رییس منطقه غرب آسیا و شمال آفریقای IASP مطرح کرد

حمایت انجمن جهانی پارک‌های علمی از رویداد بین‌المللی TIM ۲۰۲۲

پردیس خبر_ رییس منطقه غرب آسیا و شمال آفریقای انجمن جهانی پارکهای علمی گفت: IASP در همکاری با دبیرخانه شبکه تبادل فناوری دی هشت، از رویداد بین‌ المللی TIM ۲۰۲۲ که در اسفندماه سال جاری برگزار می شود، حمایت می‌کند.

🔹 امین‌رضا خالقیان، رییس منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا انجمن جهانی پارک‌های فناوری و نواحی نوآوری (IASP) اظهار داشت: انجمن جهانی پارک‌های فناوری و نواحی نوآوری تاکنون همکاری خاصی با گروه D۸ نداشته است، اما امسال به واسطه ریاست نماینده پارک فناوری پردیس بر شاخه غرب آسیا و شمال آفریقا در نظر داریم در زمینه برگزاری رویداد بین‌المللی TIM ۲۰۲۲ همکاری داشته باشیم.

🔹 او با اشاره به ظرفیت ایجاد شده در زمینه همکاری این انجمن با گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه D۸ گفت: دارا بودن شبکه‌های هوشمند که باعث ایجاد ارتباط بین رهبران نواحی نوآوری و پارک‌های علم و فناوری در سراسر دنیا می‌شود، ظرفیت بزرگ این انجمن برای کمک به توسعه فعالیت های گروه D۸ در حوزه فناوری است.

🔹 خالقیان افزود: همکاری ما در این زمینه معرفی طرح های خلاقانه ارائه شده در رویداد TIM ۲۰۲۲ به تمام اعضای (IASP) است و هدف ما از این همکاری توسعه شبکه جذب سرمایه گذاری مورد نیاز اعضای D8 در بین تمامی پارک ها و کشورهای عضو انجمن جهانی پارک‌های فناوری و نواحی نوآوری (IASP)است.

🔹 رییس انجمن جهانی پارک‌های فناوری و نواحی نوآوری (IASP) در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا گفت: این انجمن به دنبال توسعه پارک ها و نواحی نوآوری در سراسر جهان و به ویژه کشورهای کمتر توسعه یافته است و حمایت های ما از برگزاری رویداد TIM ۲۰۲۲ می تواند آغاز راه همکاری های بیشتر با دیگر رویدادهای علمی و فناوری کشور باشد. موضوعی که می تواند به ترویج فناوری و توسعه نهادهای ملی مرتبط با فناوری منجر شود.

🔹 خالقیان در رابطه به پیشینه و اهداف شکل گیری انجمن جهانی IASP اظهار داشت: انجمن جهانی IASP در سال ۱۹۸۴ با هدف توسعه شبکه سازی بین پارک های علم و فناوری سراسر جهان و همچنین کمک به توسعه این پارک ها در کشورهای در حال توسعه با استفاده از تجربه مثبت کشورهای توسعه یافته، شکل گرفت.

🔹 او ادامه داد: هدف اولیه این انجمن شبکه سازی و انتقال تجربه بود تا شبکه دانش بین کشورهای عضو توسعه پیدا کند. این انجمن به دنبال افزایش ارتباط تجاری بین پارک های علم و فناوری مختلف در سراسر جهان و توسعه مدل های جدید رشد نهادهای فناوری نظیر گسترش مراکز رشد و نواحی نوآوری است.

🔹 به گفته خالقیان، انتقال فناوری و حمایت از رشد شرکت‌ها با ایجاد کانال‌هایی برای گردش دانش بین اعضا، پرورش افرادی که دارای چشم‌ انداز جهانی هستند و تخصص در توسعه اقتصادی را دارا می‌باشند، ایجاد دانش و مدیریت پارک‌های علم و فناوری، بنیان‌گذاری سیاست‌ های نوآوری و کارآفرینی از جمله اهداف این انجمن بین المللی است.

🔹 خالقیان به عضویت بیش از ۳۰۰ پارک علم و فناوری از سراسر جهان در این انجمن اشاره کرد و گفت: این انجمن ۶ منطقه جغرافیایی دارد و امسال فرصت ریاست منطقه غرب آسیا و شمال آفریقای آن نصیب ایران و پارک فناوری پردیس شده است.

🔹 رییس منطقه غرب آسیا و شمال آفریقای انجمن گفت: این انجمن در طول سال برنامه های مختلفی چون اجلاس سالیانه و برنامه‌های الهام بخش مختلف برگزار می کند. در این برنامه ها پارک های علم و فناوری سراسر جهان، علاوه بر آشنایی با آخرین دستاوردها و موفقیت های دیگر اعضا، با هم ارتباط برقرار می کنند تا ضمن شبکه سازی به ایجاد و توسعه نواحی نوآوری جدید کمک کنند.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر :

http://Www.Pardiskhabar.ir

ارسال دیدگاه