دادستان پردیس:

جعل سند برای ۲۹۰ هکتار زمین/ بی عرضگی مدیران علت اصلی زمین خواری

دادستان شهرستان پردیس از سند سازی برای تصرف ۲۹۰ هکتار از اراضی پردیس سخن گفته و بی عرضگی مدیران را علت اصلی زمین خواری دانست.

حیدر فتاحی دادستان شهرستان پردیس در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در خصوص متهمین پرونده زمین خواری ۲۹۰ هکتار از اراضی شهرستان پردیس گفت: افرادی با برنامه ریزی قبلی روی این پروژه تمرکز کرده و با توسل به وسایل متقلبانه و جعل اسناد به سند سازی برای ۲۹۰ هکتار از اراضی مبادرت کرده بودند.
وی ادامه داد: بعد از ورود دستگاه قضایی متهمین شناسایی و با قاطعیت تمام دستگیر شده و در حال حاضر سه نفر از متهمین اصلی با قرار بازداشت موقت در بازداشت به سر می برند و دو نفر دیگر هم که هم جزو معاونین جرم بودند با قرارهای تامین کیفری فعلاً آزاد هستند.
فتاحی با اشاره به در دست بررسی بودن تحقیقات در مورد این پرونده اذعان کرد: به محض اینکه تحقیقات کامل شد موضوع را به اطلاع هموطنان عزیز خواهیم رساند.
دادستان شهرستان پردیس یکی از عوامل اصلی پدیده زمین خواری را اهمال مدیران مربوطه دانسته و اظهار داشت: طبق قانون متولی این اراضی و اداره آنها بعهده ادارات و سازمانهای مربوطه است.
وی با بیان اینکه پدیده زمین خواری با اهمال بعضی از مدیران به وجود می آید، اذعان کرد: بعضاً این اهمال واقعاً سستی و بعبارتی بی عرضگی مدیر است و برخی مواقع این اهمال عمدی است.
فتاحی در خصوص عمدی بودن اهمال توضیح داد: یعنی مدیر هم دخالتهای مجرمانه ای در این پدیده دارد، اما خوشبینانه این است که می گوییم عمدی نیست و اهمال می کنند.
دادستان پردیس خاطر نشان کرد: مگر می شود در اراضی ده هکتاری، ۵ هکتاری و ۱۰۰ هکتاری ساخت و ساز صورت بگیرد و اداره متولی متوجه آن نشود؟
وی گفت: آیا واقعا اگر این میزان زمین از اموال شخص یکی از این مدیران باشد به همین صورت از آن مراقبت می کنند؟
فتاحی توصیه کرد: مدیران متولی امر واقعاً بحث معقوله پیشگیری و نظارتیشان را تقویت کنند که ما شاهد چنین پدیده های مجرمانه در جامعه نباشیم.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *