ترکیه به هواپیمای حاکم دبی اجازه فرود نداد

یک روزنامه ترکیه‌ای نوشت که برج مراقبت فرودگاه استانبول به هواپیمای حاکم دبی اجازه فرود در این فرودگاه را نداده که این مسئله خشم حاکم دبی را برانگیخته است.

به گزارش پایگاه پردیس خبر به نقل از فارس،‌ روزنامه ترکیه‌ای تقویم نوشته است که چند روز قبل برج مراقبت فرودگاه آتاتورک شهر استانبول به هواپیمای اختصاصی «محمد بن راشد آل مکتوم» حاکم امارت دبی که قصد دیدار از استانبول را داشته اجازه فرود نداده است.

براساس این گزارش، زمانی که برج مراقبت از خلبان درباره هویت مسافر این هواپیما پرسید، وی از گفتن اسم محمد بن راشد امتناع کرده و تنها به این مسئله بسنده کرده که مهمان «VIP» است.

با وجود اصرار برج مراقبت و تهدید درباره اینکه اجازه فرود در باند را نخواهد داد،‌خلبان تاکید کرده که نمی تواند هویت مسافر هواپیما را اعلام کند.

روزنامه «الخلیج الجدید» هم در این زمینه نوشت: برج مراقبت فرودگاه آتاتورک اعلام کرد که براساس قوانین باید نام مسافر را بداند و پس از آنکه نام مسافر اعلام نشد هواپیمای اماراتی به دبی بازگشت.

هنوز مشخص نیست که خلبان حاکم دبی چرا بر پنهان ماندن هویت محمد بن راشد تاکید داشته است.

روزنامه الوطن هم گزارش داد که حاکم دبی به شدت از آنچه در فرودگاه استانبول روی داده خشمگین شده و پس از بازگشت به دبی به فاصله یک روز راهی لندن شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *