انتخابات 7 اسفند؛

حماسه‌ای دیگر در همه استان‌های کشور/حضور پرشور مردم پای صندوق های رای

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در همه استانهای کشور از دقایقی قبل همزمان با تهران آغاز شد.

به گزارش پردیس خبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در همه استانهای کشور از دقایقی قبل همزمان با تهران آغاز شد.
اصفهان

شور انتخابات و ثانیه های سرنوشت ساز/طنین حماسه سیاسی در نصف جهان

زنگ آغاز رقابت کاندیداها برای تصاحب کرسی نمایندگی در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخابات مجلس خبرگان رهبری به صدا و زنگ آغاز حضوری ارزشمند و حماسی از ملتی همیشه آماده و بزرگ به صدا در آمد.

امروز هفتم اسفندماه ۱۳۹۴دیگر از آن همه تبلیغات و فهرست ها خبری نیست و تنها دقایقی تا باز شدن ۸۴۹ شعبه اخذ رای در شهرستان اصفهان باقی مانده است شعبی که با حماسه سازی ملتی بزرگ به عظمت نام ایران بیگانه نیست و در این سی و هفت سال گذشته بارها خلق چنین حضور شکوهمندی را نظاره گر بوده است.

حضور در سطح شهر و رصد تبلیغات کاندیداها و حتی حضور در ستادهای انتخاباتی مختلف از جمله اتفاقاتی بود که هفته گذشته به شور و نشاط شهر افزود و امسال برخلاف دوره های دیگر شبکه های اجتماعی هم با گستردگی فعالیت ها در فضای مجازی و در بین مردم  به زعم بسیاری بیشترین نقش را در ایجاد شور انتخابات ایفا کردند تا علاوه بر کارکرد تبلیغاتی به عنوان بستری مناسب و جدی بر نشاط بیشتر انتخابات مجلس دهم افزوده باشند.

نظر سنجی ها، بیان رخدادها و اتفاقات، تبلیغات و اعلام زمان بندی برنامه ها در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی رونق جدی به فضای انتخاباتی شهرها بخشیده است.

طوفان حماسه در ثانیه‌های سرنوشت‌ساز امروز با حضور باشکوه من، تو و همه هموطنانم تکمیل می شود تا هر برگه رای ما در انتخابی اصلح، آگاهانه و با بصیرت بر اساس رهنمود های رهبر معظم انقلاب همچون سرمایه ای عظیم در تاریخ با عظمت جمهوری اسلامی ایران اندوخته گردد و همچون زلزله ای سهمگین بر سر دشمنان آوار.

شور انتخابات نصف جهان را فرا گرفت انتخاباتی که نماد بارز دموکراسی و مردم سالاری دینی است و مسیری روشن برای تاثیر گذاری مستقیم و غیر مستقیم هر فرد در آینده و سرنوشت ایران عزیز به شمار می رود.

سیستان و بلوچستان

سیستان و بلوچستان رنگ انتخابات گرفت/ شیعه و سنی بار دیگر پای صندوق‌های رای آمدند

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری در حالی در یک هزار و ۵۶۷ شعبه اخذ رای استان سیستان و بلوچستان آغاز شد که یک میلیون و ۶۸۵ هزار و ۷۶۰ نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، مردم سیستان و بلوچستان همگام با ملت آگاه ایران در حال آماده شدن برای رقم زدن صفحه‌ای جدید در تاریخ جمهوری اسلامی می‌شوند و می‌روند تا بلوغ سیاسی و عزم و اراده ملی برای تداوم مردم سالاری دینی را به نمایش بگذارد.
شیعه و سنی بار دیگر صبح امروز از دقایقی قبل از آغاز رای‌گیری در شعب اخذ رای حاضر شده‌اند و آماده انتخابی سرنوشت‌ساز در استان هستند.

بیش از یک میلیون نفر در سیستان و بلوچستان واجد شرایط رای دادن هستند

علی اصغر جمشید نژاد رییس ستاد انتخابات استان اظهار داشت: از مجموع ۲۹۹ داوطلب نام نویسی شده برای نامزدی در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انصراف ۹۲ نفر، هم اینک ۵۸ نامزد در عرصه رقابت ها باقی مانده اند.
وی گفت: با پیگیری صورت گرفته و تجدید نظر شورای نگهبان بعد از اعلام رد صلاحیت ها، در یک مقطع ۲۶ نفر و در مقطع دیگر پنج نفر تایید صلاحیت شدند که در نهایت هم اینک ۵۸ نفر در رقابت های انتخاباتی حضور دارند.

رقابت ۵۸ نفر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان

استان سیستان و بلوچستان دارای هشت کرسی در مجلس شورای اسلامی شامل زابل (زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز) دو نماینده، زاهدان ۲ نماینده، خاش یک نفر، ایرانشهر (ایرانشهر، دلگان، فنوج و سرباز) یک نفر، سراوان(سراوان، سیب سوران و مهرستان) یک نفر و چابهار(نیکشهر، کنارک، چابهار و قصرقند) یک نفر است.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند ۹۴در سراسر کشور برگزار می شود.
استان سیستان و بلوچستان افزون بر دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که یک میلیون و ۶۸۵ هزار و ۷۶۰ نفر آنان واجد شرایط رای دادن هستند.

حضور پرشور و گسترده تقویت مولفه های امنیتی استان و کشور

رییس ستاد انتخابات زاهدان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه ۱۸۲شعبه اخذ رای برای انتخابات در روز هفتم اسفند در شهرستان زاهدان دایر شده است، افزود: کمیته ثبت نام از کاندیدها به مدت ۹ روز و با کمک ۳۰ نفر کارشناس خبره به صورت دستی و سیستمی انجام شد که در این مدت ثبت نام از ۲۳ نفر کاندید مجلس خبرگان و ۱۰۳ نفر کاندید مجلس شورای اسلامی انجام شده است.
مجتبی خانجانی ادامه داد: از این تعداد اعضای ثبت نام شده در مجلس شورای اسلامی ۶ نفر زن و۹۷ نفر مرد بوده، همچنین از مجموع افراد تایید صلاحیت شده و انصرافی با ۱۸ نفر در روز انتخابات آغاز رای شماری صورت می ‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه همزمان با شروع ثبت نام کاندیدا و بر اساس ضوابط انتخابات و تعامل با هیئت نظارت شهرستان و استان کار معرفی و تشکیل هیئت اجرایی هر ۲ انتخابات در اولین روز شروع ثبت نام به پایان رسید، گفت: در مجموع هیئت اجرایی متشکل از ۸نفر مرد و۳ نفر زن و در مجموع ۱۱نفر به نمایندگی از تنوع مذاهب و جنسیت تشکیل شد.
این مسئول بیان داشت: هیئت اجرایی در کارنامه خود ۲ درصد تایید رسیدگی به صلاحیت، ۳٫۸ درصد رد صلاحیت و ۳٫۸ درصد انصرافی را ثبت کردند.
وی با بیان اینکه محل‌های شعب اخذ رای در دوره‌ نهم مجلس شورای اسلامی و دوره‌ چهارم مجلس خبرگان رهبری مورد بررسی قرار گرفته است، اظهار داشت: متناسب با شرایط شهرستان زاهدان ۲۳صندوق اخذ رای در دوره دهم مجلس به صندوق‌های قبل اضافه شده که در حال حاضر شهرستان زاهدان با ۱۸۲شعبه اخذ رای آماده آغاز انتخابات است.

