امام جمعه پردیس:

خلیج عرب واژه ای تقلبی بر خلیج فارس است

امام جمعه شهرستان پردیس گفت: خلیج فارس به ایران اسلامی تعلق دارد و خلیج عرب واژه ای تقلبی بر خلیج فارس است.

حجت الاسلام والمسلمین حسین توسلی امام جمعه شهرستان پردیس در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در سالروز گرامی داشت خلیج فارس گفت: خلیج فارس از پیشینه تاریخی هزار ساله برخوردار است.

امام جمعه شهرستان پردیس در ادامه این مطلب تصریح کرد: خلیج فارس، همیشه فارس است و تعلقی به اعراب ندارد و همیشه فارس است و فارس باقی خواهد ماند.

حجت الاسلام والمسلمین توسلی با تاکید براینکه خلیج فارس خلیج عرب نیست، اضافه کرد: خلیج فارس خلیجی متعلق به ایران اسلامی است و از لحاظ تاریخی، اعراب نقشی در خلیج فارس ندارند و واژه مطلق آن خلیج فارس است.

امام جمعه شهرستان پردیس با اشاره به این نکته که خلیج فارس نشانه اقتدار همه جانبه نظام جمهوری اسلامی در منطقه است، ابراز داشت: آب های نیلگون خلیج فارس محل رزمایش های مقتدرانه ایران اسلامی است و صحنه تصویر سازی اقتدار ایران در حوزه نظامی است.

حجت الاسلام والمسلمین توسلی با بیان این نکته که خلیج فارس خلیجی همیشه ایرانی است، تصریح کرد: واژه فارس تنها برازنده خلیج همیشه فارس است و اعراب نام تقلبی خلیج عرب را به آن داده اند که واژه ای تقلبی و جعلی است.

امام جمعه شهرستان پردیس در ادامه این مطلب بیان کرد: خلیج فارس تمام رخ ایرانی و مایه افتخار و اقتدار ایران اسلامی است و باید از آن حفاظت کرد تا همواره ماندگار بماند.

حچت الاسلام والمسلمین توسلی با تاکید براینکه نظام جمهوری اسلامی ایران الگویی بزرگ در زمینه استکبار ستیزی است، ابراز داشت: دنیا از ایران اسلامی الگوبرداری کرده اند و در مسیر استکبار ستیزی گام بر می دارند.

امام جمعه شهرستان پردیس در خاتمه اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی با رهبری عالمانه و مقتدرانه امام خامنه ای عزیز محکم و استوار ایستاده و خم به ابرو نیاورده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *