نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

دانشگاهها مرکز نخبه پروری در ایران اسلامی هستند

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه های کشور در حوزه های هسته ای، دفاعی، نانو، زیست محیطی و هوا فضا، چهره های علمی برجسته ای را نه تنها به کشور بلکه به دنیا معرفی کرده اند و مرکز نخبه پروری در ایران اسلامی می باشند .

جبار کوچکی نژاد نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد وضعیت دانشگاهها گفت: مقام معظم رهبری تاکید بسیاری بر لزوم اسلامی سازی محتوای دانشگاهها دارند و این مسئله را امری مهم دانسته اند و باید این مهم اتفاق بیفتد .
نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب تصریح کرد: برخی از دروس محتوای اسلامی ندارند و باید در مسیر اسلامی سازی محتوای آنها گام برداشت .
کوچکی نژاد در شرح کارنامه نخبه پروری دانشگاهها، تصریح کرد: دانشگاه های کشور در حوزه های هسته ای، دفاعی، نانو، زیست محیطی و هوا فضا، چهره های علمی برجسته ای را نه تنها به کشور بلکه به دنیا معرفی کرده اند.
نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درخاتمه اظهار داشت: پژوهش و تحقیقات باید در دانشگاهها پر رنگ تر از گذشته شود تا پایان نامه های دانشجویان را بتوان به ثروت تبدیل کرد .
وی در مهر ماه سال ۹۱ و در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه توسعه مکتب ایرانی در کتاب‌های درسی تمام مقاطع به‌ویژه پایه ششم ابتدایی یک نگاه آشکار بوده گفت: هم‌‌اکنون جریان انحرافی در بدنه دولت آنقدر رسوخ کرده که حتی همه بخش‌های کشور را تحت تأثیر قرار داده است.
وی با مد نظر قراردادن اینکه بر اساس قانون وزارت آموزش و پرورش بعد از تدوین سند تحول بنیادین این وزارتخانه باید حدود یک سال برای ایجاد زیرساخت‌های آن برنامه‌ریزی کند، افزود: متأسفانه با وجود تدوین این سند، این وزارتخانه مراحل قانونی را طی نکرد؛ این در حالی است که هم‌‌اکنون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات برای تدوین سند بنیادین خود بر اساس قانون عمل کرده است.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *