عضو کمیسیون صنایع و معادن:

جنس نوار صنعتی استان تهران باید به لکه صنعتی تبدیل شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن و تجارت مجلس شورای اسلامی گفت: جنس نوار صنعتی استان تهران باید برای برخورداری از ساختاری استاندارد به لکه صنعتی تبدیل شود.

حسین گروسی عضو کمیسیون صنایع و معادن و تجارت مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد وضعیت صنایع در شهرستان های استان تهران گفت: ساختار صنایع در استان از ضعف ها و کمبود های زیر بنایی برخوردار است ومناطق صنعتی در بیشتر شهرستانهای تهران ساختار فرسوده ای دارند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن و تجارت در ادامه این مطلب تصریح کرد: بخش عمده ای از کارخانجات و صنایع تعطیل و در آستانه تعطیلی قرار دارند که این خلا به یک مشکل و معضل بزرگ تبدیل شده است و استان تهران نیز در ا ین فهرست قرار دارد.
گروسی با تاکید بر اینکه نوار صنعتی در استان تهران نیازمند استاندارد سازی است اضافه کرد: استانداردی که در حوزه صنعت و معدن و تجارت برای صنایع تعریف شده در قالب تبدیل آنها به لکه های صنعتی در کشور است و در این راستا نگاهی صنعتی اعمال شده است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نوار صنایع در شهرستان هایی مانند پردیس در محدوده نوار صنعتی استان تهران در شرایط خوبی قرار ندارند ابراز داشت: نوار صنایع در شهرستان هایی مانند پردیس باید به لکه های صنعتی تبدیل شوند و این نگاه باید در شهرستان پردیس اعمال شود.
گروسی در خاتمه اظهار داشت: تبدیل مناطق صنعتی و لکه های صنعتی نیازمند اعتباراتی در قد و قواره استان و ملی است و اعتباراتی که برای شهرستانها در نظر گرفته می شود متناسب با هزینه کار در این رابطه نیست.
وی پیش از این نیز در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد وضعیت صنایع در کشور و استان تهران گفت: متاسفانه سیمای صنایع به شکل لکه های صنعتی در کشور پراکنده است و این پراکندگی مشکلات و خلاء های زیادی به همراه داشته است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب تصریح کرد: بخش عمده ای از صنایع از اصول استاندارد تعریف شده برای صنایع در کشور برخوردار نیستند و این در بدنه شاخه صنعت ایران اسلامی خلائی بزرگ تلقی می شود.
گروسی با تاکید براینکه صنعت از محور های مهم اقتصاد مقاومتی است، اضافه کرد: متاسفانه وضعیت صنایع در کشور و تعطیلی شماری از مجموعه های صنعتی و وضعیت نا به سامان کارخانجات باعث شده تا این ضلع اقتصاد مقاومتی، جهت جریان سازی این سیاست ارزشی از استحکام و دوام خوبی برخوردار نباشد .
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به این موضوع که صنایع استان تهران هم حال روز خوب و مساعدی ندارند، ابراز داشت :استاندارد سازی و احیاء صنایع در کشور باید به سرعت در دستور کار قرار بگیرد، زیرا این حوزه در بحث توسعه اقتصاد کشور از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد .
گروسی درشرح بخش های دیگر کمبود های صنایع در کشور در خاتمه اظهار داشت :صنعت در کشور با کمبود نقدینگی مواجه است و دولت تدبیر و امید باید در این راستا چاره اندیشی کرده تا مشکل اعتباری صنایع و کارخانجات برطرف شود.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *