تصمیمات و فعالیتهای قرارگاه فرهنگی شهرستان پردیس براساس سیاست «راهبری فرهنگی» است

پردیس خبر_ امام جمعه شهرستان پردیس گفت: قرارگاه فرهنگی شهرستان پردیس با سیاست «راهبری فرهنگی» به دنبال تقویت همه برنامه های فرهنگی و مذهبی شهرستان و همچنین حمایت از محل های ضعیف تر است.

🔹 اقامه نمازجمعه مورخ ۳ دی ۱۴۰۰ در مصلی نمازجمعه (مسجد الغدیر) با حضور گسترده مردم شهرستان به امامت حجت‌ الاسلام سیدحسین حسینی امام جمعه شهرستان پردیس برگزار شد.

🔹 امام جمعه شهرستان پردیس در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت ایام فاطمیه و اشاره به زندگی حضرت زهرا س و خدمت رسانی ائمه اطهار به مردم به اهمیت برپایی میز خدمت در شهرستان اشاره داشت و گفت: در قرارگاه فرهنگی همه مسئولین عضو هستند و با کمک و همفکری همه اعضای این قرارگاه، فعالیت و اجرای برنامه دارد.

🔹 وی تصریح کرد: هرچند اشکالاتی هم هست اما بودجه سال ۱۴۰۱ یک بودجه مترقی‌ تر از بودجه‌ های پیشین خواهد بود.

🔹 وی همچنین از برپایی میز خدمت این هفته شهرستان پردیس در فاز ۸ خبر داد.

🔹 حجت الاسلام سیدحسین حسینی یادآور شد: کیفیت و کمیت منابع بودجه و مصارف بودجه، می‌تواند اولویت‌ها و دغدغه‌های دولت‌ها را نشان دهد.

🔹 هزینه ‌کردهای بودجه را زمانی می‌توان گفت عادلانه، عقلایی، منصفانه و دغدغه‌مندانه است که
اولاً کسری زیاد ایجاد نکند و دولت هزینه‌های این کسری را از جیب ملت و به‌ ویژه از جیب فقیر ترین افراد جامعه برندارد و ثانیا دولت به‌ جای توجه زیاد برافزایش هزینه ‌های جاری، بخش قابل‌ توجهی از منابع خود را صرف بودجه عمرانی کند که همه موجب افزایش سرمایه‌ گذاری و رشد اقتصادی و هم موجب افزایش برخوردار‌ی‎ها از زیر ساخت ها و امکانات رفاهی و اقتصادی در کشور می‌شود.

🔹 وی با اشاره شهادت شهید حسن ایرلو در راه جهاد کبیر گفت: بهترین اقدام در بزرگداشت یاد دیپلمات انقلابی شهید حسن ایرلو سفیر ایران در یمن که از سرداران دفاع مقدس و خود، برادر دو شهید بود.

🔹 وی افزود: یکی از تحلیل‎های او از یمن این است که تحالف (نیروهای ائتلاف) از محاصره به عنوان اهرم فشار استفاده می‎کنندو آمریکا هم با تقسیم یمن و گرفتن سهم خود رضایت خواهد داد.

🔹 وی با بیان اینکه حمله دشمنان ما به ایران چیزی شبیه طنز است, گفت: بازدارندگی ایران در مواقع حساس برای دشمنان ما، غیرقابل تصور است.امکان اشغال کشور مانند آنچه که درباره افغانستان و عراق رخ داد اساسا قابل تصور نبوده و نیست. زیرا جامعه ایران یک جامعه انقلابی و قدرتمند بوده و اجازه این کار را نخواهد داد. حتی اشغال بخشی از جغرافیای ایران هم نمی‌تواند مطرح شود و حتی رژیم پلید صهیونیستی قادر به انجام حملاتی به‌ مراکز خاصی در جغرافیای ایران هم نیست چون ملت ایران در حال ایفاء نقش تاریخی خود (یعنی تمدن ایرانی – اسلامی که با انقلاب اسلامی شروع شده است) در جهت مطالبات نسلی و تاریخی است، بنابراین ملت ایران واکنش کشنده ای را از خود نشان خواهند داد.

🔹 و نیز با توجه به‌ اشراف اطلاعاتی که ایران به ‌تحرکات دشمنانش در منطقه دارد، دشمن امکان حمله به ایران را نخواهد داشت.

🔹 امام جمعه پردیس خطاب به مسئولین اظهارداشت: اجاره های افسار گسیخته مسکن را کنترل کنند و به فریاد مستأجرین برسند؛
گزارشاتی از اجاره های افسار گسیخته که مستأجرین را داغ دار می کند به گوش میرسد و خیلی از این مستأجرینی که توسط افراد بی انصاف داغ شده اند را می بینیم و انسان متعجب و متأسف می شود.

🔹️ وی خاطر نشان کرد: متأسفانه عده ای در فضای مجازی یا سایت های دیوار و شیپور و… قیمت های نامتعارف بابت اجاره و رهن آپارتمانهای مسکونی قرار می دهند و یا افراد و یا دفاتر و بنگاه هایی هم هستند که به این رشدِ افسار گسیخته قیمت ها دامن می زنند و همین امر، مردم ضعیفی که اجاره نشین هستند را با فشار بیشتر بر آنها داغ زده و مشکلات فراوانی را برآنها تحمیل میکنند، و خودشان با پا گذاشتن بر گردن و رگ های حیاتی ضعفای اجاره نشین، به سرمایه ها کلانی دست پیدا می کنند که البته عاقبت خوبی در انتظار اینها نیست و آه مظلوم و ضعفا دامن آنها را خواهد گرفت.

🔹 حجت الاسلام حسینی یادآور شد: البته صاحب خانه های با انصاف و متدین کم نداریم و همچنین دفتر داران مومن و دلسوز هم بسیار داریم که هم قدر دان این عزیزان هستیم و هم از این عزیزان استدعا داریم که بیشتر کار الهی خود را تبلیغ بکنند و دیگران هم به آنها کمک بکنند. اما متاسفانه وقتی فضای شهر رفت به سمت گرانی افسار گسیخته همانند سیل همه را خراب میکند لذا از مسئولین مربوطه و دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی و قضائی و مدیریتی (اتاق اصناف، اتحادیه و اداره صنعت و معدن) با این افراد برخود قاطعی داشته باشند چون همین عمل اینها هم فساد است و هم فسادآور. لذا طوری برخورد بکنند که پای این افراد را از گردن ضعفای اجاره نشین قطع کنند تا این مستأجرین نفس بکشند.

🔹 وی افزود: واقعا این قیمتهای افسار گسیخته اجاره و رهن آپارتمانهای مسکونی، نفس مستأجرین را به شماره انداخته است.

🔹 وی فعالیت های قرارگاه خدمت رسانی در راستای مطالبه گری و عدالت خواهی دانست و گفت: قرارگاه خدمت رسانی در هفته گذشته در محله سیاه بند حضور پیدا کرد و پای درد و دل مردم عزیز آن محل نشستند و ان شاءالله هفته پیش رو قرارگاه خدمت رسانی در خدمت مردم عزیز فاز ۸ خواهد بود.

🔹 وی با تشکر از کل اعضای این قرارگاه که حضور پیدا میکنند اظهارداشت: تشکر ویژه از مسئول و مدیری که بعد از شنیدن درد و مشکلات مردم بلافاصله اقدام بر رفع مشکلات بیان شده توسط مردم می کند که شاید در هفته های آینده اسامی این مدیران و مسئولین را جهت قدردانی از آنها در خطبه های نمازجمعه خواهم برد. و برخی از ادارات و مسئولین هم کمی سست و ضعیف عمل می کنند که اگر ببینم در توانشان بوده و می توانستند مشکلات را مرتفع بکنند اما نکردند نام آنها را هم بیان خواهم کرد. چون برخی از مشکلات، یا موانع قانونی دارد و مسئول نمی تواند حل کند و یا واقعا در توان آن اداره در شهرستان نیست که البته باید کمک بکنیم تا حمایت ها و مساعدتهای استان را به شهرستان بیاوریم.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر :

http://Www.Pardiskhabar.ir

ارسال دیدگاه