جهاد عفاف، فریضه اول برای بانوان مسلمان است

پردیس خبر_ اولین میدان‌دار فرهنگ‌سازی عفاف و حجاب در حوزه‌های فردی و اجتماعی جامعه، بانوان هستند.

🔹 نماز جمعه شهرستان پردیس امروز ۱۷ تیر با حضور گسترده مردم در مصلی مسجد الغدیر پردیس برگزار شد.

🔹 در خطبه های عبادی سیاسی امروز حجت الاسلام والمسلمین حسینی با اشاره به مناسبت های پیش رو و تبریک عید قربان و مناسبت روز عفاف و حجاب در هفته جاری اشاره کرد و گفت: فریضه اول برای بانوان مسلمان عفاف حجاب است و همانطور که در قرآن می خوانیم
هم یوسف(ع) مبتلا شد و در اثر عفاف، نجات پیدا کرد و هم مریم(س) امتحان شد و در پرتو عفاف، نجات یافت.

🔹 مهم عکس ‌العمل هر یک از این دو معصوم علیهما السلام است که چگونه بوده است.

🔹 وی تصریح کرد: میدان‌دار فرهنگ‌سازی عفاف و حجاب در حوزه‌های فردی و اجتماعی جامعه، ابتدائاً بانوان هستند و این بانوان هستند که باید مریم‌وار وارد میدان مطالبه و پیگیری در حوزه الهی عفاف و حجاب شوند و «جهاد عفاف» نمایند.

🔹 امام جمعه پردیس با اشاره به آموزه‌های قرآنی عفاف و حجاب در داستان ملاقات شعیب(ع) و موسی(ع) طبق آیات ٢٢ تا ٢٨ سوره قصص اظهارداشت: حضور اجتماعی بانوان مستلزم شرایطی است که از آن جمله زنان باید در محیطی سالم و به دور از آسیب کار کنند، گفت و گوی مرد با زن، در صورت لزوم و با هدف خیرخواهانه و انگیزه کمک‌رسانی به او، جایز است و پاسخ زنان به پرسش‌های بی‌غرض مردان جایز است.

🔹 وی در ادمه گفت: کار زن در خارج از خانه اشکالی ندارد؛ به شرط آنکه زن در محیط کار با مرد تنها نباشد و با مردان اختلاطی نداشته باشد و مردی که توان کار داشته باشد، در خانواده او نباشد.

🔹 حجت الاسلام حسینی همچنین با بیان اینکه در بینش الهی، حیا از برجسته‌ ترین کمالات برای زن به شمار می‌رود، یادآور شد: خانواده‌ای که دختر دم بخت دارد، اگر مرد شایسته‌ای برای دامادی یافت، منتظر خواستگار نشود و خود پیش‌قدم امر خیر شود.

🔹 وی افزود: نهادینه سازی فرهنگ عفاف و حجاب در منزل، مدرسه و جامعه باید انجام پذیرد.

🔹 وی با بیان روج بد حجابی در جامعه گفت: در بازار، خیابان، پارک، اتوبوس واحدها، داروخانه ها، فروشگاه ها و متاسفانه حتی در ادارات و… کشف حجاب و یا بدحجابی صورت می‌گیرد و اگر هم کسی امر به معروف و نهی از منکر بکند به او توهین می‌کنند و هیچکس هم از آمر به معروف حمایت نمی‌کند! آیا این جامعه ی امام زمانی و جامعه‌ی شیعی است؟. آیا با اینهمه بی حجابی و ولنگاری می توانیم جوانان خود را از آسیب ها و عواقب خطرناک آن محافظت بکنیم؟

🔹 امام جمعه پردیس تاکید کرد: دشمن از طریق بی حجاب کردن برخی جوانان و نوجوانان عزیزِ کشور ما، به دنبال از بین بردن عزت و اسلام و غیرت ما هست تا از این طریق ما مسلمانان را به بردگی بگیرد.

🔹 وی خطاب به دختران جوان و نوجوان که بی حجابی یا بدحجابی را انتخاب می‌کنند،گفت: دشمن شما را ابزار و وسیله رسیدن به اهداف کثیف خودش قرار داده است لذا شما را قسم می‌دهم به امام زمان(ع) با کشف حجاب و بدحجابی خود را بَرده کفار نکنید و عزت خود را، هوویت خود را و غیرت خود را به حراج نگذارید.

🔹 وی ادامه داد: شما سر سفره اهل‌بیت نشسته اید، شما در کشور امام زمان(ع) زندگی می‌کنید و شما در کشوری زندگی می‌کنید که هر کوچه اش به نام یک شهیدی ثبت شده است و پدر و مادرها و فرزندان شهدا شمارا نگاه می‌کنند.

🔹 امام جمعه شهرستان‌پردیس در ادامه خطبه های امروز با اشاره به روز عرفه و اهمیت دعای عرفه و روز یکشنبه عید سعید قربان اظهارداشت: با دعای عرفه، انسان خود را به نفس پاک و سالم می‌رساند و در روز عید قربان نفس خود را ذبح می‌کند و مطیع اوامر الهی می‌شود مانند حضرت ابراهیم (علیه‌ السلام) که وقتی به ذبح اسماعیل مأمور شد، بدون هیچ تردیدی به جانب خداوند رفت و از پیروی هوا و هوس پرهیز نمود و جگرگوشه خودش را برای تقدیم به خداوند، آماده قربانی کرد که این یعنی ذبح نفس و طمع که یکی از نتایج آن است.

🔹 وی با تاکید بر آیاتی از قرآن مجید مبنی بر اهمیت قربانی کردن در راه خدا برای طعام فقرا و مساکین است به ایه «فَکُلُوا مِنْها وَ أَطْعِمُوا الْقانِعَ وَ الْمُعْتَرَّ» سوره حج اشاره کرد و گفت: خداوند قربانی کردن و طعام نیازمندان و فقرا را تحسین کرده است و در شهرستان پردیس خانواده های نیازمندی هستند که بدلیل شرایط مالی و گرانی توان خرید گوشت ندارند و مراکز خیریه و کمیته امداد در این ایام با قربانی کردن می توانند کمک کنند به این خانواده ها و مردم نیز با این مراکز همراهی کنند.

🔹 حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی در ادامه نیز با تاکید بر این مطلب که حاکمیت و مردم نسبت به امنیت روانی جامعه حساس بوده و وظیفه خود را انجام بدهند، اظهارداشت: امنیت ملی مرهون امنیت روانی جامعه است، تلاش دشمن بر این است تا با دروغ‌سازی و شایعه‌ سازی، “احساس ناامنی” را دامن بزند و روحیه عمومی را کاهش دهد و از این طریق به امنیت نرم و اجتماعی، و سپس امنیت سخت و فیزیکی لطمه وارد کند.

🔹 وی با اشاره به اهمیت نقش مردم و نهادها و نخبگان و اهالی رسانه اظهارداشت: حفظ امنیت روانی یکی از مهمترین وظایف حاکمیت و مردم است، مسئولان و کارگزاران باید نسبت به مسائل و مشکلات جامعه دغدغه داشته باشند و از اختلاف افکنی و حاشیه سازی و نفرت پراکنی به شدت پرهیز بکنند و همچنین نیروهای مسلح و نهادهای امنیتی باید تصویر امنیت ملی را در اذهان عمومی تقویت بکنند و رسانه های مرتبط با نیروهای مسلح و انقلاب اسلامی را تقویت کنند.

🔹 وی تاکید کرد: شهروندان جامعه باید سطح سواد رسانه ای خود را بالا ببرند و به کلیت نظام جمهوری اسلامی اعتماد بکنند و مسئولان صالح را از مسئولان ناکارآمد تفکیک کنند و رسانه ها و شبکه های اجتماعی نیز نباید اخبار دروغ و شایعات و تحریفی را انتشار بدهند و نیز نباید اخباری که جامعه را مایوس می‌کند را منتشر کنند.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir