدی و اساسی جامعه ما اقتصاد مقاومتی است که از سوی مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته و پیگیری می شود.

محسن حاجی میرزایی دبیر هیت دولت در همایش اقتصاد مقاومتی و دستاوردهای دولت تدبیر و امید گفت: امروز نیاز جدی و اساسی جامعه ما اقتصاد مقاومتی است که از سوی مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته و پیگیری می شود، دولت هم مصمم است که چهره اقتصاد کشور را به اقتصادی پایدار و موفق تبدیل کند.

وی ادامه داد: بررسی حداقل بیش از شش دهه در اقتصاد کشور نشان می دهد که اقتصاد ما در معرض مخاطرات جدی بوده و همواره رشد نوسانی و محدود داشته و کمتر توانسته ایم که یک رشد ثابت حتی اندک داشته باشیم.

دبیر هیت دولت رضد اقتصادی را متناسب با قیمت نفت خوانده و خاطر نشان کرد: این دولت در برابر ماموریتی قرار گرفته است که با چندین دهه ناکامی روبروست و باید اندازه و سایزاین مساله و مشکل بخوبی درک شود.

حاجی میرزایی تاکید کرد: دو دهه است که متولیان امور کشور به این نتیجه رسیده اند که اگر بخواهیم به نیازهای اشتغال پاسخ دهیم و رفاه جمعیت را تامین کرده و موقعیت منطقه ای و بین المللی کشور را بهبود بخشیم و در میدان رقابت با کشورهای پیرامونمان موقعیت بهتری داشته باشیم باید یک رشد ۸ درصدی داشته باشیم.

وی توضیح داد: هم مجموعه مطالعات اندیشمندان اقتصادی این امر را مورد تاکید قرار می دهد و هم در سند چشم انداز که توسط مقام معظه رهبری ارائه شده و بعد از قانون اساسی یکی از معتبر ترین اسناد کشور می دانند مورد تاکید قرار گرفته است.

دبیر هیت دولت خاطر نشان کرد: موضوعی که هم در سیاستهایی که مقام معظم رهبری برای برنامه های ۵ ساله ارائه کردند مورد تاکید قرار گرفته و هم در سیاستهای اقتصاد مقاومتی مورد تاکید قرار گرفته این است که ما باید رشد ۸ درصدی داشته باشیم.

حاجی میرزایی با بیان اینکه بیش از نیمی از چشم انداز سپری شده، تصریح کرد: متوسط رشد اقتصادی ما در دو دوره ریاست جمهوری ۸ ساله، از ۷۶ تا ۸۴، ۴٫۳ بوده و در دو دوره بعد یعنی ۸۴ تال ۹۲، ۳٫۷ بوده، یعنی نزول داشته است، در حالیکه درامدهای کشور در ان دوره ۳٫۸ برابر شده یعنی درحالی که درامدها افزایش پیدا کرده رشد اقتصادی کاهش یافته بنا بر این مساله ای که با ان روبرو هستیم یک مساله پیچیده و جدی است .

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *