حضور چشمگیر دهه هشتاد و نودی ها در مراسم اعتکاف امسال شهرستان پردیس

پردیس خبر _ بهمن امسال ۳۲۰ دانش آموز شهرستان پردیس با شرکت در مراسم اعتکاف جان خود در خلوت جانان جلا دادند. اعتکاف؛ فرصتی برای گفت و گوی خالصانه با پروردگار است فرصت نابی که در ایام الابیض به آن توصیه فراوان شده است.

🔹اهمیت مراسم اعتکاف به حدی است که در آیات و احادیث فراوانی به آن اشاره شده و بهترین فرصت برای خلوت خالق و مخلوق است؛ امسال ایام الابیض و سه روز ویژه اعتکاف مصادف با دهه مبارک فجر شد و طبق آمار حدود یک میلیون نفر در مراسم اعتکاف شرکت داشتند و مشارکت جوانان بیش از ۷۰ درصد بوده؛ همان جوانان و نوجوانانی که چند ماه پیش رسانه های دشمن به آنها انگ دین گریزی می زدند! در شهرستان پردیس نیز این مشارکت بالا بود بویژه در میان دانش آموزان مدارس.

🔹رییس اداره تبلیغات اسلامی می گوید: در عصر تکنولوژی که بیشتر از هر زمان دیگری درگیر دنیا و گرفتاری‌های آن شده‌ایم؛ وقوف در اعتکاف و سکون و آرامش آن به انسان کمک می‌کند که در خلوت با جانان به جلای جان برسد و چه زمانی بهتر از این ایام و چه سنی بهتر از جوانی! رمز و راز ماه رجب درسه روز سیزدهم و چهاردهم و پانزدهم است و تعدادی از مساجد شهرستان پردیس امسال میزبان معتکفین و عابدان در گاه الهی بودند مهمان خدا در خانه خدا…

🔹بگفته وی شهرستان پردیس امسال حدود هزار معتکف داشت و حضور گسترده دانش آموزان برای شرکت در این مراسم معنوی مشهود بوده است.

🔹واسعی افزود: مراسم اعتکاف امسال شهرستان پردیس که مقارن با دهه مبارک فجر شده بود ویژه دختران دانش آموز در مساجد جامع اهلبیت(ع) بومهن و الغدیر فاز ۴ و ویژه پسران دانش آموز در مساجد امیرالمؤمنین(ع) فاز ۳ و جوادالائمه(ع) فاز ۴ برپا شد.همچنین اعتکاف عمومی امسال در مساجد موسی بن جعفر(ع) بومهن و محمد رسول الله(ص) فاز ۱۱ و جامع الهادی(ع) سعیدآباد و امام علی(ع) فاز ۱ و جامع پردیس فاز ۲ برگزار شد.

🔹بگفته “فروتن” رئیس اداره آموزش پرورش شهرستان پردیس امسال دانش آوران استقبال خیلی زیادی از مراسم اعتکاف داشتند و ۳۲۰ نفر متقاضی برای شرکت در مراسم ثبت نام کردند که ۴۰ نفر از آنها پسران دانش آموز و مابقی دختران دانش آموز بودند.

🔹طی این سه روز امام جمعه شهرستان با حضور در محل اعتکاف دانش آموزان با انها دیدار و گفتگو کرد.

🔹وی با بیان اینکه حضور چشمگیر دانش آموزان در آیین معنوی اعتکاف، نشانگر آینده درخشان نظام جمهوری اسلامی است در جمع پرشور دانش‌آموزان دختر معتکف در مسجد الغدیر فاز ۴ پردیس گفت: انقلاب اسلامی به داشتن چنین فرزندانی به خود افتخار می‌کند و قطعاً آینده درخشانی در انتظار جوانان ما و جمهوری اسلامی خواهد بود و در آینده حرفهای بسیاری برای گفتن خواهند داشت.

🔹امام جمعه شهرستان پردیس همچنین ساعاتی را مهمان معتکفین در مسجد جامع بومهن همزمان با شب رحلت شهادت گونه حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) در ششمین شب از دهه مبارک فجر بود .

🔹وی در مسجد جامع بومهن در مراسم معنوی اعتکاف دختران دانش آموز نیز شرکت و دقایقی در این برنامه معنوی به گفتگو پرداخت و در این نشست صمیمی، با عرض تسلیت رحلت جانسوز عقیله بنی هاشم، حضرت زینب (سلام الله علیها)، اظهار داشت: از جمله خصوصیات بارز آن حضرت، صبر و استقامت در برابر مشکلات و همچنین ولایتمداری بود.

🔹امام جمعه شهرستان پردیس با معتکفین در مصلی نماز جمعه گفت: مراسم معنوی اعتکاف شهرستان پردیس در ایام پر فضیلت رجب، با استقبال بسیار خوب مردم، بخصوص دانش آموزان و دانشجویان قرار گرفته است.

🔹حجت الاسلام حسینی امام جمعه شهرستان پردیس به همراه فروتن رییس آموزش و پرورش و حجت‌ الاسلام بارفروش امام جماعت مسجد الغدیر با حضور در جمع دهه هشتادی ها و نودی ها مسجد الغدیر که ۲۰۰ دانش آموز دختر دانش آموز معتکف در این آیین معنوی داشت، ضمن قبولی طاعات و عبادات، دقایقی را با این عزیزان به گفتگو پرداختند و حجت‌الاسلام حسینی گفت: استقبال پرشور دانش آموزان از این مراسم معنوی، پیوندی ناگسستنی بین این عزیزان با نظام و انقلاب ایجاد کرده است. آنها با این حضور تجدید بیعتی دوباره با آرمانهای نظام داشته اند و مشت محکم دیگری بر دهان یاوه گویان و ایادی استکبار کوبیدند.

🔹در پایان باید بگوییم رجب، ماه خودسازی است، طبق فرمایشات رهبر انقلاب حضرت خامنه ای رجب، ماه صفا دادن به دل و طراوت بخشیدن به جان است؛ ماه توسل، خشوع، ذکر، توبه، خودسازی و پرداختن به زنگارهای دل و زدودن سیاهیها و تلخیها از جان است تا سیاهیها، تاریکیها و گرفتاریها را از خود دور کنیم و خودمان را روشن سازیم. این فرصت بزرگی است برای ما؛ به‌خصوص برای کسانی که توفیق پیدا میکنند در این ایام اعتکاف کنند.

 

🔹با ما همراه باشید…


🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir

🔸 آدرس ما در پلتفرم ایتا:

https://eitaa.com/pardiss_khabar

🔸آدرس ما در پلتفرم بله:

https://ble.ir/pardiss_khabarr

🔸آدرس ما در پلتفرم تلگرام :

https://t.me/pardiss_khabar

🔸 آدرس ما در پلتفرم اینستاگرام:

https://instagram.com/pardiss.khabarr


#پردیس_خبر

#داغ_ترین_اخبار_شهرستان_پردیس