پیش بینی ۱۸۲شعبه اخذ رای در زاهدان

خانجانی در خصوص شعب اخذ رای ثابت وسیار خاطر‌نشان کرد: در مجموع ۸۹ درصد از شعب ثابت و ۱۱درصد سیار هستند که ۴٫۴ ‌سهم شهری و ۱٫۶ نیز سهم روستایی است.
وی در ادامه از ۲۲شعبه اخذ رای ویژه بانوان خبر داد و گفت: برای اولین بار ۱۲٫۱‌ درصد شعب ویژه بانوان استان پیش بینی شده است.
رییس ستاد انتخابات شهرستان زاهدان ادامه داد: هزار و ۸۶۰ نفر عوامل اجرایی انتخابات هستند که در مجموع ۴۰ درصد از آنها را بانوان و۶۰ درصد را آقایان تشکیل می‌دهند.
‌وی با بیان اینکه انتخابات مهم ترین مجرای عملی شدن دموکراسی است، افزود: انتخابات معیاری برای ارزیابی جایگاه و میزان نقش آفرینی مردم در نظام‌های سیاسی امروزی کشور است.
رییس ستاد انتخابات شهرستان زاهدان با بیان اینکه حضور مردم و میزان مشارکت آنها در صحنه انتخابات نشانگر مردمی بودن و دموکراتی بودن انتخابات است، خاطر نشان کرد: ملت ایران همچون راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در روز هفتم اسفند نیز با حضور در پای صندوق های رای بدخواهان نظام جمهوری اسلامی را در بهت و تعجب فرو خواهند برد.

کرمان

حضور انتخاباتی مردم کرمان با رنگ بصیرت و هوشیاری

صبح امروز هفتم اسفند ماه ۱۳۹۴ انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با شور و حضور همیشگی بلکه پر رنگ تر از قبل در استان کرمان آغاز شد و در حال برگزاری است .

با توجه به اینکه در ساعات اولیه شروع انتخابات هستیم اما مردم همیشه هوشیار و با بصیرت کرمان آماده تر از همیشه پای صندوق های رای حضور پیدا کرده اند چراکه حربه ها و نفوذ دشمنان امسال رنگ جدی تر و واضح تری به خود گرفته است و از دخالت پنهان و در گوشی و عدم شرکت در انتخابات به توصیه علنی مردم را برای شرکت در انتخابات تشویق می کردند اما به شرط رای دادن به لیست هایی که روباه پیر و استکبار آن را تهیه کرده است اما زهی خیال باطل که مردم ما همیشه گوش به فرمان ولی فقیه امام خامنه ای هستند و می دانند که هر لیستی که دشمن آن را تهیه کند نباید به آن رای داد و این از حماقت دشمنان ما سرچشمه می گیرد و قران صریحا به این حماقت عدو مبین اشاره کرده است .

این روزها این شعر را با خود زمزمه می کنم : من اگر ما نشوم تنهایم   تو اگر ما نشوی خویشتنی

خراسان جنوبی

حضور مردم خراسالن جنوبی برای شرکت در انتخابات پر شور

به گزارش خبرنگار خاورستان، دقایقی پیش راس ساعت ۸ انتخابات در تمام شعب استان خراسان جنوبی آغاز شد.

گفتنی است حضور مردم برای شرکت در انتخابات پر شور است.

یزد

مردم دارالعباده این بار هم حماسه می‌آفرینند

شایسته است مردم دارالعباده یزد نیز به تاسی از مقتدای خود، در همین ساعات اولیه به سوی صندوق های رای بشتابند و با آرای خویش گامی تاثیرگذار….

سرانجام پس از روزها و هفته ها بحث‌ و بررسی درباره انتخابات مجلسین خبرگان رهبری و شورای اسلامی، هفتم اسفندماه فرارسید و دوست و دشمن، حساس تر از هر زمان انتخابات ایران اسلامی را رصد می کنند؛ انتخاباتی که با حضور گسترده مردم می تواند به سان سیلی محکمی بر صورت دشمنان قسم خورده فرودآید و دوستان را غرق در سرور و بهجت کند.

رهبر معظم انقلاب امروز هم در دقایق آغازین رای گیری اقدام به حضور در پای صندوق رای کردند تا بار دیگر الگویی باشند از شتاب در کار خیر؛ کاری خیری به وسعت و اهمیت کم‌نظیر انتخابات.

ایشان پس از انداختن آرای خود در صندوق‌ها، فرمودند: در معارف و دستورات اسلامی، سرعت عمل در کار خیر توصیه شده، همیشه باید در کار خیر پیش‌رو باشیم، ما خواستیم که در این کار خیر و بزرگ مسئله انتخابات که هم وظیفه ما و هم حق ماست در اولین ساعات ممکن شرکت کنیم.

از این رو شایسته است آحاد مردم ایران اسلامی به ویژه مردم دارالعباده یزد نیز به تاسی از مقتدای خود، در همین ساعات اولیه به سوی صندوق های رای بشتابند و با آرای خود، گامی تاثیرگذاردر تقویت ایران اسلامی و خونبهای شهدای گرانقدر بردارند.

اهمیت انتخابات در اعتلای کشور چنان است که رهبری تاکید کرده اند کسانی که حتی با نظام جمهوری اسلامی مشکل دارند، در انتخابات شرکت کنند. این نکته بدین معناست که همه شهروندان و اتباع ایران چه در داخل و چه در خارج کشور باید از فرصت انتخابات بهره گیرند و حتی اگر با جمهوری اسلامی هم مشکل دارند، با رای خود به تقویت ایران کمک کنند.

آرای من و تو و فردفرد ملت ایران هنگامی که به هم برسند، چنان سیلی خروشان توطئه‌های دشمنان و برنامه‌هایشان را در هم پیچد و راه را برای پیشرفت بیش از پیش کشور و کاهش مشکلات در ابعاد گوناگون فراهم می‌سازد. به امید حضور باشکوه مردم دارالعباده در پای صندوق های رای و رقم زدن حماسه‌ای تاریخی؛ حماسه‌ای که مایه سربلندی‌مان در محضرشهدای دیارمان و امام‌شان گردد.

زنجان

آغاز فرآیند رای گیری در پایتخت شور و شعور حسینی/ مردم زنجان حماسه ای دیگر می آفرینند

فرآیند رای گیری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۸ صبح امروز، همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش موج رسا, همزمان با سراسر کشور، فرآیند رای گیری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین خبرگان رهبری با حضور مردم در پای صندوق های رای آغاز شد.

از نخستین ساعات امروز حضور مردم در پای صندوق ها، رای خود را برای اقتدار نظام اسلامی به صندوق های رای می اندازند.

امروز مردم زنجان می آیند تا با شور و نشاط بیشتری را در انتخابات شرکت کرده و اقتدار ملی را به نمایش بگذارند.

حضور ۶۰ خبرنگار و عکاس برای پوشش انتخابات زنجان

گفتنی است، ۶۰ خبرنگار و عکاس خبری نیز انتخابات استان زنجان راپوشش می دهند

سمنان

آغاز انتخابات خبرگان و مجلس در ۶۵۲ شعبه اخذ رای در استان سمنان

امروز ۸ صبح رقابت کاندیداهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان سمنان آغاز شد.

صبح امروز رقابت انتخاباتی بین ۴۸ کاندیدای مجلس شورای اسلامی و ۲ کاندیدای مجلس خبرگان رهبری در ۴ حوزه انتخابیه آغاز شد.

به تفکیک، ۱۲ کاندیدا در حوزه انتخابیه سمنان و مهدیشهر و سرخه، ۱۷ نفر در حوزه انتخابیه شاهرود و میامی، ۱۳ نفر در حوزه انتخابیه دامغان، ۶ نفر در حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در چهار حوزه انتخابیه استان سمنان ۵۱۵ شعبه ثابت و ۱۳۷ شعبه سیار و ۴۵۶ شعبه شهری و ۱۹۶ شعبه روستایی هستند.

در حوزه انتخابیه شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه ۱۹۳ شعبه شامل ۱۳۲ شعبه در شهرستان سمنان، ۴۰ شعبه در شهرستان مهدیشهر و ۲۱ شعبه در شهرستان سرخه، در حوزه انتخابیه شهرستان های شاهرود و میامی ۲۷۹ شعبه شامل ۲۲۹ شعبه در شهرستان شاهرود و ۵۰ شعبه در شهرستان میامی، در حوزه انتخابیه شهرستان دامغان نیز ۹۳ شعبه، در حوزه انتخابیه شهرستان های گرمسار و آرادان ۸۷ شعبه اخذ رای شامل ۶۲ شعبه در شهرستان گرمسار و ۲۵ شعبه در شهرستان آرادان،  فرآیند رای گیری از شهروندان را انجام می دهند.

بنا به گفته محمد حسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور جمعیت واجدین شرایط به تفکیک استان‌ها، ۴۹۴هزار و ۷۱۲ نفر در استان سمنان می توانند رای دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *