دبیرکل مجمع زنان اصلاح طلب:

به قدرت نگاه ابزاری داشته باشید

دبیرکل مجمع زنان اصلاح طلب گفت: زمان زود می گذرد بنابراین نگاهتان به قدرت ابزاری باشد و علیرغم سلیقه های مختلف اتحاد خود را حفظ کنید.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، زهرا شجاعی دبیرکل زنان اصلاح طلب با حضور در نخستین گردهمایی بانوان شورای اسلامی استان تهران و ضمن تبریک زادروز بانوی دو عالم حضرت زهرا (س) افزود: حضرت زهرا (س) الگویی برای زنان ایران هستند و باعث شده که زنان ایرانی سرآمد و الگویی برای زنان منطقه و جهان شوند. در سال ۵۷ یک دهم درصد از مدیران زن بودند. اما ۲۰زن را با رانت های سیاسی وارد مجلس کرده بودند و این ویترین را با مجلس های بعد از انقلاب مقایسه می کردند.
وی با اشاره به اینکه امیدوارم با یک برنامه ریزی مسیری خاص را آغاز کنیم، تاکید کرد: سه سال و نیم تا اتمام پنجمین دوره شورای شهر باقی است. این زمان خوبی است برای آنکه شما زنان شورایی تاًیر خوبی از خود به جا بگذارید. البته این مهم میسر نخواهد شد مگر با تمسک به حضرت زهرا (س) که اسوه و نمونه هستند.
شجاعی با تاکید بر شناخت واقعی حضرت زهرا (س)، گفت: باید شخصیت حضرت زهرا (س) در حوزه های سیاسی، اجتماعی و اجتماعی مطرح شود. بعد از انقلاب زنان با سرمشق قرار دادن حضرت فاطمه (س) به مجلس و شورای شهرها وارد شدند.
وی با اشاره به ضرورت پرداختن مستقل به موضوعات زنان، افزود: عدالت جنسیتی ذیل عدالت اجتماعی قرار می گیرد. برای ایفای نقش های مردانه و زنانه بستر مورد نیاز فراهم شود. چون در جامعه با عدالت فاصله داریم و در تمام شاخص های توسعه زنان عقب تر هستند. باید عدالت جنسیتی در جامعه رفع شود تا زنان نسبت به تخصص خود، در جایگاه واقعی قرار گیرند. البته نباید اجازه دهیم جداسازی و تفکیک جنسیتی در برنامه ریزی صورت بگیرد بلکه باید نگرش جنسیتی در برنامه ریزی دخیل شود.
شجاعی با بیان این که اعضای شورای شهر و روستا باید شناخت دقیقی از وضعیت زنان اطراف خود داشته باشند، گفت: اعضای شورای شهر و روستا باید ماموریت خود را کامل بشناسند. زیرا در بعضی موارد کارهایی که بلد هستند انجام می شود نه آنچه وظیفه عضو شهر یا روستاست. ورود ما به حوزه ماموریت دیگران لطمه می زند.
دبیرکل زنان اصلاح طلب با بیان این که برای داشتن یک برنامه خوب با توجه به محدودیتها (زمان و بودجه) باید اولویت تعیین شود آنهم در شاخص های مشخص، تاکید کرد: توجه کنید که زمان خیلی زود می گذرد. بنابراین نگاهتان به قدرت نگاه ابزاری باشد و علیرغم سلیقه های مختلف باید همدلی و اتحاد داشته باشیم. در حوزه های سیاسی و اجتماعی اختلاف نظر وجود دارد اما به دلیل نگاه اقلیت، این اختلاف نظر در زنان برجسته تر می شود. بنابراین باید از این فرصت استفاده کنیم. در این برهه ای از تاریخ نقش زنان به دست شما مشخص می شود. شما زنان شورایی نیت خالصی داشته اید باید آن را حفظ کنید. چرا که ذره ای ریا تمام زحمات را به باد می دهد.
شجاعی با اشاره به اولین گردهمایی بانوان شوراهای استان تهران گفت: این برنامه را بادستور کاری و در موضوعات خاص ادامه دهید و دبیرخانه ای برای آن تشکیل دهید.

ارسال دیدگاه