حضور مجسمه ساز مطرح کشور در پردیس

تلفیق کارآفرینی و هنر بهترین شکل خدمت است

پردیس خبر_ استفاده از آثار فاخر و هنری در سطح شهر جدید پردیس نشانه هوش بالا و سواد هنری مدیران عمرانی این منطقه دارد.

🔹 وحید امین مجسمه ساز متولد بهمن ماه ۱۳۵۲ از شانزده سالگی هنر گچبری سنتی را نزد مرحوم پدربزرگ و پدرش که از اساتید بنام گچبری است شروع کرد و هم اکنون نیز این هنر را پس از کسب موفقیت های ارزشمند و کسب رتبه های بالا در جشنواره های متعدد در کارگاهی در مدرسه اجتماع محور فاز ۵ ادامه میدهد و این روزها با کارآموزان خود که غالبا از افراد علاقمند و جوان پردیسی هستند به خلق آثار هنری زیبا ویژه نوروز می پردازد.

🔹 وی از سال ۱۳۷۳ مجسمه سازی را بدون استاد شروع کرده و از انجا که خانواده بسیار مذهبی داشت با محدودیت هایی نیز دست و پنجه نرم میکرد اما با وجود همه باورهایی که بگفته خود خانواده مذهبی شأن مبنی بر بی برکت بودن کار مجسمه سازی داشتند و آنرا ساختن بت می دانستند ادامه داد و تلاش کرد و آثارش مورد استقبال چهره های بنام این رشته قرار گرفت.

🔹 همچنین آثار هنرمندان وحید امین در جاهای متعدد و مهمی بچشم میخورد مثل برخی از ایستگاه های مترو، مجلس میدان بهارستان، برخی از میادین شهرستانها، دکورهای صدا و سیما و غیره و البته فروش تعدادی از اثار به مشتریهای خارج از کشور و سپس با مواد شیمیایی و بعد فلز را تجربه کرده است و بین آنها بیشتر متریال برنز را برگزیده و کلمه عشق را سر لوحه آثار خود قرار داده است.

🔹 این استاد مطرح کشور در گفتگو با خبرنگار ما اظهارداشت: همیشه پیشرفت خود را مدیون هنر گچبری میدانم، بستر کار را بجای ساختمان بر روی اشیاء دیگر که اصلاً ربطی به گچبری ندارد تغییر دادم، مثل موتور وسپا و غیره که در واقع مفهوم دیگری پیدا کرده است.

🔹 امین معتقد است: عشق سر منشا هر موفقیتی است وقتی عشق باشد در کار زندگی و تمام امور موفق هستیم.

🔹 این هنرمند مجسمه ساز افزود: در هر جا عشق نیست چیزی کم است، هرگاه در زندگیتان دیدید موفقیتی نیست بدانید عشقی نیست و عشق خود خداست.

🔹 وی در مورد نمایشگاه هایی که شرکت داشته و آثارش مورد استقبال قرار گرفته اظهارداشت: طی این سالها در نمایشگاه های متعددی شرکت کردم و  سالهای اخیر نیز در جشنواره صلح اثارم حضور داشت و جوایزی که دریافت کردم در سال ۱۳۹۱ ساعت آفتابی شیر بالدار مقام شایسته تقدیر و ۱۳۹۵ نفر اول هنر های مفهومی جشنواره بین المللی فیلم سبز و برگزیده جشنواره موتور وسپا که بسیار قابل توجه اساتید هنرمند مجسمه ساز قرار گرفت.

🔹 وی با بیان اینکه با اساتید بنام جهانی کار کرده ام، گفت: باورهای خانوادگی ما بر حرام بودن مجسمه سازی بود اما با تلاش فراوان و لطفی که پروردگار به من داشت شروع کردم ادامه دادم و شکست را نپذیرفتم و به جایگاه بالایی رسیدم و امروز همان خانواده به من و این هنرم افتخار می کند و میدانم روزی بزرگترین مجسمه ساز قرن می شوم.

🔹 وحید امین با اشاره به حمایت های خوب شرکت عمران پردیس از هنرمندان منطقه گفت: خوشبختانه این شهرستان مدیرانی دارد که ارزش آثار هنری را میدانند و به هنرمند بها می دهند و این از هوش بالا و سواد مدیران عمران پردیس است و اینکه سعی می کنند از آثار فاخر و ارزشمند در میادین و نقاط مختلف شهر بهره ببرند.

🔹 وی خاطر نشان کرد: در طی تاریخ دوره های که مدیرانی بر سر کار بودند که از هنرمندان حمایت کردند و از اثار آنها برای کشور استفاده کرده اند ردپای خوبی از خود بر جای گذاشته و مورد تقدیر نسل های بعدی قرار گرفته اند.

🔹 وی خاطرنشان شد: من عاشق ایرانم و ایران را دوست دارم و با وجود درخواست های متعدد کار در کشورهای دیگر انتخابی خدمت به کشورم و مردم بوده و همینجا کار میکنم و هنرم را به هموطنانم آموزش میدهم.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر :

http://Www.Pardiskhabar.ir

ارسال دیدگاه