دانشجویان “شهرسازی” پیشرو در مسابقه ” آشپزی” دانشگاه آزاد واحد علوم و فناوری پردیس

پردیس خبر _ باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و فناوری پردیس با هدف ترویج فرهنگ آشـپزی آسان و طبخ غذاهای سالم، فستیوال بزرگ آشپزی در محل دانشگاه را برگزار کرد.

🔹به گزارش خبرنگار ما ازین مسابقه، امروز چهارشنبه ۲ آذرماه دانشجویان علاقمند به حوزه آشپزی در چند گروه غذاهای محلی و سنتی و بومی و فرنگی در مسابقه آشپزی دانشگاه شرکت داشتند.

🔹اهداف اجرای این طرح ارتقا سطح آگاهی خانواده ی دانشگاه در زمینه غذا و سلامت و آشنایی با غذاهای سنتی ایرانی و ترویج فرهنگ آشـپزی آسان و طبخ غذاهای سالم در میان دانشجویان بود.

🔹دانشجویان در این مسابقه طبخ غذا را در منزل انجام و بصورت حضوری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و فناوری پردیس همراه با دستور پخت ارائه دادند.

🔹از موضوعات طرح پخت خوراک ساده ( کمتراز ۳۰ دقیقه )، انواع پیش غذا و غذاهای گیاهی، دریایی و انواع خورش بود.

🔹دانشجویان هر کدام با ۳ نوع غذای متفاوت شرکت کرده بودند و معیار نمره دهی هیئت داوری به دستورهای آشـپزی معیارهای خاصی داشت و نوآوری و سلیقه در نحوه چیدمان حائز اهمیت بود.

🔹چیدمان برتر آشپزی وسفره آرایی و استفاده از ظروف سنتی و تولید ملی با جلوه های اصیل سفره ایرانی نیز امتیاز ویژه ای در این مسابقات داشت.

🔹همچنین ارائه غذای سالم ،ارزان و ایده پردازی در دستور پخت در ابتدای این مسابقه آموزش چند دسر ویژه شب یلدا توسط عاطفه صادقی، سرآشپز بین المللی و کارشناس و مربی صدا و سیما ارائه شد و مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت و سپس هیئت داوری پس از تست غذاها به معرفی نفرات برتر پرداختند.

🔹مراسم اختتامیه و اهدای جوایز پس از داوری برگزار شد و طبق فراخوان، نفر اول و برنده خوش شانس مسابقه یک دانشجوی آقا بود که با پخت عالی خورش کاری خود توانست یک میلیون و پانصد هزارتومان جایزه نقدی را از آن خود کند.

🔹نفر دوم این مسابقات یک خانم با پخت آش محلی شیرازی بود و  یک میلیون تومان جایزه نقدی و لوح تقدیر به ایشان اهدا شد‌.

🔹رتبه سوم این مسابقه را غذای محلی خراسانی با نام “رک” که از پسته محلی تهیه میشد کسب کرد و آشپز آن یک آقا بود.

رتبه سوم این مسابقه را غذای محلی خراسانی با نام “رک” که از پسته محلی تهیه میشد کسب کرد و آشپز آن یک آقا بود.🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir


#پردیس_خبر

#داغ_ترین_اخبار_شهرستان_پردیس