رئیس اداره کل دادگستری استان تهران:

دادسرا ی شهرستان پردیس از فعالترین و تاثیر گذارترین دادسرا های استان تهران است

رئیس اداره کل دادگستری استان تهران، دادسرا ی پردیس را یکی از دادسرا های فعال و تاثیر گذار در منطقه و مخصوصاً در حوزه مقابله با اقداماتی که زمین خواران در حوزه منابع طبیعی و اراضی کشاورزی انجام می دهند خواند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر اسماعیلی رییس اداره کل دادگستری استان تهران در حاشیه مراسم افتاحیه ساختمان دادسرا ی عمومی و انقلاب شهرستان پردیس به خبرنگاران گفت: در آغازین روز هفته وحدت به لحاظ کار و تلاشی که در این حوزه قضایی انجام شده بود و در جهت ایجاد ساختار مناسب و فضای مناسب برای دادگستری نو پا و تازه تاسیس شهرستان پردیس ساختمان دادسرا ی این اداره افتتاح شد.
وی ادامه داد: قریب به دو سال از عمر این اداره می گذرد ولی ما فضای کافی برای ارائه خدمات قضایی به مردم خوب این منطقه نداشتیم، که خوشبختانه با پیگیری همکاران عزیزمان و با مساعدت مقامات محلی فضای جدید دیگری به مجموعه دادگستری اضافه شد.
رئیس اداره کل دادگستری استان تهران، دادگستری پردیس را یکی از دادسرا های فعال و تاثیر گذار در منطقه و مخصوصاً در حوزه مقابله با اقداماتی که زمین خواران و افراد سودجو و فرصت طلب در حوزه منابع طبیعی و اراضی کشاورزی انجام می دهند خوانده و اذعان داشت: ما شاهد بهره برداری از ساختمان جدید دادسرا ی عمومی و انقلاب شهرستان پردیس بودیم و توفیقی شد به این مناسبت هم خدمت همکارانمان برسیم و وضعیت قضایی این حوزه را رصد بکنیم، و هم خدمت مسئولان شهرستان بوده و از وضعیت عمومی شهرستان هم اخبار و اطلاعاتی را به دست بیاوریم.
اسماعیلی در خصوص افزایش تعداد قضات شهرستان پردیس با توجه به رشد روز افزون جمعیت این شهرستان تاکید کرد: انجام این امر جزو اولویتهای ما در سال ۱۳۹۴ که نه ماه آن را پشت سر گذاشته ایم بوده است و به نسبت دیگر واحدهای قضایی مان تخصیص قضات جدید بیشتری را برای حوزه قضایی شهرستان پردیس داشتیم.
وی محل فعالیت این قضات را در دادگاه و دادسرا عنوان کرده و تصریح کرد: ما امسال حدود ۴ قاضی به تعداد قضات شهرستان پردیس اضافه کرده ایم که بتوانند ماموریتهای محوله در این حوزه را به نحو شایسته انجام بدهند.
رییس کل دادگستری استان تهران در خصوص برخورد با زمین خواران در دیگر نقاط استان تهران خاطر نشان کرد: ما نمی خواهیم بگوییم در شهرستانهای دیگر این امر اجرا نمی شود این حوزه به لحاظ اینکه برای افراد سودجو و فرصت طلب جذابیت بیشتری داشته اقدامات سودجویان در این حوزه نمود بیشتری داشته است.
اسماعیلی توضیح داد: از طرفی در گذشته به لحاظ اینکه اینجا یک واحد قضایی مستقلی نداشته یک انباشتی هم از تخلفات و تعدی های سنوات قبل را داشته ایم و البته در کنار این موضوع تلاش و جدیت همکاران عزیز قضایی ما چشمگیر بوده است.
وی خاطر نشان کرد: ما در همه واحدهای قضایی مان در حوزه پردیس، دماوند، لواسانات و دیگر شهرستانهای استان تهران موضوع مقابله با پدیده زمین خواری و اقداماتی که بایستی در جهت حفاظت و حراست از حقوق عمومی انجام بشود را با جدیت در دست پیگیری داریم.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *