تشکیل کارگروه تبیین منشور حقوق شهروندی در شهرستان پردیس

جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرستان پردیس به ریاست مرتضی حیدری فرماندار و با حضور امام جمعه، معاون سیاسی و انتظامی، بخشداران و روسای ادارات و نهادهای شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری، جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرستان پردیس به ریاست مرتضی حیدری فرماندار و با حضور امام جمعه، معاون سیاسی و انتظامی، بخشداران و روسای ادارات و نهادهای شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.
این جلسه با هدف تبیین منشور حقوق شهروندی، تشکیل کارگروه مربوطه و بررسی نحوه اجرای دستورالعمل های صادر شده در دفاتر بخش خصوصی تحت نظارت دستگاه های اجرایی برگزار و فرماندار پردیس حقوق شهروندی و کرامت انسانی افراد را از مسائلی دانست که در صدر اسلام نیز مورد توجه قرار داشته است.
صادق بنیادی معاون سیاسی و انتظامی فرماندار نیز جمهوری اسلامی را شکل گرفته از آرای مردم دانست و گفت: در این کشور از بالاترین مقام ها تا اقشار عادی مردم دارای یک حق رای هستند و قانون مداری باید در همه عرصه های زندگی فردی و اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.
دعوت از حقوق دانان خبره برای بررسی و مشخص کردن موارد نقض حقوق شهروندی، عملیاتی کردن این مبحث در میان مردم، برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان ادارات، اطلاع رسانی برای ارتقای سطح آگاهی مردم، استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش برای آگاهی بخشی دانش آموزان و اولیای آنها با برگزاری کارگاه های آموزشی، نظارت  ادارات صادر کننده مجوز فعالیت برای بخش خصوصی بر رعایت مفاد و دستورالعمل های ارسالی و انتخاب اداره بازرسی فرمانداری به عنوان دبیر کارگروه حقوق شهروندی از مصوبات این جلسه بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *