نادر قاضی پور

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

دولت تدبیر و امید مقصر اصلی تعطیلی شهرکهای صنعتی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: دولت تدبیر و امید مقصر اصلی تعطیلی شهرکهای صنعتی است، دولت زیر ساختها را در بدنه شهرکهای صنعتی به درستی ترسیم نکرده است و فضایی مناسب برای فعالیت کارخانجات صنعتی مهیا ننموده است.

نادر قاضی پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد تعطیلی شهرکهای صنعتی گفت: داستان مناطق صنعتی در کشور به ویژه شهرکهای صنعتی به کتابی قطور تبدیل شده و عمده این کمبود ها و خلاء ها به مسائل زیر بنایی برمی گردد و کمبود زیر ساختی در آنها کاملا احساس می شود.
وی تصریح کرد: متاسفانه درصد بالایی از مناطق در کشور استاندارد لازم برای تبدیل به لکه های صنعتی را ندارند و به همین خاطر نمی توانند از مزایای لکه های صنعتی استفاده کنند و نقش پر رنگ تری در گردش چرخ های صنعت ایران اسلامی از ستونهای مهم ساختار توسعه کشور ایفا کنند.
قاضی پور با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید مقصر اصلی تعطیلی شهرکهای صنعتی است، اضافه کرد: دولت زیر ساخت ها را در بدنه شهرکهای صنعتی به درستی ترسیم نکرده و فضایی مناسب برای فعالیت کارخانجات صنعتی مهیا ننموده است، زیرا وقتی زیر ساخت مناسبی نباشد، باید انتظار تعطیلی شهرکهای صنعتی را داشت.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیاست فروش زمین در شهرکهای صنعتی، خاطر نشان کرد: فروش زمین در شهرکهای صنعتی از دیگر عوامل تعطیلی آنها به شمار می رود و در این راستا بازهم شماری از زیرساخت ها تخریب و شاهد تعطیلی کارخانجات صنعتی و تعدیل نیروها می باشیم پدیده ای که دود مستقیم آن به چشم اشتغال زایی می رود.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *