رییس پلیس راه ویژه شرق استان تهران:

تخطی از سرعت مطمئنه علت واژگونی اتوبوس پردیس بود

رییس پلیس راه ویژه شرق استان تهران گفت: این امر بر اثر تخطی از سرعت مطمئنه رخ داده و راننده کنترل خودرو را از دست داده است.

سیاوش محبی رییس پلیس راه ویژه شرق استان تهران در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر در رابطه با علت بروز حادثه واژگونی اتوبوس در محور بین شهری پردیس و تهران اظهار داشت: یک دستگاه اتوبوس خط واحد که از پردیس به سمت تهران در حال حرکت بوده، در سرپیچ بعلت عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه واژگون شد.

وی ادامه داد: این امر بر اثر تخطی از سرعت مطمئنه رخ داده و راننده کنترل خودرو را از دست داده است.

محبی تاکید کرد: در این حادثه تعدادی از هموطنان مجروح شدند که اکثر آنها بصورت سرپایی درمان شدند.

رییس پلیس راه ویژه شرق استان تهران گفت: افرادی که نیاز به اعزام به بیمارستان داشتند بلا فاصله توسط اورژانس و هلال احمر بصورت زمینی و هوایی به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی متذکر شد: توصیه ما به رانندگان عزیز این است که همواره رعایت سرعت و سبقت مجاز را در دستور کار خود قرار دهند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم.

محبی بیان کرد: مکاتباتی را در ارتباط با کیفیت پایین اتوبوسها داشته و اعلام کرده بودیم که این خودروها کیفیت حمل مسافر در جاده برون شهری را ندارند.

رییس پلیس راه ویژه شرق استان تهران با اشاره به کمبود اتوبوسهای برون شهری خاطر نشان کرد: شورای ترافیک استانداری تهران مجوز فعالیت این خودروها را صادر کرده است.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *