تنها کلینیک درمانی ایرانشهر جوابگویی جمعیت منطقه جنوب سیستان و بلوچستان نیست/ بیمار زیاد، متخصص کم

کمبود پزشک وحضور نامنظم پزشکان در کلینیک شهرستان ایرانشهر سبب نارضایتی مردم شده است.

به گزارش پردیس خبر؛ به نقل از پهره؛ بیماران و خانواده هایشان معمولا جهت مداوای اصولی ترجیح می دهند تحت نظر یک پزشک متخصص باشند از این رو عده ای از افراد که دغدغه مالی نداشته مطب های شخصی را پسندیده و عده ای از اقشار کم درآمد که متأسفانه جمعیت آن ها کم نیستند ترجیح می دهند به مراکز دولتی در کلینیک ها مراجع نمایند.

اما از آنجا که مردم استان های مرزی مثل استان سیستان و بلوچستان کمتر از مساوات و عدالت سهمی می برند؛ معمولا همیشه بخش درمانی این استان و شهرستان های کوچک زیر نظرش با حداقل ها به دنبال مداوای بیماران می باشند که متأسفانه در این بین چیزی که کمتر شنیده می شود گلایه مردم محروم این استان برای توجه بیشتر است.

در شهرستان ایرانشهر نیز علی رغم استقرار دانشکده علوم پزشکی؛ فقط یک کلینیک علاوه بر مردم ایرانشهر به روستاییان، عشایر و سایر شهرستان های اطراف خدمات ارائه می دهد اما از آنجا که این خدمات کمتر از جمعیت فوق انبوه متقاضیان می باشد؛ مردم را با رنجش هایی همراه کرده است که نمونه های از این گلایه ها را چند نفر از مخاطبین این رسانه خبری با ما مطرح کرده اند که در ادامه می خوانیم.

خانم بامری ساکن یکی از روستاهای اطراف ایرانشهر است که در این خصوص به خبرنگار ما می گوید: روز گذشته من و همراهانم برای دریافت شماره در صف نوبت دهی؛ مدت سه ساعت در پشت پنجره و در زیر آفتاب منتظر ماندیم که در نهایت با این جمله که؛ «امروز متخصص نیامده است»؛ نا امید و خسته به روستا برگشتیم.

او می گوید: هزینه درمان به خودی خود برای افراد کم درآمد دردسر ساز است؛ از مسئولین می خواهیم حداقل با نظارت بر حضور متخصصان، هزینه اضافی طی مسافت را از دوش خانواده ها بردارند.

محمد شهروند دیگری است که در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: فضای کلینیک درمانی ایرانشهر محدود است و وجود نخاله های ریز و درشت ساختمانی در این فضا؛ مزید بر علت شده است.

او می گوید: در کنار صف های طولانی که در هوای فوق العاده گرم و فضای غیر استاندارد حیاط کلینیک؛ برای بیماران و همراهانشان قرار داده اند؛ تأخیر در حضور متخصصین یا نبود و یا کمبود پزشک داستان هر روزه این کلینیک است که توجه مسئولان به این امر بدیهی بسیار ضروری است.

محمد ادامه داد و افزود: موضوع رسیدگی به مراکز درمانی ایرانشهر از گذشته مورد تقاضای مردم این شهرستان بوده است که اخیرأ با عدم اقدامات راهگشا در این خصوص مردم ساکن شهرستان ایرانشهر؛ مراکز درمانی استان کرمان و یزد را به این وعده های دلخوش کننده ترجیح می دهند.

گفتنی است طی تماس های مکرری که این پایگاه خبری با برخی از مسئولین ذی ربط گرفته اند متأسفانه با عدم پاسخگویی و یا حضور در جلسه را بهانه عدم پاسخگویی خود عنوان کرده اند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *