جلسه کارگروه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان پردیس برگزار شد

جلسه کار گروه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان پردیس با محوریت برنامه ریزی برای بزرگداشت روز ملی شهدا به ریاست مرتضی حیدری فرماندار شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، جلسه کار گروه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان پردیس با محوریت برنامه ریزی برای بزرگداشت روز ملی شهدا به ریاست مرتضی حیدری فرماندار شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان پردیس در این جلسه که با تلاوت آیاتی از کلام اله مجید آغاز شد ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) و آرزوی طول عمر با برکت برای مقام عظمای ولایت، تعبد و تعهد را بهترین راه مبارزه با ظلم و ستم دانست و گفت: رفتار و کردار این بانوی بزرگوار همواره چراغ راه ملت ایران بوده و ایثار، شجاعت و رشادت شهدای کشور از سبک زندگی حضرت فاطمه الگو برداری شده است.
این رزمنده عملیات های خیبر، مرصاد و کربلای یک انقلاب اسلامی ایران را یکی از ناب ترین انقلاب های جهان برشمرد که درخت تناور آن با خون پر ارزش شهدا آبیاری شده است و گفت: تفاوت عمده انقلاب ایران با دیگر انقلاب ها، منشاء و مقصود انقلاب ایران است که برای تثبیت و پایه گزاری نظام اسلامی و به ویژه تشیع آغاز و به نتیجه رسید.
فرماندار پردیس نزدیک شدن به روز ۲۲ اسفند که روز ملی شهدا است را فرصتی مغتنم برای پرداختن به فرهنگ ناب شهادت و شهدا دانست و خواستار برنامه ریزی همه ادارات در این زمینه برای سال آتی شد.
دراین جلسه همچنین  امیری رئیس اداره بنیاد شهید شهرستان ضمن تشریح بخشنامه اعلام شده توسط بنیاد شهید کشور برای نام گذاری روز های ۱۶ تا ۲۲ اسفند، برنامه های تدارک دیده شده توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان را برای این ایام برشمرد و در ادامه حاضرین پیشنهادات خود را پیرامون برگزاری هرچه با شکوه تر این مناسبت مطرح کردند و کاشت نهال به یاد هر شهید، تبیین اهداف شهدا در نماز های جمعه و جماعت، غبار روبی، عطر افشانی و گلاب شویی مزار شهدا، انجام تبلیغات محیطی در سطح شهرستان و ادارات، دیدار با خانواده معظم شهدا، اهدا گل به مردم در مزار شهدار در روز های ۱۶ الی ۲۲ اسفند و برگزاری مراسم با شکوهی با حضور خانواده معظم شهدا و ایثارگران، مسئولان و اقشار مختلف مردم در روز ۲۲ اسفند از جمله برنامه های پیشنهاد شده توسط اعضا بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *