رییس دادگستری پردیس:

دادگستری شهرستان پردیس از فرایند راه اندازی خارج شد

رییس دادگستری شهرستان پردیس در مراسم افتاحییه ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان از اتمام فرایند راه اندازی این دادگستری سخن گفت.

دادگستریبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر فرید ضرغامی رییس دادگستری شهرستان پردیس در مراسم افتتاحیه ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان که با حضور مدیر کل دادگستری استان تهران برگزار شد، اظهار داشت: افتتاح رسمی ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان پردیس با حضور ریاست محترم اداره کل دادگستری استان تهران حاصل شد.
وی ادامه داد: همانطور که مستحضرید ساختمان فعلی ما و در واقع ساختمان اصلی برای مجموعه دادگستری در یکی، دوسال گذشته پاسخگوی خدمات قضایی و ارائه خدمات قضایی به مردم شریف شهرستان نبود.
ضرغامی تاکید کرد: ناگزیر فضایی که در کنار ساختمان اصلی ما بود و به شهرداری بومهن تعلق داشت، با همراهی و همکاری این دوستان و مساعدتی که کردند در اختیار دادگستری قرار گرفت و این مجموعه با همراهی بخشی دادگستری و بخشی شرکت عمران پردیس و شهرداری پردیس با یک فضای اداریمتناسب شد.
رییس دادگستری شهرستان پردیس با اشاره به بازدید مدیر کل دادگستری استان تهران از ساختمان احداث شده و تشکر از دست اندرکاران تهیه اسن ساختمان اذعان کرد: سرعت توسعه ای که در فرایند ساخت این ساختمان مشاهده شد، مرهون همدلی و همراهی است که بین نهادهای مختلف در سطح شهرستان وجود دارد.
وی به حمایتهای امام جمعه شهرستان اشاره کرده و گفت: ما می توانیم بگوییم در یک بازه زمانی دو سالهدادگستری شهرستان پردیس عملاً از فرایند راه اندازی خارج شده و امروز رسماً پایان این فرایند راه اندازی را اعلام میکنیم.
ضرغامی خاطر نشان کرد: شهرستان پردیس قبل از اینکه در تقسیمات کشوری بعنوان شهرستان شناخته شود -یعنی تا نیمه دوم سال ۱۳۹۱- به لحاظ استقرار در حاشیه کلان شهر تهران مسائل، اقتضائات و شرایط خاص خودش را داشت و دوری از مرکز این مجموعه و منطقه را گرفتار یک سری مسائل، مشکلات، چالشها و بحران ها کرده بود.
رییس دادگستری شهرستان پردیس اظهار داشت: بعد از شهرستان شدنو استقرار دادگستری در این شهرستان کارهای بزرگ و زیادی در جهت استقرار و حاکمیت قانون در سطح شهرستان صورت گرفت و بی قانونی ها و بخش عمده ای از مشکلاتی که در سطح شهرستان وجود داشت به سمت مرتفع شدن حرکت کرد.
وی تصریح کرد: در این دوسال زیر ساختهای لازم برای دادگستری سالم و قدرتمند در سطح شهرستان فراهم شده و مقدمات ارائه خدمات همه جانبه به مردم در سطح شهرستان مهیا شده است، دغدغه های عمده ای که ما در این دوسال با آن مواجه بودیم و همچنان بعضاً جزء مشکلات ما و مسائل ما ست مربوط به حقوق بیت المال و حفظ آن در اراضی ملی و منابع طبیعی بود.
ضرغامی ادامه داد: در راستای سیاستهای کلان نظام، تاکیدات و برنامه های مدیر کل دادگستری استان تهران و در واقع پیگیری های وی اقدامات و کارهای خوبی صورت گرفته و دست زمین خواران بزرگی از این منطقه کوتاه شد.
رییس دادگستری شهرستان پردیس اضافه کرد: مشکلاتی که مربوط به سابق بود در حال واکای است و نوری به تاریکخانه هایی که در سابق در این منطقه وجود داشته در جهت حفظ بیت المال تابانده می شودو می توانیم بگوییم که نسبت به قبل از استقرار دادگستری یک وضعیت و یک ضریب خیلی خوبی در حفظ حقوق بیت المال وجود دارد.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *