کارشناس سیاسی منطقه:

حامیان رسانه ای تروریست ها به دنبال غوغا سالاری رسانه ای در حلب هستند/نقش تاثیرگذار حلب موجب شده تا آمریکا به تلاطم بیفتد

کارشناس سیاسی منطقه با بیان اینکه حامیان رسانه ای تروریست ها به دنبال غوغا سالاری رسانه ای و حمایت از عملیات تروریستها در حلب بوده اند، گفت: حامیان رسانه ای تروریستها اینگونه تلقین کرده اند که محاصره حلب شکسته شده است و در همین جریان تعداد زیادی از سرکرده های تروریستها در حلب به هلاکت رسیده اند.

به گزارش پردیس خبر؛ مهدی یار محمدی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با بیان اینکه جنگی که در حال حاضر در شهر حلب کشور سوریه اتفاق افتاده است جریانهای معارض سوریه را در حلب مشخص کرده است، اظهار داشت: جریانهای معارض سوریه در شهر حلب هم جریانهای معارض زمینی است(جنگ داخلی بین گروههای تروریستی تکفیری با ارتش ونیروهای مقاومت مردمی سوریه) و هم جریانهای معرض سیاسی که برخی از کشور ها در باره شهر حلب عکس العمل خاصی از خود نشان داده اند.

وی با اشاره اینکه در بحث جریانهای معارض سیاسی برخی از کشورها در جریان پیروزی ارتش و نیروهای مقاومت مردمی در شهر حلب تغییر رفتار سیاسی از خود بروز داده اند که این نشان دهنده اهمیت جنگ حلب در سوریه است، تصریح کرد: می توان از تغییر رفتار سیاسی کشور های حامی تورریست به قضایای تغییر رفتار اردن نسبت به سوریه و یا همچنین برخی از روزنامه های عربستان برای شورشی خواندن معارضان مسلح سوریه عنوان کرد.

کارشناس سیاسی منطقه با بیان اینکه تلاشهای ایالات متحده برای به بن بست کشاندن جنگ حلب نشان دهنده دو موضوع مهم است، افزود: نقش حلب در جنگ سوریه به عنوان یک منطقه استراتژیک برای تورریستها که از آن طریق تغذیه تسلیحاتی و نظامی می شود که به نوعی محاصره حلب می تواند مقدمات شکست جریانهای تروریستی و موافقان این جریان در منطقه غرب آسیا باشد.

*شهر ادلب که بعد از حلب مهمترین پایگاه تروریستها است

یارمحمدی خاطرنشان کرد: به نوعی می توان محاصره حلب و شکست جریانهای تروریستی در حلب را دروازه ورود ارتش سوریه و نیروهای مقاومت مردمی به شهر ادلب که بعد از حلب مهمترین پایگاه تروریستها است نام برد.

وی به موضوع دوم به بن بست کشیدن جنگ حلب توسط ایالات متحده اشاره کرد و گفت: اهمیت حلب برای گروههای مردمی و ارتش سوریه از چند جهت حائز اهمیت استکه یکی از آنها قطع ارتباط مرزی به کمک گروههای کردکه در شمال سوریه جریان دارد نسبت مرز های ترکیه است که مهمترین مسیر ورود تسلیحات نظامی به تروریستهای تکفیری در حلب را شامل شده است.

کارشناس سیاسی منطقه افزود: از سویی دیگر حلب می تواند از لحاظ سیاسی برای سوریه یک برد تلقی شود که هیمنه شکست ناپذیری تروریستها که با تلاشهای همپیمانان غربی که در این جهت است را برهم بزند و تلاشهای عربستان و برخی از کشور های حاشیه خلیج فارس را بی نتیجه جلوه کند.

*شش عملیات تکفیری ها نتیجه ای نداشته است

یارمحمدی با بیان اینکه گروههای تروریستی و تکفیری با هدایت و رهبری جیش الفتح به دنبال شکستن محاصره حلب است، اظهار کرد: تاکنون شش مرحله عملیات بزرگ برای شکستن محاصره حلب را به انجام رسانده اند که در هر شش مرحله با مقاومت نیروهای مردمی و ارتش سوریه مواجه شده اند که از هفت روز پیش آغاز شده بود.

وی با اشاره به اینکه بیشترین درگیریها در حلب در محور راموسه قسمت جنوبی حلب ادامه دارد، خاطرنشان کرد: ارتش سوریه مسلط بر منطقه توانسته است مانع از شکستن محاصره حلب شود.

کارشناس سیاسی منطقه با بیان اینکه حامیان رسانه ای تروریست ها به دنبال غوغا سالاری رسانه ای و حمایت از عملیات تروریستها در حلب بوده اند، گفت: حامیان رسانه ای تروریستها اینگونه تلقین کرده اند که محاصره حلب شکسته شده است و در همین جریان تعداد زیادی از سرکرده های تروریستها در حلب به هلاکت رسیده اند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *