رییس اتاق اصناف شهرستان پردیس:

تقدیم شهدا نشان از ادای دین اصناف به انقلاب دارد

رییس اتاق اصناف شهرستان پردیس گفت: اصناف در تمام سختی ها در کنار مردم، نظام جمهوری اسلامی و ولایت بوده و تقدیم این شهدا نشان گر این است که اصناف دین خود را به نظام و انقلاب ادا کرده و می کند.

محمد رضا اقتداری اولین رییس اتاق اصناف شهرستان پردیس در حاشیه دومین مراسم یادواره شهدا که با همکاری بسیج اصناف برگزار شد در خصوص هدف برگزاری این مراسم به خبرنگار پردیس خبر گفت: هدف ما از برنامه امروز زنده نگه داشتن یاد شهدا و نشان دادن معنای شهید بود.
وی ادامه داد: شهید در اصل شهد است و شهد از کلمه منفعل مفعول و فاعل می آید، که فاعل به انجام دهنده یک کار می گویند، شهید همیشه شهید زنده است و می تواند همه چیز را ببیند.
اولین رییس اتاق اصناف شهرستان پردیس از شهید بعنوان یک ذخیره که همواره در کنار ماست و وجودش را حس می کنیم سخن گفته و اذعان داشت: به نوعی تمام مواردی که در جامعه در حال وقوع است و ما می بینیم الگوهایی است که از شهیدان گرفته ایم، شهدایی که رفتند و با فداکاری خود و با نقش آفرینی باعث شدند روز به روز کشور پیشرفت بکند.
اقتداری با اشاره به وجود ناامنی در اطراف ایران اسلامی امنیت امروز را حاصل خون شهدا دانسته و اظهار داشت: این امنیتی که در حال حاضر وجود دارد مدیون زحمات و فداکاری و خون شهداست که آن روز رفتند و ما توانستیم الان در بهترین موقعیت با این همه فشارها و نا امنیی هایی که در اطراف ماست در امنیت کامل باشیم.
وی اضافه کرد: اصناف همیشه و همه جا پشتیبانه نظام جمهوری اسلامی و همراه و همگام با ولایت بوده وحضرت امام خمینی (ره) هم بارها و بارها گفته اند که اصناف بازوان و ستبل انقلاب هستند و همیشه نشان داده اند که پای کار هستند.
رییس اتاق اصناف شهرستان پردیس تاکید کرد: همیشه در جبهه، در جنگ، در انقلاب و در اعتصابات همیشه و در همه جا در زمانهای سختی که وجود داشته اصناف در کنار نظام جمهوری اسلامی و ولایت و مردم بوده و هستند و تقدیم این شهدا نشان گر این است که اصناف دین خود را به نظام و انقلاب ادا کرده و می کند.
اقتداری خاطر نشان کرد: زنده نگه داشتن یاد شهدا باعث می شود که روز به روز نسلهای جدیدی که می آیند و آن گذشته را ندیده اند و نمی دانند چه اتفاقی افتاده از واقعیت های آن دوران آگاهی پیدا بکنند و ما نیز تلاش می کنیم بتوانیم یاد و نام و شهادت و صداقت آنها را با انجام این فعالیت ها زنده نگه داریم.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *