خلا قانونی مردم بومهن را سمت تخلف سوق می دهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر محمد اسماعیل اقتداری رییس شورای اسلامی شهر بومهن طی نشستی با مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی که در فرمانداری پردیس برگزار شد وجود اراضی فاقد سند رسمی را یک مشکل اساسی برای این شهر خوانده و گفت: یک خلا قانونی وجود دارد که باعث شده مردم به سمت […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر محمد اسماعیل اقتداری رییس شورای اسلامی شهر بومهن طی نشستی با مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی که در فرمانداری پردیس برگزار شد وجود اراضی فاقد سند رسمی را یک مشکل اساسی برای این شهر خوانده و گفت: یک خلا قانونی وجود دارد که باعث شده مردم به سمت کارهای غیر قانونی هدایت بشوند.
وی این خلا را در زمینه تهیه سند ملکی و ارائه پروانه ساختمانی خوانده و تشریح کرد: وقتی شخصی برای سند مراجعه می کند اداره ثبت اعلام می دارد زمین موجود میبایست دیوار کشی شده باشد و چون ملک فاقد سند است برای دیوار کشی هم شهرداری مجوز نمی دهد.
اقتداری ادامه داد: این امر باعث می شود که مردم بصورت شبانه برای دیوار کشی و یا احداث بنا در این اراضی اقدام بکنند و سبب گردیده تا قسمتی از ساخت و سازی که منابع درامدی شهرداری است کاهش پیدا بکند. این مسئله بحث مالی نیست، یک مدیریت است که می تواند حل شود و مشکل مردم را کاهش بدهد.
رییس شورای اسلامی شهر بومهن افزود: متولیان اراضی دولتی که در شهر ما وجود دارد را رها کرده و درگذشته افرادی در این مکانها ساکن شده و بنا هایی با متراژ های متفاوت ساخته شده است.
وی با اشاره به انتظار ساکنین برای دریافت خدمات از شورا و شهرداری خاطر نشان کرد: درخواست داریم نشستی بین مسئولین اراضی باشد که وضعیتشان مشخص گردد و از آنجاییکه اکثر کاربری این اراضی فضای سبز است، اگر توافقی حاصل شد این اراضی به فضای سبز تبدیل گردد.
اقتداری تصریح کرد: جمعیت و بافت شهری بومهن بافت ضعیفی است که مترو می تواند به مسائل حمل و نقل و جابجایی مردم کمک کند، مترو در حال حاضر تا شهر پردیس دیده شده است اما اگر مدیریت بشود با طی مسافت ۵ کیلومتر یک ایستگاه در امتداد خط و در بومهن احداث شده و کمکی به مردم شهر می شود.
انتهای پیام/